Sayfa 112/1004 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

Faiz sonuç enflasyon sebeptir diyen bir zihniyet varken parasını halen Tl de tutan varsa ben ona ne diyeyim. Tl de kalma tuvalet kağıdını stok yap vallahide billahide enflasyondan etkilenmezsin. Örneğin 1 hafta önce 3-4 tane iphone 13 alsanız 14 Aralıkta elinize geçecek olsa ( çünkü bana teslim tarihini böyle söylediler oradan biliyorum ) şimdiden parasını peşin alıp TUİK enflasyonuna kanmış aklı evvel birisine 23 binden ucuzuna satsanız kar bir aydan kısa sürede %21 olurdu , var mı böyle bir kar marjı her hangi bir yatırımda ?

ENAG
    @ENAGRUP
    ENAGrup, Kasım ayı fiyat verileri ve enflasyon sürecine dair açıklaması ile 3 ARALIK saat 09:30’da sizlerle birlikte olacaktır.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Enflasyon verisini:
    https://mobile.twitter.com/steve_han...Ctwgr%5Eauthor
    Buradan takip edeceğiz.!
    Kendime masallar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Alaattin Aktaş
    @Alaattin_Aktas
    ·
    3 Std.
    Geçen ay otomobile %30 ila 50 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Otomobilin TÜFE'deki ağırlığı yüzde 7.20. Ortalama zammı %35 kabul etsek bile TÜFE'ye gelecek etki en az 2,5 puan olacak.
    Cuma günü açıklanacak kasım ayı enflasyonunda rekor oranlar görmeye hazır olun.
    Geçenlerde bayilerde dizel otomobil bulunmadığı için dizel araçların tüfeye etkisinin tuik tarafından sıfır olarak kabul edildiği belirtilmişti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Faiz sonuç enflasyon sebeptir diyen bir zihniyet varken parasını halen Tl de tutan varsa ben ona ne diyeyim. Tl de kalma tuvalet kağıdını stok yap vallahide billahide enflasyondan etkilenmezsin. Örneğin 1 hafta önce 3-4 tane iphone 13 alsanız 14 Aralıkta elinize geçecek olsa ( çünkü bana teslim tarihini böyle söylediler oradan biliyorum ) şimdiden parasını peşin alıp TUİK enflasyonuna kanmış aklı evvel birisine 23 binden ucuzuna satsanız kar bir aydan kısa sürede %21 olurdu , var mı böyle bir kar marjı her hangi bir yatırımda ?
    Ters yazmışsınız

https://www.mahfiegilmez.com/2021/11...-sonuctur.html

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geçenlerde bayilerde dizel otomobil bulunmadığı için dizel araçların tüfeye etkisinin tuik tarafından sıfır olarak kabul edildiği belirtilmişti.
    Sayın Alaattin Akbaş değerli bir ekonomi yazarıdır.!!
    Bu konunun uzmanlarındandır.!!
    Syglar..

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu arada yandaş basında dassaklı ! iş camiasının baş efendiye uyarı göndermesi asgari ücretteki artış beklentisini %30-35 lere çekmiş. Yani bana göre asgari ücretli 3900 TL magış alırsa göbek atsın. Beter olmadan yeter olmaz, asgari ücretle çalışanlar bunlara oy vermedi mi ? Miting alanında gerinin kılı olurum diyen kadın görünümlü oluşumlar üst gelirden miydi ? Herkes layık olduğu yaşamı sürecektir , hepimiz aynı gemideyiz masalını yiyen yetmez ama evetçi alt gelir grubu ne ektiyse onu biçecektir ,bizden onlara hayır gelmez , ama ne yazık ki bunlara oy vermeyip de acı çeken alt gelirli insanlar da kurunun yanında yaş olarak yanacaklar.
    doğru bir analiz

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Evet şimdi farkına vardım, tabi böyle abuk sabuk teorilere orta zekalı bir insanın bile kafası basmadığı için normali neyse onu düşünüp onu yazıyor. Ama zaten herkes ne söylendiğini bildiği için benim yanlış yazmam kafaları karıştırmayacaktır.

Sayfa 112/1004 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •