Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bana bugün biri çıkıp fonda kalıp yıllık %175 mi, hissede kalıp %250 mi diye sorsa direk fonu seçerim. Kimse profesyonel olmak zorunda değil. Piyasayı takip edipte bilançoya göre, ülkeyi yönetenlerin keyfine göre dönem dönem yazdığınız hisseleri değiştirecek bilgiye sahip insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bunu yapmayanda ortalamada o yazdığınız getiriyi elde edemez. Son bir senede zaten ne alsa kazandı herkes.

10 küsür yıldır taşıdığım hisse var. Bakıyorum getiri farkına, ortalamada fonlardan çokta anlamlı değil.
    Profesyonel olanlar olmayanlardan az kazandırmış.
    Yönetim ücreti veriyorsam çobanın portföyünden fazla kazandırması gerekiyor.
    Bakıyorsun yönetim ücretlerine 2,5 ile 3,5 arası.
    1 milyona yılda 30-40 bin yönetim ücreti veriyorsun.
    Karşılığı bu olmamalı.

2. vay be bu forum hep böyle olsa ya yav: ) eski günlerdeki gibi girip göz atmanın faydasını görmeye başladık. herkesin kendince bir iddiası, bi tecrübe birikimi var, paylaştıkça bi anlamı oluyor buraya girmenin.

3. HSBC

4.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    HSBC

Hocam küçük bir tavsiye,hem senin amaca daha fazla hizmet eder.HKR,FSG,GBH,GLG,BMV,RTH gibi serbest fonların dağılımını atar mısın.Orda daha anlamlı sonuçlar çıkabilir çünkü orda tek hisseye fonun %30 u yatırabiliyorlar.O hissede beklenti çok demek.

bun saatten sonra direkt hısse fonlarına girilirmi ? umutlar yuksek herhalde ayrıntı bakılıyor

6.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Profesyonel olanlar olmayanlardan az kazandırmış.
    Yönetim ücreti veriyorsam çobanın portföyünden fazla kazandırması gerekiyor.
    Bakıyorsun yönetim ücretlerine 2,5 ile 3,5 arası.
    1 milyona yılda 30-40 bin yönetim ücreti veriyorsun.
    Karşılığı bu olmamalı.
    Peki hocam sizin açıklamanız ne fonun çobanın portföyü geçememesini.Sadece fon yönetim ücreti midir?Neden fazla kazandıramıyorlar sizce?Bu kadar okumuş adamın çoban portföyünü neden geçemiyor,Çobanı bırakırsak sizin hisse portföyünüz geçiyor mu NNF/OPH/HVS/MAC gibi fonları misal.

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    bun saatten sonra direkt hısse fonlarına girilirmi ? umutlar yuksek herhalde ayrıntı bakılıyor
    Sizce yuzdesel marj olarak yukari gitme potansiyeli mi mevcut asagi mi bu sorunun cevabinda gizli sizin sorununuzun cevabi usd bazli takip etmek lazim tl bazli cok bir anlami kalmadi keza

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hisse konuştuğumuz için hisse fonlardan bahsediyorum, fakat tabiki piyasada yarın ne olacağını bilemeyeceğimiz için her zaman sepet yapmak gerekli. Sadece kendi kişisel tecrübem, hisse yerine hisse fonunun makul olduğunu söylüyor.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •