Sayfa 187/1001 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287687 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Altın borcu olanlar kilo ile borç alanlar için üzülüyorum. Biz de 6-7 sene önce faize bulaşmayacağız diye 100 bin TL paramız vardı 30 gremse aldık ebemden. 1315 bozdurduk en son 2400 den aldık. O da kısa sürede ödedik. Ödememiş olsa 30 gremse 330 bin. Eve 30 gremse parası vermezler. 100 binin üstüne de Su içtik. Vay anasına zarara bak.

2.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    süt zamlanırsa peynirde zamlanır, yoğurtta zamlanır...zam zam zam...bıktık...
    Ben bu tür haberleri görünce seviniyorum..Kimse batmasın istiyorum. Mesela soğanı marketlerde 1,5-2 tl görünce kahroluyorum. Bu, şu anki şartlarda pek çok soğan üreticisinin batması ve seneye çiftçiliği bırakması demek.

Süt konusu da öyle. Biz biraz daha pahalı alırsak batmayız, ama üretici batar. Üretici batarsa da sonraki yıllar için enkaz daha da büyür.

Şu rezil dönemi mümkün olduğunca az batan kobi, çiftçi vs ile atlatmamız gerek. Buralar ülkenin can damarları çünkü.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. eurobond larda durum nasıl acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    usta nasıl bir deepfreeze bu? sanayi tipi mi? 18 kg yağı alıyor...
    500 lt Lik. Sebzeyi artık kurutuyoruz et süt ürünleri koyuyoruz. Bu arada et sucuk da zam görecek. Bana sucuk yasak karışık tost bile yemiyorum. Bu arada babama dedim bir teneke kaymak alayım yok dedi. 300-400 kaymak fiyatını görünce gözleri fal taşı gibi açılır. Tereyağı 100 TL yoğurt 30-40 peynir 60-100 vay babov

5. Garani yarin yokmus gibi aldilar. Alsinlar bakalim. - 2den +1.5 a

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben bu tür haberleri görünce seviniyorum..Kimse batmasın istiyorum. Mesela soğanı marketlerde 1,5-2 tl görünce kahroluyorum. Bu, şu anki şartlarda pek çok soğan üreticisinin batması ve seneye çiftçiliği bırakması demek.

Süt konusu da öyle. Biz biraz daha pahalı alırsak batmayız, ama üretici batar. Üretici batarsa da sonraki yıllar için enkaz daha da büyür.

Şu rezil dönemi mümkün olduğunca az batan kobi, çiftçi vs ile atlatmamız gerek. Buralar ülkenin can damarları çünkü.
    Sorun abi bu adam yemi nasıl alacak. Köylü de para tam takır. Çoğu okuttu mali. Biliyorsunuz köylü tarim ve hayvancılık ikisini de yapar. Köyde ki durumu en iyi olan kredi borcu olmayan birinin ambarda arpa yoksa yem yoksa gerisini düşün. Şimdi diyor ki bacanak ben diyor yem alsam yem parası yok. Yemi torba olarak yazacaklar. Bu kuzuya koyuna yedirecek. Yaza doğru bizimkiler paramız varsa et alıyoruz derse. Kuzuyla beraber köyünü da satar yem borcunu öderim korkusu var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    Bugün Kasım vadeli VIOP kontratlarının son işlem günüdür.
    Yatırımcılar Kasım vade pozisyonlarını, kendileri kapatmadığı takdirde gün sonu gelecek olan nihai uzlaşmaya göre Borsa tarafından otomatik olarak kapatılacaktır.
    Ayrıca Borsa diğer bir vadeye geçişi yapmayacaktır

Fiziki teslimata konu olacak Pay vadeli ve opsiyon sözleşmelerinde hisse alım son tarihi bugündür.

Vadeli işlem Sözleşmeleri

• BİST 30 Endeks Vadeli İşlem sözleşmesinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, dayanak varlık olarak kabul edilen BIST 30 Endeksinin son işlem gününde spot piyasadaki seansta sürekli müzayedenin son 30 dakikası süresince ilan edilen endeks değerlerinin zaman ağırlıklı ortalaması ile BIST 30 Endeks kapanış değerinin sırasıyla %80 ve %20 oranlarıyla ağırlıklandırılması ile hesaplanan değerin en yakın fiyat adımına yuvarlanması ile elde edilen değerdir.

• Dolar/TL Vadeli İşlem sözleşmesinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, TCMB son işlem günü saat 15.30 itibari ile açıklayacağı USD ALIŞ VE SATIŞ kurları ortalaması.

• Euro/TL Vadeli İşlem sözleşmesinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, TCMB son işlem günü saat 15.30 itibari ile açıklayacağı EURO ALIŞ VE SATIŞ kurları ortalaması.

• Euro/Dolar Vadeli İşlem sözleşmesinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, TCMB’nin son işlem gününde açıkladığı gösterge niteliğindeki Euro/Amerikan Doları çapraz kurudur.

• İngiliz Sterlini/Dolar Vadeli İşlem sözleşmesinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, TCMB’nin son işlem gününde açıkladığı gösterge niteliğindeki İngiliz Sterlini/Amerikan Doları çapraz kurudur.

• Pay Vadeli İşlem sözleşmelerinde; uzlaşma şekli fiziki teslimattır, otomatik kapatma söz konusu değildir. Vade sonu uzlaşma fiyatı, dayanak varlık olarak kabul edilen her payın son işlem gününde spot piyasadaki seansta oluşan kapanış fiyatıdır. Takas süresi T+2 olarak uygulanır.

• Altın Vadeli İşlem sözleşmelerinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, son işlem günündeki Londra’da öğleden sonra altın fiyat sabitleme seansında oluşan altın Dolar/Ons fiyatının Merkez Bankasının saat 15:30’da açıklayacağı gösterge niteliğindeki ABD doları alış ve satış kurları ortalaması kullanılarak TL/gr’a çevrilmesi ile bulunan değerdir. Londra’da öğleden sonra altın fiyat sabitleme seansı yapılmazsa, sabah seansında oluşan altın Dolar/Ons fiyatı vade sonu uzlaşma fiyatı olarak kullanılır.

• Dolar/Ons Vadeli İşlem sözleşmelerinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, son işlem gününde Londra’da öğleden sonra oluşan altın Dolar/Ons fiyatıdır. Londra’da öğleden sonra altın fiyat sabitleme seansı yapılmazsa, sabah seansında oluşan altın Dolar/Ons fiyatı vade sonu uzlaşma fiyatı olarak kullanılır.

• Dolar/Ons Gümüş Vadeli İşlem sözleşmelerinde, vade sonu uzlaşma fiyatı, son işlem gününde Londra’da oluşan gümüş Dolar/ons fiyatıdır (ICE Benchmark Administration tarafından açıklanan LBMA Silver Price).

• VİOP-Baz Yük Elektrik sözleşmesinde, uzlaşma şekli nakdidir, vade ayının her bir saati için Piyasa İşleticisi tarafından açıklanan Kısıtsız Piyasa Takas Fiyatlarından (KPTF) hesaplanan basit aritmetik ortalama son uzlaşma fiyatı olur. Bu yöntemle belirlenen vade sonu uzlaşma fiyatı en yakın fiyat adımına yuvarlanır.

Opsiyon sözleşmeleri

• Pay opsiyon sözleşmelerinde; uzlaşma şekli fiziki teslimattır, otomatik kapatma söz konusu değildir.

• BIST 30 Endeks opsiyon/Mini BİST 30 Endeks opsiyonu sözleşmelerinde; uzlaşma şekli nakdidir.

• Alım opsiyonlarında; dayanak varlık olarak kabul edilen BIST 30 Endeksinin son işlem gününde spot piyasadaki seansta sürekli müzayedenin son 30 dakikası süresince ilan edilen değerlerinin zaman ağırlıklı ortalaması ile BIST 30 Endeksinin kapanış değerinin sırasıyla %80 ve %20 oranlarıyla ağırlıklandırılması ile hesaplanan değer (BİST30 Endeks Vadeli İşlem Sözleşmeleri için ilgili vade ayı için hesaplanan vade sonu uzlaşma fiyatı) ile opsiyon kullanım fiyatı arasındaki farkın en yakın fiyat adımına yuvarlanması sonucunda bulunur.
    • Satım opsiyonlarında; opsiyon kullanım fiyatı ile dayanak varlık olarak kabul edilen BIST 30 Endeksinin son işlem gününde spot piyasadaki seansta sürekli müzayedenin son 30 dakikası süresince ilan edilen değerlerinin zaman ağırlıklı ortalaması ile BIST 30 Endeksinin kapanış değerinin sırasıyla %80 ve %20 oranlarıyla ağırlıklandırılması ile hesaplanan değer (BİST30 Endeks Vadeli İşlem Sözleşmeleri için ilgili vade ayı için hesaplanan vade sonu uzlaşma fiyatı) arasındaki farkın en yakın fiyat adımına yuvarlanması sonucunda bulunur.

• Dolar/TL opsiyon sözleşmelerinde; uzlaşma şekli nakdidir.

• Alım opsiyonlarında; vade sonu uzlaşma fiyatı, dayanak varlık olan ABD Doları için son işlem gününde TCMB’nin saat 15:30 itibarıyla açıklayacağı gösterge niteliğindeki alış ve satış kurunun ortalamasının 1.000 ile çarpılması suretiyle bulunan değer ile opsiyon kullanım fiyatı arasındaki farkın en yakın fiyat adımına yuvarlanması sonucunda bulunur.

• Satım opsiyonlarında; vade sonu uzlaşma fiyatı, opsiyon kullanım fiyatı ile dayanak varlık olan ABD Doları için son işlem gününde TCMB’nin saat 15:30 itibariyle açıklayacağı gösterge niteliğindeki alış ve satış kurunun ortalamasının 1.000 ile çarpılması suretiyle bulunan değer arasındaki farkın en yakın fiyat adımına yuvarlanması sonucunda bulunur. Döviz opsiyon sözleşmelerinde ise karda olan opsiyonlar otomatik kullanıma konu olacaktır.

• *** Fiziki teslimatlı pay vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinde, Takas süresi T+2 olarak uygulanır.

• *** Nakdi uzlaşmalı opsiyon sözleşmelerinde, üyeler tarafından Takasbank’a herhangi bir kullanım talimatına gerek olmaksızın, vade sonunda karda olan nakdi uzlaşmalı opsiyon sözleşmelerindeki pozisyonlar otomatik olarak kullanıma konu edilir ve oluşan kullanım kar/zarar tutarları üzerinden hesap güncelleştirme işlemleri yapılır.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. endeks yine yeşile döndü, shortörün hevesi kursağında kaldı
    ne yiyecek bu shortçular, taş mı yesinler ?

Sayfa 187/1001 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •