Sayfa 703/780 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Rusya olayları çok etkiledi kağıdı. Şu an bunları iskonto etti. Bitti. Gideceği yer az çok belli.
    Rusya ile ne alakasi var ??? Tamamen bombos bir yorum . Savas ciktiginda rusyada tekfenin projesi yuzde 90 seviyesinde ve coktan. 90 milyon dolar yazmisti .. arastirmadan etmeden yorum yaziyorsunuz. Eger biri zarar edecekse rusyadaki Savastan o da enkadir ac bak insaat kisminda kar mi etmis zarar mi etmis gorursun. Zarar etti dersin Bana simdi o zararlar insaattan degil finansal zarar cogu amerika borsalari dusunce ettigi . Pek bilanco vs okuyan birine benzemiyorsun ama yine de son 3 sene tekfen insaat kismi bilancolarina bi bak , sonra da enka bilancolarina. Ama esas faaliyet karina bak insaatta gidip finansal zararlara bakma . Adamlarin amiral gemisi savasa girdi zarar etmedi , senin bitmis projen var diye her yerde zarar yazdin . Bi kere son senede yazilan zararlar Arabistan santiyesinde yazildi , rusya ile alakasi yok . Kusura bakma surada yazdigim zaman bile zaman kaybi da , gelip saldirmissin bu cevabi sen istedin

2. Aslında biz eskiler zamanında aldık ve zararına vermemek için bekliyoruz desek yeridir, ama neredeyse 3-4 yıldır burada ''bu şirket problemli ve hisselerini daha almayız '' diye yazıyoruz. Aslında sadece kendi menfaatini düşünen ( Maalesef ülkemizde beklenen bu ) kişiler olsak yalandan da olsa yükselmesi için alın alın derdik. Lakin genel itibariyle şirketteki duyduğumuz ve gördüğümüz anladığımız problemleri burada yazarak ( ki bunlar sadece bizler tarafından değil bizzat şirket yetkilileri tarafından da dile getiriliyor ) kendimiz gibi küçük ve uzun vade yatırımcılarını bilgilendirmeye, dolaylı da olsa buradan uzak tutmaya çalıştık. Zaten bakıldığında senet de şirketin halini yansıttı, ters hareket yapmadı ve kazandırmadı ve dolar bazında kaybettirmeye devam etti ( kısa vadeli alım satımlar dışında). Bence buraya gelenlerin bu sayfalardan alacakları bilgiler belki ufak tefek yanlışlıklar, abartılar veya eksiklikler içerebilir ama toplamda bakar isek uzun vade yatırım kararları vermek için faydalıdır. Burada zamanlarını harcayarak olumsuzlukları yazanlar, bilgi paylaşanlar da ancak teşekkürü hak ederler. Aksi fikirleri olanlar olumlu yaklaşımı olanlar da burada nedenleri ile yazarlarsa onlara da teşekkür ederiz. Ama hem söyleyecek lafı olmayanlar yada üstün körü bilgi paylaşanlar burada niye yazdın diyerek hesap sormaya kalkarlarsa bu olmaz, hem kimsenin haddi değil hem de hakkaniyetli olmaz.

3. Cok haklisiniz Sayin Karani , rusya ukrayna savasini kagidin dususunde ana etken goren kisilere zaten anlatabilecek pek bir sey de yok, gecenlerde senin yazdiklarini gorunce icim karariyor diyen bir arkadas satip gitmisti simdi dua ediyordur heralde uyarilarimiz fayda getirdi diye , biz burada zararina satmak icin duruyoruz yoksa 1 lot ekleme yapmam bu sirkete daha fazla , ben gorecegimi gordum namus meselesi oldugu icin burdayim . Kagit artar azalir bu sirketteki yoneticilerin faaliyetlere katkisindan olmaz , spekulator gelir patronla anlasir Ondan sonra olur , sonra bi bakmissin iyi haberler patlatirlar ve yukardan mallanmis insanlarin eline mali verirler tipki Bana yaptiklari gibi . Bu sirketi sektorden biri olarak namuslu taniyarak girmistim ben de halbuki. Arkadasa bi tane Azfen bilancosunu acmayi, sonra da ayni azfenin tekfen bilancosunda nasil gozuktugune bakmasini tavsiye ediyorum , bak verilerle konusuyorum iskembeden sallama yok , veri var dedikodu yok . Azfende ozsermaye kac manat gozukuyor, tekfen bilancosunda kac gozukuyor?? Yuzde 40i tekfenin bilgi olarak da soyleyim

4.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Daha dun geldin sirket hakkinda bir sey bilmiyorsun, burada 3 senedir yaziyoruz guzel kardesim , pislikleri ogrenmek istersen gerekli bilgi forumun sayfalarinda var . Ya simdi sana istifa eden CEO ile konusmalarimi mi atayim ?? Zamani gelince gerekeni hukuki yollarla yapacagiz , kimsenin vebalini falan almam merak etme 3 senedir burdayim senin gibi cok gelen saldiran oldu , ucuz diye aldik biz de bilanco okumayi biliyorsan yakinda pislikleri gorursun sen de . Ama pazardan domates alir gibi hisse senedi aldiysan sana yazacak anlatacak bir seyim yok
    Ben de kağıt yok. MAC fonu var. Herhalde fon yöneticisi bilanço okumayı iyi biliyordur. Benim vebalimi alıyorsun. Hukuki süreç başlattıysan zaten buraya yazman mantıklı değil...

5. Ortak bunlar mevcut iktidara muhalif...peki bunlar bu kadar duzenbazlik yaparken niye bunlara kimse dokunmuyor...bariz zarar gistermek için her haltı yapıyorlar....

6. Sadece kağıdı karalıyorsun. Şirket itibarına zarar vermek de suçtur. Sen de kusura bakma.

7. Onuncu koy Mac fonu patronuyla yazismalarimi attirma buraya !!! Haydar bey ile konusuyorum bos konusma , yaz kendisine sorabilirsin benim adimsanim belli kardesim Beni burada taniyan tanio !! Kusura bakma bi caciktan haberin yok . Bana mac fonu diyorsun , Haydar Beye butuk pislikleri attik merak etme , biz sen ve biz gibiler icin ugrasiyoruz da sana yaranacam senin duymak istediklerini soyleyemeyecem herkes gibi , haydar beyi de agir kazikladilar kusura bakma

8.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Sadece kağıdı karalıyorsun. Şirket itibarına zarar vermek de suçtur. Sen de kusura bakma.
    Bak gercekten samimi olsan Ali Pandir ile de konustum Haydar acunla da cogu kisiyle gosterirdim ama degmez seni inandiracam diye ugrasamam, zaten ozel gorusmeleri de gelip burada ifsa edemem yok oyle oturdugn yerden armut pis agzima dus , mahkemelik olana kadar ugrastik !! Sirket sirket olsa overiz , sirket diye bir sey yok ortada troll musun nesin dunyadan haberin yok rastgele yatirim yapmissin seni uyandiracK degilim . ( soylediklerim sirketin borsa fiyatindan bagimsizdir artar azalir bunu spek belirler)

Sayfa 703/780 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •