Sayfa 914/1002 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,305 - 7,312 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Aylık 5 , stressiz ve takip gerektirmeyen fon ,2 kat mevduat üstü oluyor .buda yeterli bazıları için , bunun üstü için fonlarda dahil sürekli takip gerekir

Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Şirkette işler iyi gidiyorsa satmak hiç mantıklı değil bana göre, ben öyle yapıyorum
    Ama artık yoruldum ve kendi işime odaklanmak istiyorum. Bu yüzden yavaştan fonlara geçiyorum. Arada sektör takip edip ağırlık değiştirmeyi istiyorum. Bakalım becerebilecek miyim

Değişken fonlar sizin dediğinize daha uygun ama haftalık değil oradaki hareketler, hedefe ne zaman gelirse falan bakıyorlar
    Benzer kaygılarla, işime ve aileme zaman ayırabilmek için Temmuz ayında hisse portföyümün tamamını hisse senedi fonlarına geçirdim. Kendimi kesinlikle daha rahat ve stresten uzak hissediyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var... bist'te uzun vadeli ana portföy dışında bir de atıyorum toplam 300 bin gibi al sat portföyü oluşturduğunuzu ve bunun içine 10-12 hisse koyduğunuzu düşünün... her bir hissenin 25 bin lira dolayında olduğunu düşünelim... al sat vadenizin de 1 hafta olduğunu varsayalım... bu durumda her bir hissede yüzde kaç karı gördüğünüzde düşünmeden satarsınız? ben böyle bir portföyü yeni oluşturdum ve 1 haftada yüzde 10 kar gördügüm hisselerden hemen satıp çıktım ve geride kalan hisselerden aldım vs vs... aynı mantıkla portföyü yumurtlatmayı düşünüyorum. ilk bir hafta için işler iyi gitti ama bu böyle devamlı gidecek değil tabii... terste kalabileceğim hisselerde uzun vadeli durabilirim de... bunların hiç biri yan tahta değil ayrıca ve sağlam hisseler... sorumu tekrarlayayım... siz böyle bir portföy yapmış olsanız, haftalık vadede satım için kar oranınız kaç olurdu? yüzde 5? yüzde 10? yüzde 20?... selamlar herkese...
    Hangi sinyale göre girdiyseniz, sat verene kadar bekleyin. oran 3 olmuş 5 olmuş ne önemi var?

4. IPB sanırım borsada short açmış. Endeks ne zaman düşse artı getiriyor beleş çıkarken yerinde sayıyor

5.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    IPB sanırım borsada short açmış. Endeks ne zaman düşse artı getiriyor beleş çıkarken yerinde sayıyor
    Gecen hafta gunluk 6 yapti ayni gun shortlari kapatip longa dondu ins bugun de donmustur😇

6.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    IPB sanırım borsada short açmış. Endeks ne zaman düşse artı getiriyor beleş çıkarken yerinde sayıyor
    tufan derinerin aktif yönettiği serbest fonlar düşünülebilir.

7. arkadaşlar tek seferde değişken orta riskli birkaç tane fon almak mı yahut 15-20 farklı fondan parça parça almak mı? örneğin tek seferde yüz bine bir ya da birkaç fon mu yoksa farklı farklı türdeki fonlardan(değişken-altın-hyoğun-fon speti-borçlanma vb.) beşer bin liralık almak mı? sizce ne yapılabilir?

8. Sepet yapmak istiyorsanız, risk algınıza göre farklı türde fonlardan oluşan bir sepet yapabilirsiniz. Ben uğraşamam diyorsanız. Hazır sepet alayım, fon yöneticisi benim için ilgileniyor zaten fikri de mantıklı. O zaman getirisi ve içeriği sizi tatmin edecek bir veya bir kaç değişken fonu veya fon sepeti fonunu tercih edebilirsiniz.

Sayfa 914/1002 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •