Sayfa 119/483 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 3858 madde; 945 - 952 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1. Çağrıda bulunma zorunluluğu ile ilgili maddeye göre; tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak bir ortaklığın yönetim kontrolünü sağlayan paylarını iktisap edenler, diğer ortaklara ait hisse senetlerini de satın almak üzere çağrıda bulunmak zorundadırlar.

2.  Alıntı Originally Posted by UYSAL61 Yazıyı Oku
    Çağrıda bulunma zorunluluğu ile ilgili maddeye göre; tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak bir ortaklığın yönetim kontrolünü sağlayan paylarını iktisap edenler, diğer ortaklara ait hisse senetlerini de satın almak üzere çağrıda bulunmak zorundadırlar.

burada bu kanunun veya kuralın müstesna tutulduğu kurum sayın cumhurbaşkanının başkanlığındaki kurumlar veya şirketler için geçerli değildir. yani böyle bir hükümden muaftır hükmü getirilmiştir.kişi müstesna olunca kurallarda onun için geçerli sayılmıyor. sizin yazdığınıza katılıyorum olması gerekeni yazmıişsınız.kurallar herkurum ve kişi için eşit ölçülerde geçerli olsa idi borsadaki şirket fiyatlamaları genellikle tarihi dip seviyelerde olmazdı ve yabancı bir ay içinde TTKOMDA yaklaşık 40 milyon lot satış yapmazdı.eğer eşitlik ve adalet prensipleri hakim olsaydı ttkom şu anda en az 12,70 tl fiyatından aşağı olmazdı.

3. Viop olayi nasıl olacak acaba. Mayis vadeli alis var elimde . Piyasanın altında fiyatliyor. Bilen varsa aciklayabilirmi

4.  Alıntı Originally Posted by UYSAL61 Yazıyı Oku
    Çağrıda bulunma zorunluluğu ile ilgili maddeye göre; tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak bir ortaklığın yönetim kontrolünü sağlayan paylarını iktisap edenler, diğer ortaklara ait hisse senetlerini de satın almak üzere çağrıda bulunmak zorundadırlar.
    HERKEZDEN ÖZÜR DİLERİM;ÇAĞRI ZORUNLULUĞU GETİREN DÜZENLEMEYE YENİ MADDELER EKLENEREK TTKOM GİBİ ÖZEL DURUMU OLAN ŞİRKETLERDE ÇAĞRI MUAFİYETİ GETİRİLMİŞ OLUP AÇIKLAMASI AŞAĞIDADIR:
    Halka açık ortaklıklarda gönüllü ve zorunlu pay alım teklifinde bulunulmasına ilişkin usul ile esasları düzenleyen tebliğde, banka ve özel amaçlı işletmeler kavramlarının tanımlamaları yapıldı.

Yeni tebliğ ile ayrıca pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muafiyetleri içeren bölüme iki yeni madde eklendi. Buna göre, banka kredilerinin geri ödenmemesi durumunda bankaya kredinin teminatı olarak verilmiş payların bankanın mülkiyetine geçmesi, bu payların bankanın da kurucu olduğu özel amaçlı işletmeye devredilmesiyle, söz konusu payların mülkiyetinin bankaya veya özel amaçlı işletmeye geçmesinden sonra üçüncü kişilerce bankadan veya özel amaçlı işletmeden satın alınması halinde pay alım teklifinde bulunma zorunluluğuna muafiyet verilebilecek.

5. Tvf isterse yine çağrı yapabilecek ama istemezse yapmayabilecek. çağrı yapmasa bile bir haksızlığın önüne geçmek için hisse fiyatını 13 tl ye getireceğine inanıyorum.

6. Bankalardan 12.70 fiyatla hisseler alındı,
    Mayıs ayı başında net 1.270 temettü verecek,
    Hisse fiyatı 10.53.

Siz daha iyi biliyorsunuz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    bankalardan 12.70 fiyatla hisseler alındı,
    mayıs ayı başında net 1.270 temettü verecek,
    hisse fiyatı 10.53.

Siz daha iyi biliyorsunuz.
    bankalara ödenen hisse fiyatı temettü hariç fiyat olup bankalara ayrıca temettü de ödenecek.

Türk Telekom, 4 milyar 954 milyon 565 bin TL temettü dağıtılacağını açıkladı
    https://parafesor.net/turk-telekom-4...adi-31-03-2022

Sayfa 119/483 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •