Sayfa 901/1002 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Gecmiste ozel sektor tahvilini tahsil edememis. Dunya goz idi yanlis hatirlamiyorsam. O ozel sektor tahvilinin odemesini almis birikmis ve toplu halde.
    Sn Black Mirror bu bilgiye sahip olmanız ünlü de mi çalışıyorsunuz diye düşündürdü bana.

2.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Fonların içeriğine bu kadar dalıp zamanınızı bu kadar ziyan etmeyin.Kazançlar hisse seçimlerinden çok VIOP da kaldıraçları doğru kullanmaktan geçiyor.TCD dediğiniz fon hisse seçimleriyle değil VIOP ta yaptı o primleri.Şimdi de GZN,IPB,TPP gibi fonlar var.MAC fonun da başarısı al sat yaparak değil değil genelde %100 hissede kalarak yaptı o primi.Ondan aşağı getirenlerin çoğu %80-%100 arası seçimler yaparak güya maksimize ettiler kazançları.İlla hisse seçmek istiyorum derseniz o kadar da zor değil ama risk alıp 3-4 tane hisse senedine yatırıacaksınız.20 hisseye yatırayım derseniz HVS,NNF gibi fonları geçme ihtimaliniz yok denecek kadar az.

Sn byrolt bunu hazırlamak zor değil. 1 fon 2-3 dk max.
    Fonun başarısına bakmıyorum burada.(Daha önceki sayfalarda fonların başarı ve durumları hakkında paylaşımlarım olmuştu.)
    Sonuçta dediğiniz gibi 20-30 hisse ile ilgileniyorlar.

Bir iki ay gelecek kap bildirimlerini güncel tutup fırsat kovalamak lazım...

3.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Fonların içeriğine bu kadar dalıp zamanınızı bu kadar ziyan etmeyin.Kazançlar hisse seçimlerinden çok VIOP da kaldıraçları doğru kullanmaktan geçiyor.TCD dediğiniz fon hisse seçimleriyle değil VIOP ta yaptı o primleri.Şimdi de GZN,IPB,TPP gibi fonlar var.MAC fonun da başarısı al sat yaparak değil değil genelde %100 hissede kalarak yaptı o primi.Ondan aşağı getirenlerin çoğu %80-%100 arası seçimler yaparak güya maksimize ettiler kazançları.İlla hisse seçmek istiyorum derseniz o kadar da zor değil ama risk alıp 3-4 tane hisse senedine yatırıacaksınız.20 hisseye yatırayım derseniz HVS,NNF gibi fonları geçme ihtimaliniz yok denecek kadar az.
    Özellikle son cümleye kesinlikle katılıyorum. Değil 20 hisse 5-6 hisse varsa bile şahsi portföyünüzde, fonları geçmek çok çok zor. Ya 1-2 hisseye parayı gömüp oradan yürüyeceksin büyük risk alıp ya da hiç kıvranmaya uğraşmaya gerek yok fonlara yatıracaksın parayı.

4.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    TCD fonun ne kadarını VIOP a ayırması lazım o kadar getiri için? En son 2 küsür milyar tl ydi fon.

5. Para piyasası fonlarında borçlu çikma ihtimalimiz var mı acaba?
    Gedik in IRY si bi kaç gün iyi gittikten sonra dün resmen yarıya düşürmüş getirisini.
    diğer fonlar 1 m a ortalama 873 getirirken bu 419 getirmiş. PYŞ personeli pavyona filan gidip masraf yazabiliyor mu acaba fona?
    bunu şikayet edecek bir birim var mı. yoksa gedik e güvenene müstehaktır mottosundan mı gitmeli

6.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    TCD fonun ne kadarını VIOP a ayırması lazım o kadar getiri için? En son 2 küsür milyar tl ydi fon.
    O hesap portföyün yöneticisine kalmış, çok zor değil.TCD zaten son zamanlarda eskisi kadar başarılı değil.Hisse senedi piyasasının iyi olduğunu düşündüğü dönemde hisse portfyünü %150 seviyesine çıkarıyordu.VIOP u doğru kullanırsanız o getirileri elde edebilirsiniz.GZN,IPB,TPP,NRC bunu yapıyor..Bu tiplerin dağılımında VIOP teminat kısımları büyük oluyor genelde.Bunlar başarılı olanlar.Başarılı olamayanları ilgilenmediğimiz için pek bilmiyoruz.Yapanların hepsi de başarılı değil.

Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Uzun süredir hisse senedi ve hisse fonunu birlikte taşıyan biri olarak, ortalamada fonları geçemediğimi gördüğüm için ve aynı zamanda aileme daha fazla zaman ayırabilmek amacıyla Temmuz başından bu yana elimdeki hisselerin tamamını hisse fonuna dönüştürdüm.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Hiç borsa bilmeyen borsayı kumar olarak gören birini bist hisseleri alması için ikna ettiğinizi düşünün.
    Sana Türkiye'nin en varlıklı grubunun hisselerini alalım yalan dolan olmaz, batmaz kokmaz dediniz ve ikna oldu.

Koç grubu hisseleri aldırdınız 1 sene önce.
    Adamın kazancı tüm hisse fonlarının 1 yıllık getirilerinden fazla.
    Eee ne diye fonlara yönetim ücreti ödüyoruz???
    Hiç bir şey bilmeyen sadece sağlam güvenli olsun diyen birinin portföyünü bile geçemiyorlarsa.

Son 1 yıllık koç hisseleri kazançları

1- Arçelik - %127
    2 - Aygaz - %235
    3- Ford - %276
    4 - Koç Holding - %266
    5- Otokar - %197
    6- Tofaş - %332
    7- Türk Traktör - %490
    8 - Tüpraş - %198
    9 - Y.Kredi - %219
    10 - Tat Gıda - %110

10 hisse 1 yıllık kazanç ortalaması %245

Temettüler hariç. Temettüleri eklesen 300 olur.

Sayfa 901/1002 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •