Sayfa 181/412 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 3289 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
    menderes domatesçi olan
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

2. Başka başlıklarda başka hisseleri yazınca yanlış anlaşılabiliyor diye yazmak istemedim. (Sahol, Bist 30 hissesi ve ucuzluğu artık herkesin dilinde olduğundan onu yazmada sıkıntı görmedim ) Bence Alark ve Gsdho, Uche ve Högh gibidir. Ayrıca bu iki hisse zamanında Barış Yılmaz tarafından x10 yapabilecek hisseler listesindeydi. Bunun arkasındaki matematik ise basit. Mesela çarpan bazlı da baksak net aktif değer üzerinden de baksak Gsdho inanılmaz iskontolu, ayrıca karlılık ve nakit akışı olarak çok sağlam, denizcilikte büyüme planı da var ve şimdilik fiyatlanmasa da halka arzı olması durumunda tüm dengeleri değiştirecek Silopi Elektrik gibi bir gizli değere de sahip.

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...v91qdTNb-1HZsw
    Son düzenleme : meteor78; 26-05-2022 saat: 00:23.

3. 2 şirketinde (alark ve Gsdho) ünvanları holding olunca fiyatlamaları holding usulünde oluyor maalesef. Alark enerjiden Gsdho navlundan çok iyi karlar yazıyorlar. Yani holding ama yaptığı karlar banka karları değil. Bu anlamda en azından 5 fk ile fiyatlanmalı bence yıl ortalamasında.

Alark ve Gsdho nun gelecek fk ları 2 altında görünüyor benim hesabıma göre.

4. Sayınn Meteor yazılarınızı geriye doğru okudum. İstifade ettim. teşekkür ederim. Bu GSD holding pastası nedir. Halka açıklık oranı yüzde yüz gözüküyor. Bu tür şirketlerde sanki patron küçük hissedara çalışıyor değil herhalde. Bu oranlarda 2 F/K da patronun ve çevresinin hisselere saldırıyor olması gerekmez mi alım için. Silopi elekrtrikte alım işlemlerinde ve sözleşmelerinde 125 milyon dolar şirket kasasından çıkmış. Halbuki şimdi şieketin değeri 125 milyon dolar. Buna karşılık şirket 30 milyon dolarlık yüzde 9.6 pay almış, Geri kalan 35 milyon dolar sanki şiekete borç verilmiş , işletme sermayesi gibi. 125 milyondan geriye kalana ne olmuş. Anlayamadım. 2 yıllık Silopi halka açıklık satım şartı var. Yapmamış 2 yıl uzatılmış. Halbuki enerji altın yılı yaşıyor. Bunlar genel kurulda gündeme bile gelememiş. Ciner ile bir ali cengiz olmasın. Kaan 100 diye bir arkadaş eskilerden yazmış durmuş.. Konu nedir anlayamadım ?. Patron olan Turgut beyin yüzde 25 hisse si mi var holdingte ? Yani ortakları hep küçük hissedar mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Sayınn Meteor yazılarınızı geriye doğru okudum. İstifade ettim. teşekkür ederim. Bu GSD holding pastası nedir. Halka açıklık oranı yüzde yüz gözüküyor. Bu tür şirketlerde sanki patron küçük hissedara çalışıyor değil herhalde. Bu oranlarda 2 F/K da patronun ve çevresinin hisselere saldırıyor olması gerekmez mi alım için. Silopi elekrtrikte alım işlemlerinde ve sözleşmelerinde 125 milyon dolar şirket kasasından çıkmış. Halbuki şimdi şieketin değeri 125 milyon dolar. Buna karşılık şirket 30 milyon dolarlık yüzde 9.6 pay almış, Geri kalan 35 milyon dolar sanki şiekete borç verilmiş , işletme sermayesi gibi. 125 milyondan geriye kalana ne olmuş. Anlayamadım. 2 yıllık Silopi halka açıklık satım şartı var. Yapmamış 2 yıl uzatılmış. Halbuki enerji altın yılı yaşıyor. Bunlar genel kurulda gündeme bile gelememiş. Ciner ile bir ali cengiz olmasın. Kaan 100 diye bir arkadaş eskilerden yazmış durmuş.. Konu nedir anlayamadım ?. Patron olan Turgut beyin yüzde 25 hisse si mi var holdingte ? Yani ortakları hep küçük hissedar mı ?
    Patronun yeterli parası olsa temettü vereceğini düşünmüyorum. Yani bireysel olarak hisse almasını beklemem. Şirket geri alım yapsa güzel olurdu. Daha önceden geri aldığı %10’u elinde tutuyor. Bence %20’ye çıkarsa ve yeni aldıklarını 3 yıl içinde satsa buradan güzel kazanç sağlardık. Gsdho’da fiili dolaşım %60 ama patron küçük yatırımcıya kazandırırken kendi cebinden vermiyor. Hisse fiyatı arttığında patronun malının görünen değeri de artıyor. Silopi Elektrik konusunda yapılan anlaşmalar sonucunda Silopi Elektrik’ten kaybımız en fazla 50 milyon dolar olur. Özellikle seçim sonrası borsada ralli olursa ve halka arz o zaman yapılırsa kara geçme şansımız da yok değil. Türkiye’de enerjiye yatırım yapıp bu kadar az zararla kurtulabilmek bence başarıdır. Enerjide parasını batıranlar listesinde koca koca şirketler var. Ama ilk anlaşmanın neden revize edildiği hep tartışma konusu olarak kalır. (Bu konuda daha önceden içinde benim de yer aldığım tartışmalar vardı.) Ben o anlaşmanın revize edildiğini bilerek ve şimdi hiç fiyatlanmayan Silopi Elektrik ilerde fiyatlanmaya başlarsa ne olur diye Gsdho’da pozisyon aldım. Yani geçmişe göre değil geleceğe göre pozisyon aldım. Mesela bugün Silopi Elektrik halka arzından 30 milyon dolar gelse Silopi Elektrik’ten alacağımız 35 milyon doları da alsak ve kasaya 65 milyon dolar girse sizce piyasa revize anlaşmadan dolayı kaybedilen 50 milyon dolara mı bakar yoksa şirketin piyasa değerinin yarısı kadar olan nakit girişine mi bakar. Ben ikincisi dediğim için Gsdho’dayım, birincisini düşünsem zaten Gsdho’da olmazdım. Silopi Elektrik bu kadar önemli iken ve genel kurulda da bir yatırımcı bu konuda bir soru sormuşken sorunun en can alıcı yerinin cevaplanmaması ise benim açımdan hayal kırıklığı oldu. Hadi orası yeri değil desem bile Gsdho yönetimi yatırımcı sunumu ve/veya analist sunumu yaparak kendini anlatmalı. Bunu yapan şirketler gerçekten fark yaratıyor.
    Son düzenleme : meteor78; 26-05-2022 saat: 09:03.

6. Günaydın Sevgili ortaklar,
    .
    Dünki 4.53 kapanışla grafikte onay alan hisse için GK da da bir sürpriz çıkmamakla birlikte,uçak taksi yapıp piste doğru harekete başlıyor kanımca.Burdan sonrasını hep birlikte arkamıza yaslanıp keyifle izleyeceğiz inş.
    .
    Syg
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

7. Sayın Ayan,
    Ne demek istediğinizi anlayamadım.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
    Gsdho, Tuclk falan ben de çok erkenden gördüm aldım ama alark'ı barış bey nereden görmüş öyle. inanılmaz bir öngörü ya.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

Sayfa 181/412 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •