Sayfa 12/412 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 3295 madde; 89 - 96 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Sn hayek eski sayfalarda işi bilen arkadaşların analizleri var.Sektör içinden forumdaşlarımız vardı.Bir denizci arkadaş 3 ay kadar önce yaptığı hesapta her gemi net günlük 20 bin dolar kar bırakır demişti.Malum 7 gemimiz var.Navlunlardaki o inanılmaz yükseliş düzeltmesini yaptı ama gene de dolar artışı ile düşünürsek o arkadaşın hesabı yaptığı günlerden daha yüksek karı her gün yazıyoruz.Denizcilikte işin güzel yanı gemiler kirada ,her gün dolar bazında para basıyoruz.2 geminin de anlaşması yapıldı.2023 de teslim edilecek, toplam 9 gemi olacak,tabi şimdilik.Gemilerin fiyatları ısmarladığımız gemiler baz alınırsa 25 milyon dolar civarında.Şu anda gemicilik sektöründe de inanılmaz fiyatlar varmış,2. el gemiler baya para ediyormuş,bizim gemiler ne kadar eder bilemem.Şu anda 110 120 milyon dolar civarında borsa değeri olan holdingin 180 milyon dolar parası,120 ila 150 milyon dolar arası değer hesaplaması yapabileceğimiz gemileri,yatırım bankası,faktöringi,30 milyon dolarlık kısmı garanti para bir ihtimal halka arz olursa 80 milyon dolarlık minimum değerli bir silopi hikayesi var.

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    13,8/8,85*80 yapmanız lazım. Attığım tablo Zeynep Aktaş ın tweetinden.

Zeynep hanım yılların ekonomi yazarı ve bist ya da spk başkanlığı yapacak kadar bilgili olduğuna inanıyorum.

Tabloya art niyetli bakmamak lazım. Belki hata olabilir ya da bizim gibi bilançodaki %10değer kazanmaya göre değil de başka hesaba bakıyor olabilir mesela denizcilikten gelen dövizi de kur karı olarak gösteriyor olabilir.sormak lazım.

Ama ne olursa olsun yıllık kar 1milyar üzeri olacak gibi. Patron köşeyi döndü

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sn maxımum zeynep hanımla farklı bir hesap yapmıyoruz ki,o yıllık hesaplamış,bizim hesap sadece 4. çeyreğin kambiyo karı.Matematiğin sana göresi bana göresi olmaz.En sevdiğim yönü de budur.

3. Kur artışından gelen kâr cok büyük ve çok güzel. Henüz bunu fiyatladigini soyleyemeyiz.

Lakin piyasa sürdürülebilir olan karı sever. Yani bu kara faliyet karı muamelesi yapılmamasi gerekir.

Diyelim ki son ceyrekte 500 mln kar açıkladı. Peki 2022 ilk çeyrekte ne kadar açıklar.

Beklentileri buna göre sekillendirmek bizi daha rahat hissettirir diye düşünüyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bu konuyu özel inceleyeceğim sn. maximum

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    13,8/8,85*80 yapmanız lazım. Attığım tablo Zeynep Aktaş ın tweetinden.

Sn balıkadam o konuyu da düşündüğümde gemicilik karı bu çeyrek te 100 milyon üstü gelirse son üç dört çeyrektir kendini ispatlamış düzenli faaliyet karı üreten bir denizcilik departmanımız var demektir.Banka ,faktöring ve silopi de banko kar yazıyor.Nerdeyse yıllık 400 ila 600 milyon arası düzenli bir faaliyet karımız da olacak demektir.Yani hep sermayesi kadar yıllık kar açıklayan şirketin değeri ne olmalı eminim sizin de malumunuz.Genel kabul 10 olmalı der,ben 5 e de razıyım 6 ya da )))))))) Bakın bu hesabın içinde ne silopi beklentisi var ne elindeki dehşet miktardaki nakitle oluşacak kaos ortamında yapabileceği güzel işler var.Bu dümdük faaliyet karı hesabım.Aslında şirket bedava,gelecek yıl borsayı sallar diye düşünüyorum.Hele herkes bilançoyu kendi gözleriyle görsün gerisi kolay.

holding şu anda 114.5 milyon usd'ye işlem görüyor.

Sn hayek bu tartışmalar 9 aylık bilanço öncesi yapılmıştı.O zaman ben 120 milyon dolar hesaplamıştım o aklımda kaldığından onu yazdım.İşte gördünüz muhteşem 9 aylık karı gelmiş, dolar patlamış ama bizim holding dolar bazında değer kaybetmiş olacak iş mi.Gerçi gene de anlaşılır bir şey.Kimse şu anki dolar kuruna inanamıyor.O nedenle bu kura dayalı analizler fiyatlamalar her alanda yeni yeni yapılıyor.Hele bu kurun kalıcı olduğu anlaşılsın bizim değerimiz gene anlaşılır)))))Ha bir de kur artarsa tarih yazarız.

Yok şimdi hesapladım 110 milyon dolar ediyoruz ,yüzde 10 düşmüşüz ,99 milyondan farklı hesapladım ben sn hayek

Sayfa 12/412 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •