Sayfa 917/1002 İlkİlk ... 417817867907915916917918919927967 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,329 - 7,336 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Fiziki altın dışındaki fon portföyümü şu şekilde ayarlamayı düşünüyorum;

%50 GPG- Düzenli olarak youtbedan fonun içeriğini paylaşıp değerlendirmelerde bulunan tek fon diyebilirim. Aylık startejilerini 1 saatlik toplantıyla herkese açıklıyorlar. Yönetici Eral Karayazıcı da donanımlı biri.

%50 BIST 5 fona eşit bölüşüm- Fon büyüklüğü, katılımcı sayısı, fon yöneticileri ve geçmiş performanslara göre seçtim;
    MAC
    OPH
    NNF
    IPB
    HKH

Yorumlarınızı merak ediyorum.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by McCandless Yazıyı Oku
    10 yıl vade ama yüzde soruyorsanız kaç olursa olsun önemli değil,10 yıldan önce satış olmayacak.
    fonlara yatıracağınız parayı ne kadar sürede margarinleyeceksiniz. yani 300 bin kertiğiniz var diyelim bunu ne kadar vadede fonlara aktarmış olacaksınız tümüyle ? rahvan mı dörtnala mı demek , fonları ne kadar süre elinizde tutacaksınız demek değil yani. fonlara yapacağınız yatırımı ne kadarlık vadede tamamlamış olacaksınız demek.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    fonlara yatıracağınız parayı ne kadar sürede margarinleyeceksiniz. yani 300 bin kertiğiniz var diyelim bunu ne kadar vadede fonlara aktarmış olacaksınız tümüyle ? rahvan mı dörtnala mı demek , fonları ne kadar süre elinizde tutacaksınız demek değil yani. fonlara yapacağınız yatırımı ne kadarlık vadede tamamlamış olacaksınız demek.
    Anladım,ilk etapta birikmişi haftalara yaysamda sonrasında aylık düzenli alım olacak ve vade sonuna kadar sürecek.

4.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Bu fonları yazabilir misiniz
    Nitelikli yatırımcı olarak IIS, FYA,IAR gibi fonlar değerlendirilebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    Fiziki altın dışındaki fon portföyümü şu şekilde ayarlamayı düşünüyorum;

%50 GPG- Düzenli olarak youtbedan fonun içeriğini paylaşıp değerlendirmelerde bulunan tek fon diyebilirim. Aylık startejilerini 1 saatlik toplantıyla herkese açıklıyorlar. Yönetici Eral Karayazıcı da donanımlı biri.

%50 BIST 5 fona eşit bölüşüm- Fon büyüklüğü, katılımcı sayısı, fon yöneticileri ve geçmiş performanslara göre seçtim;
    MAC
    OPH
    NNF
    IPB
    HKH

Yorumlarınızı merak ediyorum.
    Ben bazı fonların sosyal medyada çok güzel parlatıldığını düşünüyorum.
    Mesela GPG fonunun her hangi bir dönemde diğer değişken fonlardan iyi olduğu bir dönem var mı ? Aylık, 6 aylık
    yıllık, vb. Açıkcası ben başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Merhaba, Muhtemelen geçen seneki Temmuz Aralık arasındaki ralliyi de kaçırdınız. Ben de düzeltme olur diye bekleye bekleye geçen seneki Yükselişi kaçırmıştım. bu sene çok şükür gemiye biraz erken bindik yılbaşı gibi ama en azından full hisse de devam ediyoruz. kademeli olarak giriş yapmak en iyisi.
    Büyük ölçüde kaçırmıştım aslında, yine bu şekilde fazla riske girmemiştim, çıkışı kaçırdım diye ağırlığı da arttırmamıştım, ppf de kalmaktansa en azından değişkenlere geçerim sanırım, kalanı da kademeli olarak hisse fonlar girerim o halde yapacak bir şey yok, buradan bir miktar da yabancı hisse fonlara geçmeli mi ona karar veremedim bir türlü.

7. Ustatlar ben oğlum için hissesenedi fonlarından alacağım ama bu 3 fondan birisini düşünüyorum sizce hangisi olabilir.

8. Hkh, st1, kpu

Sayfa 917/1002 İlkİlk ... 417817867907915916917918919927967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •