Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. OPB %1,750+
    KUB %5,847+
    KUT %4,746+

Yabancılarda kur farkının da altındayız
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. hbf %5.44
    ıca %5.48

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Yöneticinin yapacağı birşey yok ki ben yabancı portföylere yatırım yapacağım ve bu en az %80 oranın da olacak diyor. Hisse kaynaklı düşüşler olur amenna neden değiştirmiyorsun diye kızarız izahnamesi uygunsa. Diğer türlü dolar 1 liraya da düşse adam ne yapabilir yapabileceği elden gelen yok.
    Demek istediğim o değil. TEFAŞ'taki ilk beş, yatırımcıların alıcıların (veya portföy yöneticilerinin yatırımcılar) adına en çok satın aldıkları fonlar değil mi? Mesela Twitter'da bir adam vardı; portföy yöneticisinin çok kazanacaksın demesi üzerine 700 bin liralık Elektrikli Karma Araçlar Fonu satın al demiş yöneticisine. Hatta bunu gururla söylemişti (tam da doların 17 18 lira olduğu günlerdi). Herkes bizim gibi tefaş'la şunla bunla pek ilgilenmiyor; öyle olsa burası üye kaynardı muhtemelen. Paralarını adama teslim ediyorlar iyi kazandıracak bir şeylere yatırım yap diyorlar, sonra da çekip gidiyorlar.

Hala merak ederim o adam 700 bin liralık fon alıp ertesi gün 18 liradan 11 liraya indiğinde neler hissetti. Tabi her gün bizim gibi takip ettiğini varsayarsak.

Belki portföy yöneticisini, fon yöneticisi gibi algıladınız.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    SPK duyurusundan kurulması beklenen yeni fonlar;

-Osmanlı Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu
    -Ziraat Portföy Başak Para Piyasası Fonu

Saygılar.
    Osmanlıya sevindim. Hem rekabeti arttırırlar hem fonları hep iyi gidiyor.

5. Yukarıdakilere ilaveten dört tane daha fon geliyor ama hepsi serbest fon. Milyonerlerimizin sayısı artıyor demek ki

yatırım fonu.jpg

6. Risk değeri 5, 6 ve 7 olan (yüksek riskli) karma ve değişken fonların yılbaşından beri getirisi Bir zamanların yıldızı Tacirler'in durumu biraz gariban işi olmuş.

yilbasi.jpg

7. ya "breakeven" denen arkadaş yazıyor sonra siliyor mu benim tarayıcıda bir sorun var da bir görüp sonra görmez mi oluyorum :D

8. Ppfler eksi getirmeye başladı, kısa süreliğine parayı nereye park edicez?
    Nkolay bonoya falan mı?

Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •