Sayfa 135/841 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1. Sonra şirket kendisini yatırımcının yerine koymalı nasıl şöyle :

Şirketin borsaya açıldığı günden beri yaklaşık 8 yıl oldu. Mesela 6 yıl boyunca 1'er lot alan yatırımcıya yıllıkta 1,2 TL gibi komik bir temettü dağıtmanın gülünçlüğünü anlamalı diye düşünüyorum. Şirketi yönetenler aynı şekilde masanın yatırımcı tarafında olsalardı ne düşünürlerdi acaba, 1,2 tl temettü vermenin nasıl bir davranış ( hakaret, değerbilmezlik) olduğu.
    Mesela bu yıl : Ortalama 250 Tl veya en yüksekten 390 Tl'den hisse alana 1.27TL temettü vermek veya onu almak nasıl bir duygudur..

ytd değildir

2.  Alıntı Originally Posted by WindowsUp Yazıyı Oku
    Kurul tarihinin gerçekte neden değiştirildiğini bilemeyiz. Ancak benim hissiyatım yatırımcıdan mail ,forum ve diğer iletişim kanalları üzerinden giden tepkilerin devamlılığını ve ciddiyetini görmek istiyor olabilirler. Çünkü hiç beklemedikleri bir sayıda yatırımcı genel kurula katılırsa hazırlıksız olmanın zorluğunu yaşayabilirler. Gördüğüm kadarıyla forumda ciddi bir tepki ve ilgi var, hisse senedi fiyatı bugün düne göre tutunuyor. Eğer yukarı doğru ciddi bir hareketlenme olursa genel kurula yatırımcıların katılımının yoğun olacağının işareti olabilir.

Şirket ertelenmiş kurul tarihine kadar muhtemel tüm hazırlıkları yapabilir. Yatırımcıların katılımının yoğunluğuna göre onların karşılanması ve ağırlanması. Tahminime göre hisse senedi kurul tarihine kadar bu yıl gördüğü zirve fiyatın üzerine çıkarsa katılımcı sayısında ciddi azalma olabilir. o zaman kurul toplantısı daha sakin geçebilir. Halihazırda zirve fiyatlardan mallnmış yatırımcının stresi büyük .genel kurula katılımı tetikleyen asıl mesele bu gibi görünüyor..

ytd değildir
    Genel kurulda söyleyecekleri sadece bedelsiz bölünme 2015 te söz verilmişti yapılamamıştı bu sene hem sermaye arttırımını hemde pazar değişikliğini yapıyoruz.Bunu sözyledikleri zaman ama tahahüt olduğunda bu senedi tutabilene aşkolsun,bol kazançlar...

3. Lütfen [email protected] ve ayrıca [email protected] adresine ayrı ayrı mail göndermeye devam ediniz.!!!Şirkete aşağıdaki maili değiştirerek veya aynen veya kendinize göre bir mail yollayabilirsiniz...

'' İyi günler.Ben İŞBİR HOLDİNG ortaklarından ...
    İşbir Holding olarak şirketimizin en iyi yerlere gelmesini canıgönülden istiyoruz . Bu sene yapılacak olağan genel kurul öncesi ; daha önceleri olağan genel kurullarda dile getirilen ama özellikle 2015 yılında söz verilen Bedelsiz sermaye artışı hala yapılmamış durumdadır ve bu konuda yönetim kurulu karar almamıştır.Biliyorsunuzki Türk Hisse senetleri piyasasında özellikle sermayesi küçük olan şirketlerin yüksek oranda BEDELSİZ SERMAYE arttırımı kararı almaları durumunda şirketin piyasa değerleri aşırı artıyor en son örnek olarak YONGA şirketi Bedelsiz sermaye arttırım kararı aldıktan sonra şirket piyasa değeri çok kısa sürede 10 kat artmıştır.Burçelik,Netaş gibi şirketler diğer örnekleridir.(10-30 kat arası artmıştır).Şu anda İŞBİR HOLDİNGİN en basit hesapla enflasyon düzeltmesinde 23 milyon TL,Geçmiş yıllar karında yaklaşık 24 Milyon TL bulunmaktadır.Başka bazı kalemlerde ilave edilebilmesine rağmen en basitinden bu 2 kalemde şirketin 1 e 75 BEDELSİZ hisse senedi verme potansiyeli var.Bedelsiz sermaye arttırımı için karar alma haricinde hiçbir maliyeti yoktur.Sadece bu alıncak kararla şirket değeri çok yukarılara çıkacaktır.
    İkinci bir hususta şirketin Pazar değişikliği işidir.Şu anda şirket piyasa öncesi işlem pazarında işlem görmektedir ama normal işlem görmemektedir ,buda İŞBİR HOLDİNGin gerçek değerine ulaşmamasına neden olmaktadır.Bunun için yapılacak sadece yönetim kurulu ile ana pazara geçiş için borsaya başvurma kararı alınmasıdır.OSTİM adlı şirkette sizinle aynı pazarda iken karar almıştır ve ana pazara geçmiştir .Bununda hiçbir maliyeti yoktur.
    Sizlerden şirket hissedarları olarak isteğimiz BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI İÇİN SADECE SÖZ VERMENİZ DEĞİL KARAR ALMANIZ VEDE PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BORSAYA BAŞVURMA KARARI ALMANIZDIR.
    1968 yılıdan beri büyüme eğiliminde olan bu büyük şirketin hissedarları olarak ; bu kararların alınması durumunda gerçekten tüm hissedarlar olarak şirketimizin değeri çok yükselecektir buda herkesi mutlu edecektir.Bu olağan genel kurulda gerekli dilek temenniler kısmında BELİRTMİŞ OLDUĞUMUZ BEDELSİZ BÖLÜNME VEDE PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ durumu konuşulacak olup diğer olağan genel kurul gündem maddeleri sonunda olan oylamada olumsuz oylar kullanacağımızı vede muhaletlerimizi tutanağa uygun şekilde işleteceğimizi belirtmek isterim.
    İşbir holding olarak çalışmalarınızda başarılar diler bizim bu belirtmiş olduğumuz hususları dikkate almanızı istirham ediyorum.Tüm belirtmiş olduğum konularla ilgili herhangi bir olumlu karar alınmadığı takdirde ŞİRKETİN İYİ YÖNETİLMEDİĞİ belirtilerek hissedarlar olarak OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL talep edeceğiz vede önümüzdeki yıl genel kurul seçimlerinde yönetim kurulunun değiştirilmesi talep edeceğiz.
    Temennimiz önümüzdeki günlerde veya en geç 8 Mayıs 2018 salı günkü genel kurulda BEDELSİZ BÖLÜNME İŞİ VEDE ŞİRKET PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ durumu olumlu olarak kabul edilir ve karara bağlanır.
    Herkese ayrı ayrı teşekkür eder,iyi günler dilerim.
    İsim :
    Tel:
    Adres:
    ''

4. Yeşilde durması iyi birşey,

Geleceğe yönelik umutlar artıyor..

Kapanış daha yeşil olabilir.

ytd değildir

5. Hisse döndü sanırım, deniz tek başına 50 lot alarak 239.90 nı süpürdü..
    son eşleşme daha varsa daha yukarı olabilir

ytd değildir.

6. ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİR AYRINTI GEÇMİŞ YIL KARI 23 MİLYON DEĞİL 39 MİLYON GÖRÜNÜYOR,DOLAYISIYLA EN BASİT BEDELSİZ MİKTARI 1 E 75 DEĞİL 97 OLUYOR,Yani hiçbir şey yapmadan yaklaşık 1 e 100 civarı BEDELSİZ verme potansiyeli var,MAİLİN BEDELSİZ SAYISINIDA güncelledim.ÖNEMLE BİLGİNİZE!!!
    Lütfen [email protected] ve ayrıca [email protected] adresine ayrı ayrı mail göndermeye devam ediniz.!!!Şirkete aşağıdaki maili değiştirerek veya aynen veya kendinize göre bir mail yollayabilirsiniz...

'' İyi günler.Ben İŞBİR HOLDİNG ortaklarından ...
    İşbir Holding olarak şirketimizin en iyi yerlere gelmesini canıgönülden istiyoruz . Bu sene yapılacak olağan genel kurul öncesi ; daha önceleri olağan genel kurullarda dile getirilen ama özellikle 2015 yılında söz verilen Bedelsiz sermaye artışı hala yapılmamış durumdadır ve bu konuda yönetim kurulu karar almamıştır.Biliyorsunuzki Türk Hisse senetleri piyasasında özellikle sermayesi küçük olan şirketlerin yüksek oranda BEDELSİZ SERMAYE arttırımı kararı almaları durumunda şirketin piyasa değerleri aşırı artıyor en son örnek olarak YONGA şirketi Bedelsiz sermaye arttırım kararı aldıktan sonra şirket piyasa değeri çok kısa sürede 10 kat artmıştır.Burçelik,Netaş gibi şirketler diğer örnekleridir.(10-30 kat arası artmıştır).Şu anda İŞBİR HOLDİNGİN en basit hesapla enflasyon düzeltmesinde 23 milyon TL,Geçmiş yıllar karında yaklaşık 39 Milyon TL bulunmaktadır.Başka bazı kalemlerde ilave edilebilmesine rağmen en basitinden bu 2 kalemde şirketin 1 e 97 (%9700) BEDELSİZ hisse senedi verme potansiyeli var.Bedelsiz sermaye arttırımı için karar alma haricinde hiçbir maliyeti yoktur.Sadece bu alıncak kararla şirket değeri çok yukarılara çıkacaktır.
    İkinci bir hususta şirketin Pazar değişikliği işidir.Şu anda şirket piyasa öncesi işlem pazarında işlem görmektedir ama normal işlem görmemektedir ,buda İŞBİR HOLDİNGin gerçek değerine ulaşmamasına neden olmaktadır.Bunun için yapılacak sadece yönetim kurulu ile ana pazara geçiş için borsaya başvurma kararı alınmasıdır.OSTİM adlı şirkette sizinle aynı pazarda iken karar almıştır ve ana pazara geçmiştir .Bununda hiçbir maliyeti yoktur.
    Sizlerden şirket hissedarları olarak isteğimiz BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI İÇİN SADECE SÖZ VERMENİZ DEĞİL KARAR ALMANIZ VEDE PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BORSAYA BAŞVURMA KARARI ALMANIZDIR.
    1968 yılıdan beri büyüme eğiliminde olan bu büyük şirketin hissedarları olarak ; bu kararların alınması durumunda gerçekten tüm hissedarlar olarak şirketimizin değeri çok yükselecektir buda herkesi mutlu edecektir.Bu olağan genel kurulda gerekli dilek temenniler kısmında BELİRTMİŞ OLDUĞUMUZ BEDELSİZ BÖLÜNME VEDE PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ durumu konuşulacak olup diğer olağan genel kurul gündem maddeleri sonunda olan oylamada olumsuz oylar kullanacağımızı vede muhaletlerimizi tutanağa uygun şekilde işleteceğimizi belirtmek isterim.
    İşbir holding olarak çalışmalarınızda başarılar diler bizim bu belirtmiş olduğumuz hususları dikkate almanızı istirham ediyorum.Tüm belirtmiş olduğum konularla ilgili herhangi bir olumlu karar alınmadığı takdirde ŞİRKETİN İYİ YÖNETİLMEDİĞİ belirtilerek hissedarlar olarak OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL talep edeceğiz vede önümüzdeki yıl genel kurul seçimlerinde yönetim kurulunun değiştirilmesi talep edeceğiz.
    Temennimiz önümüzdeki günlerde veya en geç 8 Mayıs 2018 salı günkü genel kurulda BEDELSİZ BÖLÜNME İŞİ VEDE ŞİRKET PAZAR DEĞİŞİKLİĞİ durumu olumlu olarak kabul edilir ve karara bağlanır.
    Herkese ayrı ayrı teşekkür eder,iyi günler dilerim.
    İsim :
    Tel:
    Adres:
    ''

Yeni bedelsiz oranımız ile maili şimdi gönderdim sensör hocam

Yarın sabahtan itibaren hergün aynı maili bir kez göndereceğim genel kurula kadar

Sayfa 135/841 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •