Sayfa 196/782 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Sayin balikci

Bizim sektorde bu duyumlar cok rahat dagilir bu konuda engelleyemezsiniz . Sirket icinde 15 bin tane calisan var , hepsinin bundan haberi vardir . Sirket ici ulastigim kime sorsam herkes Katar diyordu dun aksam imza haberi geldi bana da bi sekilde bi yerlerden sirket icinde . Bu pek inside trading sayilmaz bizim firmalarda . Bilanco sizdirmak etmek direk o mevzu bence

2. Madem sirket yapiyor ben de soyleyim duyumumu basrada da 25-30 milyon dolarlik bir rafineri isi daha almislar baska sirkette calisan bir arkadastan aldim haberini hisseyi etkiler etkilemez bilmem miktar dusuk oldugu icin duyumumu yaziyorum Katar isi yuksek oldugu icin burada yazmam Dogru olmazdi paylasamadim. Basra isi kucuk sirket zaten basina silah dayasan aciklamayacagi icin kagida hareket gelir diye o yuzden yazdim buraya .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Madem sirket yapiyor ben de soyleyim duyumumu basrada da 25-30 milyon dolarlik bir rafineri isi daha almislar baska sirkette calisan bir arkadastan aldim haberini hisseyi etkiler etkilemez bilmem miktar dusuk oldugu icin duyumumu yaziyorum Katar isi yuksek oldugu icin burada yazmam Dogru olmazdi paylasamadim. Basra isi kucuk sirket zaten basina silah dayasan aciklamayacagi icin kagida hareket gelir diye o yuzden yazdim buraya .
    Irakdaki iş miktarımız 100 milyon dolara ulaştı diye şirket açıklaması vardı ama backlogda hiçbir zaman 100 milyon dolarlık iş görünmemişti. Irakda BP nin taşeronu olarak çalışılıyor halen....

4. Daha evvel 400-500 m usd lik projelerde bastıklarını ve eksi kapattıklarını gördük, bugün öyle olmadı daha ziyade kar realizasyonu tarzında gerçekleşti. Bu proje gelmeseydi bile fiyat (1.60 USD) nedeniyle hala çöp seviyesinde, bakalım şu bir kaç gün niyetler daha iyi belli olur diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Daha evvel 400-500 m usd lik projelerde bastıklarını ve eksi kapattıklarını gördük, bugün öyle olmadı daha ziyade kar realizasyonu tarzında gerçekleşti. Bu proje gelmeseydi bile fiyat (1.60 USD) nedeniyle hala çöp seviyesinde, bakalım şu bir kaç gün niyetler daha iyi belli olur diye düşünüyorum.
    yarin 24.00 deyiz

6. Burdaki yazılardan hissedeki çıkışa inanmamazlık görüyorum (too good to be true, diyenler için...). öğrenilmiş çaresizlik gibi bir durum var: "olması uzak ihtimal olan A.B, C olayları olmadıkça bizim hisse hiç bir şekilde çıkmaz" durumu.. oysa, şirketin tüm varlıklarını adil değerden tasfiye etsek elimize BİST değerinin 2-3 katı kadar para geçer.. 36 aylık enflasyonun %100 ve 12 aylık enflasyonunda aynı anda %10 geçmesi dolayısıyla UFRSye göre muhtemelen bu yıl enflasyon muhasebesine dönüş olacak (muhasebe ilkelerine göre "hiperenflasyonist ülke" olduk). orada da göreceğiz ki sadece enflasyona göre yapılan endexlemede dahi ortaya devasa bir defter değeri çıkacak.. Toros gibi bir "kraliyet mücevheri"nin kurulu düzeninin iş değerini (business value) saymıyorum bile.. tek başına bu bile makulden daha büyük bir sebeptir hissenin çıkması için..

hissenin çıkması için yeterinden fazla sebep vardı.. gübredeki flash haberler bunu tetikledi, farkındalık oldu..

7. Sayin Maslak

2.9 dolardan aldigimda 2 sene once de ayni durumlar vardi . Sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yiyor cunku sirketin niyetinde cok buyuk sikintilar var

8.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    yarin 24.00 deyiz
    Vallahi ne diyeyim Sn Legolas, yolumuz uzun bekleyeceğiz, bizi 34,44,54 de kesmiyor nasıl olsa, ayrıca tavanı da 24,12 gibi duruyor.

Sayfa 196/782 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •