Sayfa 472/514 İlkİlk ... 372422462470471472473474482 ... SonSon
Arama sonucu : 4105 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by anlshn70 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba. 3 yıldır ciddi bir kur farkı var peki neden ve nasıl oluyor da Deva kar marjı %30 civarı seyrediyor. Kur farkınin yetersiz olması nedeniyle kar marjının daha düşük olması gerek miyor mu? Yani iyi bir marj ile çalışmakta..

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İki tane temel nedeni var deva hem etken madde üreticisi hemde ürettiği ilaçların patenti fikri mülkiyet hakları kendisine ait önce ham maddeyi alıyor hammaddeyi üretimden etken maddeye dönüştürüyor bu etken madde ile ruhsatı kendine ait olan ilaçları üretiyor ekonomik terimiyle katmadeğerli ürün üretiyor ve % 57 bürüt kar marjı ile üretim yapıyor bunu sağlayanda 400 kişiyi aşan Arge ekibi. etken madde üretmeyen başkasının ruhsatlı ürününü üreten montajlı firmalar 15-20 kar marjı ile çalışıyor genil gibi

2. Teşekkürler arkadaşlar.. kısacası ucuz bir şirket, daha da buyuyebilecek bir şirket. Hepimize bol kazanclar dilerim

3. sen daha yenisin galiba ))))))) kaç kurtar kendini enflasyona ezdirme kendini dicem ama tepki görecem, olsun argecilerimiz ve ruhsatlarımız bize yeter.

Alıntı Originally Posted by anlshn70 Yazıyı Oku
    Teşekkürler arkadaşlar.. kısacası ucuz bir şirket, daha da buyuyebilecek bir şirket. Hepimize bol kazanclar dilerim

Seçimden önce bunu yapan seçimden sonra neler yapmaz ...

Artık vazgeçiş maliyetimiz minimum yıllık %50 hayırlı olsun ..

Sevgilerimle.

5.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku

Sevgilerimle.
    Paranın maliyeti çok arttı 5 ay öncede 101 tlyi gördüğünüde hesap edersek devanin bize maliyeti baya kabarık..

Şişecamla aynı kaderi paylaşıyor yılbaşından beri 2side bir şey kazandırmadı

6.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku

Sevgilerimle.
    Ben bu ilere duygusal yaklaşmam. Kendi stratejim 2024 ün defansif sekötr olarak ilaç firmaları için iyi olacağı yönündeydi. Eğer bu yıl da bist100 ü getiri olarak geçemezse ben kaçarım, ister 100 olsun, ister 150...tek baktığım bisti yenip yenememesi. Benden sonra çoşarsa, inanırsam hareketine yine girerim sonuçta.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. zurnanın zırt deliğindeyiz , aşağı yada yukarı kıracaksa yarın, bugün bilanço açıklaması lazım.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben bu ilere duygusal yaklaşmam. Kendi stratejim 2024 ün defansif sekötr olarak ilaç firmaları için iyi olacağı yönündeydi. Eğer bu yıl da bist100 ü getiri olarak geçemezse ben kaçarım, ister 100 olsun, ister 150...tek baktığım bisti yenip yenememesi. Benden sonra çoşarsa, inanırsam hareketine yine girerim sonuçta.
    Abi , kıyaslama yaptıığımız yerin bile (bist -100 ) içinde değiliz . Şutlandık oradan .Yıllık 300 mio usd üzerinde ciro üreten bist -100 dışı şirketler var mı bilmiyorum .

Yılbaşından bu yana , Bist 100 %20 , , deva %1
    1 yıllık performans bist 100 % 86 , deva %87
    5 yıllık performans bist 100 % 815 , deva % 1702

Sonuç : Bir yıllık performanda bist 100 ile aynı , 5 yılda bist 100 ü 2 ye katlamışız . Bu sene ise 3 aylık performans ise içler acısı . Umarım bu farkı kapatırız .

Sevgilerimle .

Sayfa 472/514 İlkİlk ... 372422462470471472473474482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •