Sayfa 486/507 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon
Arama sonucu : 4050 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Enflasyon muhasebesi çarptı bunu geçende dedim herkes taşladı fiyatlama anormal yukarıdan malı dağıttı şimdide gömüyor bu fiyatlara belkide 2 yıl sonra tekrar çıkar finansal açıdan borç çevirme maliyetleri tarihi zirvede olacak buda karlılık üzerinde faizler düşene kadar baskı yapacak belkide bu yuzden 2024 de kar bile yazamaz yazsada cüzi ytd

2. sana katılıyorum, tek görüş hakimse tersi çıkar. yürü kardeş arkandayım. sonuçta birimize giren hepimize girdi.

Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi çarptı bunu geçende dedim herkes taşladı fiyatlama anormal yukarıdan malı dağıttı şimdide gömüyor bu fiyatlara belkide 2 yıl sonra tekrar çıkar finansal açıdan borç çevirme maliyetleri tarihi zirvede olacak buda karlılık üzerinde faizler düşene kadar baskı yapacak belkide bu yuzden 2024 de kar bile yazamaz yazsada cüzi ytd

3. [QUOTE=mstfbztk80;6769276]Enflasyon muhasebesi çarptı bunu geçende dedim herkes taşladı fiyatlama anormal yukarıdan malı dağıttı şimdide gömüyor bu fiyatlara belkide 2 yıl sonra tekrar çıkar finansal açıdan borç çevirme maliyetleri tarihi zirvede olacak buda karlılık üzerinde faizler düşene kadar baskı yapacak belkide bu yuzden 2024 de kar bile yazamaz yazsada cüzi ytd[/QU

ikide bir gelip buraya hislerini yazıyorsun bu enflasyon muhasebesi sadece devayamı uygulanacak hadi yaptığın zarar hesaplamasının matemetiğini yaz buraya desek yazamazsın çünkü yok öyle bir şey çünkü bu yazdıkalarını bir yerden uydurmuyorsun bile at gitsin ne olacak yazsana 3 milyar finansal borçtan ne kadar net nakit karı yazacak yazsana ticari borç alacak farkından ne kadar finansal gider yazacak yazamasın daha bunların ne olduğunu bile bilmiyorsundur muhtemelen ikide bir gelip öyle hissediyorum diye yazıp durma insanın asabını bozma akıl mantık çerçevesinde bir şey yazabiliyorsan yaz tartışalım

Tahtada iki günde 250 bin lot
    alan yapı kredi ve bank of kapanış
    seansında hiçbir şekilde alış girmiyor
    Cuma ve bugün hisse nın alttan
    kapanış yapması için çaba sarf ediyorlar
    deniz,yapı,bank of
    tezgah onlar tarafından kurulmuş
    onlarında taşeronları mevcut
    vakıf ,yat-fin örn
    fonlarla cıvık ilişkileri var
    buralardan satışın anlaşılır yanı yok
    bu gün bir önceki yılın değerlemesi ne
    göre f/k 5.xx gördü
    en büyük avantajları alıcının
    azlığı istedikleri fiyata kolayca çekiyorlar
    hisse değeri onlar için önemli
    değil önemli olan hisse sayısı
    en ucuz yolla biriktirmek
    görüşüm mide bulandıran
    bir kumpanya var
    yerçekiminin olmadığını
    veya dünyanın düz olduğunu
    bize anlatmaya çalışıyorlar
    şuna inanıyorum
    çok iyi yerlere geldik

[QUOTE=KAFASINAGÖREYAZAN;6769312]
     Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi çarptı bunu geçende dedim herkes taşladı fiyatlama anormal yukarıdan malı dağıttı şimdide gömüyor bu fiyatlara belkide 2 yıl sonra tekrar çıkar finansal açıdan borç çevirme maliyetleri tarihi zirvede olacak buda karlılık üzerinde faizler düşene kadar baskı yapacak belkide bu yuzden 2024 de kar bile yazamaz yazsada cüzi ytd[/QU

ikide bir gelip buraya hislerini yazıyorsun bu enflasyon muhasebesi sadece devayamı uygulanacak hadi yaptığın zarar hesaplamasının matemetiğini yaz buraya desek yazamazsın çünkü yok öyle bir şey çünkü bu yazdıkalarını bir yerden uydurmuyorsun bile at gitsin ne olacak yazsana 3 milyar finansal borçtan ne kadar net nakit karı yazacak yazsana ticari borç alacak farkından ne kadar finansal gider yazacak yazamasın daha bunların ne olduğunu bile bilmiyorsundur muhtemelen ikide bir gelip öyle hissediyorum diye yazıp durma insanın asabını bozma akıl mantık çerçevesinde bir şey yazabiliyorsan yaz tartışalım
    Bozacı ve şıracı
    adam yerine konmak istiyorlar
    hoş gör onları

6.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Daha önce forumda 2023 yılı IQVIA satış verileri paylaşılmıştı, tekrar hatırlamakta fayda var IQVIA satış verilerine göre 2023 yıllık satış 6.876 milyar TL buna göre son çeyrek satış rakamı 2.615 milyar TL ediyor bu rakama son çeyrekte yapılan DMO satışları, ihracat, veteriner ve diğer satışlar dahil değil, 2023/3.Ç te IQVIA satış rakamı 1.567 iken bilançoda 3.Ç satış rakamı 2.317 TL olmuştu bu durumu dikkate alacak olursak 2023 son çeyrekte satış rakamının 3 Milyar TL üzerinde olması mümkün görünüyor.

2023 9 aylık IQVIA satış 4.261 TL
    2023 12 aylık IQVIA satış 6.876 TL
    teşekkürler.. devanın temel konusu budur.. bu rakama, hayvan sağlığı, ihracat, dmo vb rakamını da ekleyip, bulunan rakamı 1.28 ile çarparsak, 2023 için enflasyona göre düzeltilimiş ciroyu buluruz..

2023te cirolar, aşırı mevsimsellik içeren şirketler hariç yukarıdaki enflasyon muhasebsi etkisi ile ayrıca bu civar (%28) büyür.. smm ise, daha yüksek çarpanla büyütüldüğü için (+amortisman etkisi) BK%si düşüyor ama mutlaka değer olarak BKnın arttığı bile duruma göre olabiliyor.. işin mekaniği böyle..

ben piyasanın düşündüğü gibi "ölü" bir finansal beklemiyorum..

izleyelim..

7.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi çarptı bunu geçende dedim herkes taşladı fiyatlama anormal yukarıdan malı dağıttı şimdide gömüyor bu fiyatlara belkide 2 yıl sonra tekrar çıkar finansal açıdan borç çevirme maliyetleri tarihi zirvede olacak buda karlılık üzerinde faizler düşene kadar baskı yapacak belkide bu yuzden 2024 de kar bile yazamaz yazsada cüzi ytd

Zarar etmesi olanaklar dahilinde değil selec bile zarar etmemiş bu niye etsin.

Haa 2 milyar tlden kar 1.7ye falan düşer enflasyon muhasebesine o makul zarar etmesi ne alaka Enflasyon muhasebesi var diye böyle karlı şirket zarar ediyorsa türkiyede kimse para kazanamıyor demektir.

8. farklı bir konuya değineyim, can sıkıntısından. Bedelli mümkün müdür?

Sayfa 486/507 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •