Sayfa 978/1002 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    bu RPD'yi bulunmaz hint kumaşı gibi yapan şey nedir gerçekten çözemedim... forumda sürekli konuşuluyor. yatırımcı sayısına baktım aman aman bisi yok... 3 küsür bin kişi... getirilerine bakıyorsunuz tcd'nin, ipb'nin falan gerisinde... kuş konduruyormuş gibi ilgi görüyor burada ve sürekli konuşuluyor... gerçekten anlayamıyorum bunda ne var ve ben ne kaçırıriyorum...
    büyük montanlı para için faiz üzeri rahvan koşarak getiri elde ediyor. mdd si % 8 küsür yalnız onu da aklıda tutmalı. fakat zarardan kara geçişi şahlı. şimdiye dek olan bu, gelecek bilinmez. rastlantısallık yaşamın özü zaten. şans bir çakışmadır.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    büyük montanlı para için faiz üzeri rahvan koşarak getiri elde ediyor. mdd si % 8 küsür yalnız onu da aklıda tutmalı. fakat zarardan kara geçişi şahlı. şimdiye dek olan bu, gelecek bilinmez. rastlantısallık yaşamın özü zaten. şans bir çakışmadır.
    düzeltiyorum mdd %10.57 küsür... o da 2021 ocak ayında olan döviz hareketinden kaynaklıydı ki o düşüşü de çabuk toparladılar... zaten bütün paranla gidip de en tepelerden almak için bahtsız bedevi olup çölde sadece kutup ayısıyla karşılaşman yetmez, köpekbalığı kutup ayısı jaguar timsaha aynı anda rastgelmen gerekir. teorik olarak seni es geçip birbirlerine dalma ihtimalleri de var gerçi. o zaman şanslı bedevi olursun... + piton yılanı
    Son düzenleme : Lucky Player; 01-09-2023 saat: 19:57.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    piton yılanını unuttum !!!

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    bu RPD'yi bulunmaz hint kumaşı gibi yapan şey nedir gerçekten çözemedim... forumda sürekli konuşuluyor. yatırımcı sayısına baktım aman aman bisi yok... 3 küsür bin kişi... getirilerine bakıyorsunuz tcd'nin, ipb'nin falan gerisinde... kuş konduruyormuş gibi ilgi görüyor burada ve sürekli konuşuluyor... gerçekten anlayamıyorum bunda ne var ve ben ne kaçırıriyorum...
    Yıllık grafiği inceleyince görünüyor ki Neredeyse sabit denebilecek bir grafikle mevduatın 3 katı getiri sağlamış. Fazla risk almadan parasınu değerlendirmek isteyenler için çok cazip. Rakibi neredeyse yok gibi.

5. Ben şahsım adına konuşayım. 40-45 günlük sürede özellikle çeşitli endeks fonları olmak üzere hisse yoğun fonlar, yüzdesel olarak güzel kazandırdı. Bir süre bunlardan çıkıp hisse oranı düşük çeşitli değişkenlere, fon sepetlerine ve kısmen para piyasası fonuna parkettim. Rpd de kısmen bunlardan birisi. Gidişata bakıcam, hala bist gidiyor şu an, ama risk algım bekle diyor bana. Kısmen hisse al sat yapmaya çalışıyorum o arada ufak tutarlarda da. Bistin düşüp düşmeyeceğine bakıyorum...

6. Aylık enflasyon %8,8
    https://www.bloomberght.com/istanbul...esinde-2337575

Aylık %9 enflasyonun olduğu yerde borsa düşmez.
    Aslında para da kazandırmaz, paranın değerini korur.

Tabi hep dipten alıp tepeden satanlar para da kazanır o ayrı konu.

7. hiçbir endeks sonsuza kadar yükselmez. şartlar yükseliş için çok çok uygun olsa da hatta mecbur bıraksa da bir noktada bir siyah kuğu çıkar çatır çatır düşürür.

Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Temmuz ayı içerisinde elimdeki hisse senetlerini hisse senedi yatırım fonlarına dönüştürdüğümü belirtmiştim. Ağustosun biri itibariyle bir aylık bir analiz-mukayese yaptım, faydalı olacağını düşündüğüm için burada paylaşıyorum.

Biri hisse ağırlıklı değişken, 10'u hisse fonu olmak üzere toplam 11 adet fon aldım.
    Bugün itibariyle Tefas verilerine göre son bir ayda;
    Bist 100: %20
    BIST 30: %17,8
    Aldığım yatırım fonlarının en iyi performans göstereni %32,6; en düşük performans göstereni %22,8; ortalamada ise %27,5 getiri sağlamışlar.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."
    Bugün itibariyle Tefas verilerine göre son bir ayda (Ağustos);

Bist 100: %10,5
    Bist 30 : % 7,7

Elimdeki hisse senedi yatırım fonlarının en yükseği % 24,6; en düşüğü % 9,1; ortalamada ise % 15,5 getiri sağlamış.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Sayfa 978/1002 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •