Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Fonun riski 2 ama %91 i hisse gözüküyor tefas uygulamasında arbitraj olunca risk olmuyormu ?
    Düşük oluyor riski
    Hisse pozisyon büyüklüğü kadar viop tarafında short oluyor genelde
    Tefaş'ta görünen hisse oran insanı yanıltıyor(bu diğer fonlarda da aynı)

Ben az bir miktar aldım takip için

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=53091

2.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    RPD +0,17
    YAY +0,69
    FUB +0,43
    MAC +0,94
    YAS +1,46
    RIK -

RPD YAY ve RIK verileri kesin değil.
    Sayın Lemon,
    Çok teşekkür ediyorum. MAC iyi bir fon.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

3. re-pie bu hafta antalyaya, hatta bana 500 metre mesafeye şube açtı. camına kocaman reklam asmışlar bursa downtown avm'ye ortak olun 345 bin lira yatırın 3 ayda bir 8500 lira kira alın diye. ben de içeri girdim hem başarılı fon yönetimleri için teşekkür ettim. hem de bu gayrimenkul yatırım fonu nedir sordum. şaka gibi reklam asmışsınız 345 bin lirayı siz bana verin ben size 3 ayda bir 15 bin lira vereyim dedim: ))

ama işin rengi değişikmiş urfa'da açtıkları avm 3 yılda 20'ye katlamış değeri. yani hem kira alıyorsun, hem de güya kira haricinde ana paran en kötü ihtimal her sene ikiye katlanırmış ve risk neredeyse sıfıra yakınmış. fakat parayı yıllık vadede bağlıyorsun yani yılda 1 çekebiliyorsun. çıkmak da biraz sıkıntı ya payını senden satın alacak adam bulacaksın, ya da %20 zararına re-pie senden alıyor. bu şekilde bir fona ortak olmuş olan varmı aranızda? bana biraz tuzak gibi göründü ama..tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa gerçekten çok minnettar olurum. benim 1 milyonum yok nitelikli yatırımcı değilim diyorum, nitelikli yatırımcı olmak için 1 milyona gerek yok deyip duruyorlar o da kafamı karıştırdı..

şöyle de link verdiler:https://re-pie.com/gayrimenkul-yatir...wntown-avm-gyf

bir de tefas ve befas'tan sonra gefas kurulmuş. o da ilginç. fakat sistemde doğru düzgün bi getiri grafiği yok. yani kısa uzun vadede normal tefas fonlarıyla kıyaslamak zor..

https://gefas.gov.tr/
    Son düzenleme : friendly_1980; 09-09-2023 saat: 11:37.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fitch, Türkiye'nin kredi notunu "B" olarak teyit etti, görünümünü "negatif"ten "durağan"a revize etti

Olumlu bir gelişme...
    Bu ve bunun gibi ( S&P gibi) kuruluşların değerlendirmeleri uzun zamandır kaale alınmıyor biliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu ve bunun gibi ( S&P gibi) kuruluşların değerlendirmeleri uzun zamandır kaale alınmıyor biliyorum.
    Sayın Tbey35,
    Yatırım yapılabilir seviyenin çok altında olduğumuz için not artışları piyasalara yansımıyor fakat notta iyileşme özellikle kısa vadeli yatırımlar yapan hedge fonların ilgisini çekiyor. Bu sebeple bence pozitif bir haber.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

Seçim döneminde aldığım 3 fondan biri Yabancı hisse fonuydu , değeri dolarla aynı fiyat iken sattığımda 30 du..Yani dolar bazında para kazandırdı..2 adet tefas fonundan biri %100 getirisi varken diğerinin getirisi %75 de kaldı...

Borsadan anlamaya gerek yok...Borsanın ucuz olduğuna inandıüınız anda iyi yönetilen bir fon alırsanız güzel kazanç yakalanıyor..Dşğer zamanlarda da PPF da parayı park edebilirsiniz..Birazda altın fonu var bir değişiklik yok denecek kadar az ...Ben altın fonu denedim bana göre değil a.q

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    re-pie bu hafta antalyaya, hatta bana 500 metre mesafeye şube açtı. camına kocaman reklam asmışlar bursa downtown avm'ye ortak olun 345 bin lira yatırın 3 ayda bir 8500 lira kira alın diye. ben de içeri girdim hem başarılı fon yönetimleri için teşekkür ettim. hem de bu gayrimenkul yatırım fonu nedir sordum. şaka gibi reklam asmışsınız 345 bin lirayı siz bana verin ben size 3 ayda bir 15 bin lira vereyim dedim: ))

ama işin rengi değişikmiş urfa'da açtıkları avm 3 yılda 20'ye katlamış değeri. yani hem kira alıyorsun, hem de güya kira haricinde ana paran en kötü ihtimal her sene ikiye katlanırmış ve risk neredeyse sıfıra yakınmış. fakat parayı yıllık vadede bağlıyorsun yani yılda 1 çekebiliyorsun. çıkmak da biraz sıkıntı ya payını senden satın alacak adam bulacaksın, ya da %20 zararına re-pie senden alıyor. bu şekilde bir fona ortak olmuş olan varmı aranızda? bana biraz tuzak gibi göründü ama..tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa gerçekten çok minnettar olurum. benim 1 milyonum yok nitelikli yatırımcı değilim diyorum, nitelikli yatırımcı olmak için 1 milyona gerek yok deyip duruyorlar o da kafamı karıştırdı..

şöyle de link verdiler:https://re-pie.com/gayrimenkul-yatir...wntown-avm-gyf

bir de tefas ve befas'tan sonra gefas kurulmuş. o da ilginç. fakat sistemde doğru düzgün bi getiri grafiği yok. yani kısa uzun vadede normal tefas fonlarıyla kıyaslamak zor..

https://gefas.gov.tr/
    Vay be , AVM yi direk kiralama yerine halka arz ediyorlar , büyük proje konut çok ,katilmci firmalar kaliteli , yeri biraz sıkışık ,1.5 ay sonra açılacağı söyleniyor ,aldıktan sonra satış işi emlak düzenine goremi.oluyor onu anladim

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Düşük oluyor riski
    Hisse pozisyon büyüklüğü kadar viop tarafında short oluyor genelde
    Tefaş'ta görünen hisse oran insanı yanıltıyor(bu diğer fonlarda da aynı)

Ben az bir miktar aldım takip için

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=53091
    Hisse dususlerde, iyi yönetilirse zarar yazmaz gibi duruyor ,doğrumu.?

Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •