Sayfa 468/515 İlkİlk ... 368418458466467468469470478 ... SonSon
Arama sonucu : 4113 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Küresel Lenalidomide pazarına dair bir rapora denk geldim. Lenalidomide de önemli oyuncuları sıralamışlar. Tanıdık bir şirket var
    Rapor ücretli sadece özet kısmını görebiliyoruz.

https://www.mordorintelligence.com/i...t/market-share

2.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    Bu kadar baskı devamında bir gelişme olmasını gerektirir. 2008 yılında 7$ dan alan yabancı enayi değil, satacaksa kottan çıkacaksa 2.5 $ dan değil, 7$nin üstünde çağrı yapmalı. Bekleyelim haber ne zaman gelecek bir gece ansızın olur mu. 5 sene daha bu haber beklentisi ile beklerim.
    Böyle birşey olmaz Keşke ah keşke böyle birşey yapmaya kalksa fakat Bu mümkün değil dolaşımdaki 35 milyon lotun 31 milyonunu toplaması lazım 300 bin lotla tavan oluyor bu tahta 10 milyon lotu toplayamadan hisse fiyatı binli rakamı bulur bunu yapması mümkün gözükmüyor keşke yapsa bizi zengin eder ford otonun traktörünün kod çıkma ihtimali ne ise devanında odur

3.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Küresel Lenalidomide pazarına dair bir rapora denk geldim. Lenalidomide de önemli oyuncuları sıralamışlar. Tanıdık bir şirket var

Bizi sınıf atlatacak yer ihracat firmanın bütün motivasyonu bu yönde öyle görünüyor ihracatın 2024 de 100 milyon usd yi aşması süpriz olmaz ABD satışları 2024 de yansıyacak

4. Sosyal medyada bir video vardı çok üzücü bir video insanın içini parçalıyor bugün haberlerede çıktı 84 yaşında bir teyze ilacını almak için 100 TL borç aldığını söylüyor eczane eczane ilaç arıyor sonra ağlayarak röpörtaja konuşuyor sıcak pidenin kokusu geliyor alamıyorum diyor çok üzücü bir video bu 1 dakikalık video ilaç sektörünün ne kadar defansif bir sektör olduğunu gösteren bir video bir pide alacak parası olmasa bile borç bulup ilacını alıyor mecburen insanalar ekonomik durgunluğun olacağı bir döneme giriyoruz ilaç ve gıda hariç hemen hemen her sektörün daraldığını göreceğiz hatta gıda sektöründe bile tercih değişikliklerinin olacağı bir dönem 2-3 çeyrek bilançolarda yavaşlamaları görürüz

5.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Bizi sınıf atlatacak yer ihracat firmanın bütün motivasyonu bu yönde öyle görünüyor ihracatın 2024 de 100 milyon usd yi aşması süpriz olmaz ABD satışları 2024 de yansıyacak
    2023 ü 55-60 milyon usd ile kapatırız. Bu sene değil de sonraki sene 100 milyon barajını aşarız bence. Ama olur da 2024 te 100 milyon usd yi geçersek bu %60 dan faza bir büyüme olur ki, dehşet bir başarı olur. Sırf bu sayede hissenin ikiye katlaması gerekir.

İlaç sektörü yapısı gereği de çok yava hareket eden pazar dinamiklerine sahip. Bir yılda böyle bir büyümenin sonraki yıllarda devamı da gelir. Yani böyle bir hızlanma sonrası hız düşse bile büyüme mutlak değer olarak ciddi noktalara ulaşır. Ama dediğim gibi ben 2025 sonu beklerim böyle bir seviyeyi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

Küresel Lenalidomid Sektörünün Pazar Payı

Lenalidomid pazarı, dünya çapında birçok oyuncunun bulunduğu orta derecede rekabetçi bir pazardır. Pazar payı açısından bakıldığında, şu anda pazara çeşitli büyük oyuncular hakimdir. Artan tedavi tesisleri ve yüksek hastalık yaygınlığı nedeniyle bazı bölgesel oyuncuların tahmin dönemi boyunca Lenalidomid pazarının bir parçası olması bekleniyor. Lenalidomid pazarındaki kilit oyuncular Sandoz, Delphis Pharma, Celgene Corporation, Dr. Reddy's Laboratories, Teva Pharmaceuticals, Cipla, Reliance Life Sciences ve Hetero Healthcare, Synthon, Deva'dır.

İmarsiz arsamiz var resmen dünya çapında adi geçen bir firma. Her geçen gün dahada büyüyor.

Böyle bir bilgiyi bulup bizlerle paylastiginiz için tekrar tekrar teşekkürler sayin ugurkaptan

Turkiye piyasasinda devlet alimlarinda ilac fiyatlarinin baskilanmasi karsisinda mantikli cikis yolu ihracaat ve veteriner ilaclari satislarinin artmasi.Deva da bu ikiside artiyor ve bu fiyatina eninde sonunda yansiyacaktir.Konsolide karina ayni oranda yansir mi? Kisa vadede yansiyacafini sanmam.Sirket yonetimi hangi ulkede ne kadar kar birakacaklarini ve ne kadarini Turkiyede konsolide edip vergi vereceklerini eminim iyi hesaplarlar ve bunlari optimize ederler.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2023 ü 55-60 milyon usd ile kapatırız. Bu sene değil de sonraki sene 100 milyon barajını aşarız bence. Ama olur da 2024 te 100 milyon usd yi geçersek bu %60 dan faza bir büyüme olur ki, dehşet bir başarı olur. Sırf bu sayede hissenin ikiye katlaması gerekir.

İlaç sektörü yapısı gereği de çok yava hareket eden pazar dinamiklerine sahip. Bir yılda böyle bir büyümenin sonraki yıllarda devamı da gelir. Yani böyle bir hızlanma sonrası hız düşse bile büyüme mutlak değer olarak ciddi noktalara ulaşır. Ama dediğim gibi ben 2025 sonu beklerim böyle bir seviyeyi.
    ABD ve Meksika dan umutluyum bildiğiniz gibi fda onayı sonrası ABD de bazı ilaçlara ruhsat alındı sonrasında ayrıca her eyalet dede ayrıca izinler alınması gerekiyor bu sebeple de Abd satışları ciroya 2024 de yansıyacak dünyadaki ilaç cirosunun % 40 bu bölgede yapılıyor acayip bir tüketim toplumu grip salgını oluyor ilaç rafları boşalıyor gıda rafları boşalıyor değişik bir toplum burda 100 TL olan antibiyotik şurup ABD de 9-10 USD satılıyor birde ABD ekonomi yönetimi enflasyon konusunda iki konudan muzdarip olduğunu açıkladı barınma enflasyonu ve eczacılık enflasyonu eczacılık ürünlerinin düşürülmesi konusunda yoğun bir çaba var jeneriklerin önünü açacaklar gibi görünüyor

Sayfa 468/515 İlkİlk ... 368418458466467468469470478 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •