Sayfa 141/1002 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Tesekkürler.
     Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    27-28 aralık yurt dışı tatil olduğundan bu iki günü atla.

22 aralık 13.30 dan evvel satış emri verildiyse 22 aralık gecesi açıklanan fiyat üzerinden işlem gerçekleşiyor.Hesaba geçmesi 27-28 aralık tatil olduğundan bu günler atlanıyor 30 aralıkta oluyor.
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yol açık Yola çık.

2. PPZ geri kalmaya basladi piyasadan. Belki ileride yetisir. HYV , NRG , OSD esit olarak 3 e bolmek mantikli olabilir mi ? Kararsiz kaldim. Gerci bu enflasyonist ortamda pek bir anlami yok gibi.

Piyasada 32 gunluk %22 mevduat faizleri varmis halkb veriyor diyorlar. Tabi %5 stopaj var.

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. TÜİK %20 Enflasyon gerçekçi değil, Bu ay piyasa aylık %15-25 beklilyor.Tüik açıklayabilirse en fazla %8-10 açıklar Enflasyon %28-30 ÜFE %60 geçer.

Bu ortamda %5 stopajlı %22 mevduat,DEM hesabı enflasyona karşı koruma sağlamaz. Dolar yaptı yapacağını bundan sonra hemen 18.00 olması zor. Zaman alacak. Geriye borsa kalıyor,yalnız viop hariç,Viopta kaybetme riskiniz çok fazla.
    .
    Bu kargaşada parayı bir müddet için para piyasası fonunda tutmak günlük 0.05-0.04-0.03 önemli değil.Borsada temettü veren,döviz fazlası olan,ihraçat yapan,veya başka sebeplerle beklentisi olan şirketlere yılbaşından sonra uygun alım yeri kovalıyarak yatırım yapmak en uygun bir strateji.

Günlük takip edemeyenler bist hisse fonlarına girilebilir ama bunlara girmek bir dert,çıkmak bir dert T+2 olayı.Herhangi bir olumsuz durumda fonda kilitli kalma durumu var.Kendi fonunu kendin kur isteğin anda çık, veya karda oturarak senelerce tut.

Bir de geriye eğer ucuzlarsa yabancı döviz içerikli fonlar kalıyor. Bunun için 3 aylık DEM sonuçlarını görmek gerekecek.

Başka bir alternatif ev,arsa,araba almak.

Yapacak bir şey yok

Borsada Riske giremem diyenler mecburen DEM veya %22 mevduat da eksi reel getiriye razı olacaklar.

+4 olarak hesaplayın ,ama abd-avrupa tatil gunleri de eklenmesi gerekiyor

5. Bugün de dövizden +%4.43-4.45 gelecek gibi görünüyor. Artış her ne kadar cazip gelse de endişelenmiyor değilim. Tüm medyada 3 Ocak enflasyon açıklanışı sonrası Dolar'da hızlı bir artış beklentisi oluştu ancak bu da Katar'la 24 TL kur anlaşması gibi bilinçli yayılmış bir duyum olabilir mi? Bugünkü gibi bir alımı teşvik ederek tekrardan milleti terse düşürebilirler mi diye korkmuyor değilim.
    Son düzenleme : Nida; 29-12-2021 saat: 14:55.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    iş bankasının yabancı fonlarsa eğer ben de fark ettim, dolardaki artışa rağmen elimdekilerin yarısı eksi getirmiş, nasıl bir hesap sistemleri var bunların anlamadım.
    Hangi fonlar? Ben Tefaş'tan baktım tematik fonların hepsi artı %3-4 gibiydi. Üçüncü değişken de küçük bir artı getirmiş.

7.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Bugün de dövizden +%4.43-4.45 gelecek gibi görünüyor. Artış her ne kadar cazip gelse de endişelenmiyor değilim. Tüm medyada 3 Ocak enflasyon açıklanışı sonrası Dolar'da hızlı bir artış beklentisi oluştu ancak bu da Katar'la 24 TL kur anlaşması gibi bilinçli yayılmış bir duyum olabilir mi? Bugünkü gibi bir alımı teşvik ederek tekrardan milleti terse düşürebilirler mi diye korkmuyor değilim.
    Benim mottom güya "düşerken paran olsun ki çıkarken malın olsun" ama bir türlü tam tutturamadım

8. 12,2219 dolar kuru döviz içerikli fonlara yüzde 3,3 getirecek

Sayfa 141/1002 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •