Sayfa 411/1002 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Bu IVF fonu iyimidir

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

2. arkadaşlar uzun vadeli yatırım yapacaksanız fonlara da uzun vadeli geçmişine bakarak karar vermelisiniz. en az 5 yıl satmayacaksan 5 yıllık getirisine bakmalısın yeni kurulmuş fon almak akıl karı olmaz. yabancı borsa fonlarında aft,ipj,afs yerlilerde de gmr,oph,tcd en mantıklı yatırımlardır hala, bu yıl ne yapmış olurlarsa olsunlar. tıpkı insanlar gibi depresyon dönemleri olabiliyor ama yine tıpkı insan gibi bunu da bir gün atlatıp totalde zirveye oturuyorlar. her birinden %15 almayı uzun vadeli portföy kuracak birine vicdan sıkıntısı çekmeden önerirdim(bu dünyadaki riskleri bilen insana tabiki). kkm karşımıza her zaman çıkmayacak özel bir fırsat olduğu için şu an oradayım ama o iş bittiği an döneceğim fonlar yine direk bunlar olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar uzun vadeli yatırım yapacaksanız fonlara da uzun vadeli geçmişine bakarak karar vermelisiniz. en az 5 yıl satmayacaksan 5 yıllık getirisine bakmalısın yeni kurulmuş fon almak akıl karı olmaz. yabancı borsa fonlarında aft,ipj,afs yerlilerde de gmr,oph,tcd en mantıklı yatırımlardır hala, bu yıl ne yapmış olurlarsa olsunlar. tıpkı insanlar gibi depresyon dönemleri olabiliyor ama yine tıpkı insan gibi bunu da bir gün atlatıp totalde zirveye oturuyorlar. her birinden %15 almayı uzun vadeli portföy kuracak birine vicdan sıkıntısı çekmeden önerirdim(bu dünyadaki riskleri bilen insana tabiki). kkm karşımıza her zaman çıkmayacak özel bir fırsat olduğu için şu an oradayım ama o iş bittiği an döneceğim fonlar yine direk bunlar olacak.
    KKM sadece doların düştüğü senaryoda avantajlı, uzun vadede dolar düşmeyeceğine göre mantığı yok bence.
    Aslında senelik %10 dolar enflasyonuna yeniliyorsunuz.

Bu fonlar hakkında ne dersiniz?
    IKL - İŞ PORTFÖY SAĞLIK ŞİRKETLERİ KARMA FON
    IJB - İŞ PORTFÖY DİJİTAL OYUN SEKTÖRÜ KARMA FON
    IJC - İŞ PORTFÖY YARI İLETKEN TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON
    IJP - İŞ PORTFÖY BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ KARMA FON
    IJZ - İŞ PORTFÖY SİBER GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON
    IKP - İŞ PORTFÖY YENİLENEBİLİR ENERJİ KARMA FON
    YLC - ATA PORTFÖY TARIM VE GIDA DEĞİŞKEN FON
    GZL - GARANTİ PORTFÖY TARIM VE GIDA SEKTÖRÜ DEĞİŞKEN FON
    MET - GARANTİ PORTFÖY METAVERSE VE YENİ TEKNOLOJİLER DEĞİŞKEN FON
    DTZ - AK PORTFÖY DÖNÜŞTÜRÜCÜ TEKNOLOJİLER DEĞİŞKEN FON
    AES - AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU
    FUA - AK PORTFÖY İHRACATÇI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    OLD - QNB FİNANS PORTFÖY TEMİZ ENERJİ VE SU FON SEPETİ FONU
    NNF - HEDEF PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

4.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    KKM sadece doların düştüğü senaryoda avantajlı, uzun vadede dolar düşmeyeceğine göre mantığı yok bence.

hocam ben borsa dışında hiçbirşeye çok ciddi dip yapmadıkça bulaşmam. altın hala 2011 fiyatında, petrol hala 2011 fiyatında 1 kuruş kazanç yok. hele btc'nin ne olduğunu üreten kişi bile bilmiyor, 10 sene sonra 1 dolara bile dönebilir: ) dijital ödemede o lazımmış niye normal paralar dijital ödemede kullanılamıyormu? emtia yönsüz birşey çünkü hisse senedi gibi arkasında sürekli kar eden şirketler yok. ha yazdığınız listedeki borsa fonlarında kısa vadede bir fırsat görüyorsanız neden olmasın. ben uzun vade için yazdım. tematik fonlar hakkında detaylı bilgim yok. %10 dolar enflasyonu konusuna gelince tam aksine dxy 1 senede %10 değer kazandı.

5.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku

Bu tematik fonlar, gündeme göre çok değişiyor; eğer gündemi takip ederseniz güzel şeyler yakalayabilirsiniz.

Mesela geçenlerde Rus hackerların tüm Batıdaki büyük şirketlere ve hükümet kuruluşlarına büyük saldırılar yaptığı ve kimilerinde başarılı olduğu haberi çıktı, siber güvenlik şirketlerine hücum oldu, bu fon uçtu; aynı şekilde, barış gelecek olursa Akpörtföy'ün ve Garanti'nin turizm fonları coşuyor; hatta Antalya'daki buluşmanın ardından kısa bir bahar havası yaşandığında zıplamışlardı. Yine AB, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için yenllenebilir enerjilere muazzam yatırım yapacağını açıklaması üzerine alternatif enerji hisseleri/ fonları kanatlandı; vs vs. İyi takip edilirse iyi kazançlar yakalanabilir ama gündem o kadar hızlı değişiyor ki işi gücü bırakıp bunları izlemeniz gerekiyor.

Benim görebildiğim kadarıyla en istikrarlı şekilde yükselen tematik fonlar sağlıklar...Ben de elektrikli araçlar ve alternatif enerjilerin uzun vadede sağlam bir şeyler bırakacağını düşünüyorum.

6. Ha bu arada Avustralya'da yakıt alırken artık bitcoin kullanılabileceğine dair bir haber okumuştum. Blockchain fonlarını da yabana atmamak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu tematik fonlar, gündeme göre çok değişiyor; eğer gündemi takip ederseniz güzel şeyler yakalayabilirsiniz.

Mesela geçenlerde Rus hackerların tüm Batıdaki büyük şirketlere ve hükümet kuruluşlarına büyük saldırılar yaptığı ve kimilerinde başarılı olduğu haberi çıktı, siber güvenlik şirketlerine hücum oldu, bu fon uçtu; aynı şekilde, barış gelecek olursa Akpörtföy'ün ve Garanti'nin turizm fonları coşuyor; hatta Antalya'daki buluşmanın ardından kısa bir bahar havası yaşandığında zıplamışlardı. Yine AB, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için yenllenebilir enerjilere muazzam yatırım yapacağını açıklaması üzerine alternatif enerji hisseleri/ fonları kanatlandı; vs vs. İyi takip edilirse iyi kazançlar yakalanabilir ama gündem o kadar hızlı değişiyor ki işi gücü bırakıp bunları izlemeniz gerekiyor.

Benim görebildiğim kadarıyla en istikrarlı şekilde yükselen tematik fonlar sağlıklar...Ben de elektrikli araçlar ve alternatif enerjilerin uzun vadede sağlam bir şeyler bırakacağını düşünüyorum.
    İşte tam burada bu takibi bizim yerimize yapabilecek olan ve aktif yönetilen yabancı değişken fon lazım.Ordan oraya zıplamayı görev edinen bir fon.
    Varmı böyle birşey, şimdilik yok.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İşte tam burada bu takibi bizim yerimize yapabilecek olan ve aktif yönetilen yabancı değişken fon lazım.Ordan oraya zıplamayı görev edinen bir fon.
    Varmı böyle birşey, şimdilik yok.
    Yerlilerden de aktif yönetilen fon varmı?
    Belki nnf belki ıpb
    Gözünüze çarpan aktif yönetilen yerli hisse ve değişkenlerden başka hangileri var.

Sayfa 411/1002 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •