Sayfa 26/117 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 201 - 208 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by erdem88tr Yazıyı Oku
    yarın bir aksilik olmazsa oradayım geçen seneki gibi . bu sefer daha çok bireysel olarak yöneticilere eleştiriler getireceğim. bu kadar ağır bir yönetim yakışmıyor bu firmaya . iki çıkıp bir röportaj veremiyorlar data olarak elimizde bir şey yok. bu tamamen yönetimin dangalaklığı... hollanda'ya taşımışsın firmaları yeni bir oluşum olmuş çık anlat kardeşim .ne işine yarayacak nasıl faydalanacaksın nasıl bir avantajın olacak ? her ...a yok spk süreci devam cevap veremeyiz yok biz rekabet kuruluna karışamayız gibi yeni yetme cevaplar veriliyor . can sıkıcı ...
    Şimdiden kolay gelsin. Bedelsiz haberlerini bekliyoruz.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Geldikten sonra creditin de satışları biter tahta da etkili guruplar iş qnb gedik inveztaz tayfası bunlar tahtanın balanscıları vakıf varlık haberinden once tahtaya girdi tahtayı yukarı sert bir şekilde yukarı cekebilecek guçte ama asıl kilit aracı kurumlar şuan ziraat ve garanti burada ciddi blok mallar var tahtacı olma ihtimali yuksek diye duşunuyorum veya patronun park hesapları olabilir
     Alıntı Originally Posted by acemi09 Yazıyı Oku
    boyle gostere gostere aliyorlarsa..ben suphelenirim..pazartesi belli olacak..bu tahtada sert abiler var..ozellikle garanti...
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Normalde 130 bin ,80 bin ,50 bin gibi rakamlar görürdüm

Bu sefer 43 milyon kilogram beyaz klinker gerçekten çok yüksek bir rakam
    houston texas'a

S&P global'in rakamları , sorgulamak gerekir mi yoksa doğru mudur ?.

Bilgisi olan bir arkadaş var mıdır
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

4.  Alıntı Originally Posted by erdem88tr Yazıyı Oku
    yarın bir aksilik olmazsa oradayım geçen seneki gibi . bu sefer daha çok bireysel olarak yöneticilere eleştiriler getireceğim. bu kadar ağır bir yönetim yakışmıyor bu firmaya . iki çıkıp bir röportaj veremiyorlar data olarak elimizde bir şey yok. bu tamamen yönetimin dangalaklığı... hollanda'ya taşımışsın firmaları yeni bir oluşum olmuş çık anlat kardeşim .ne işine yarayacak nasıl faydalanacaksın nasıl bir avantajın olacak ? her ...a yok spk süreci devam cevap veremeyiz yok biz rekabet kuruluna karışamayız gibi yeni yetme cevaplar veriliyor . can sıkıcı ...
    Erdem hocam var mıdır genel kuruldan güzel haber?

5. Çimsa'nın Kalker Ocağı, Kırma Eleme ve Mekanik Plent Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı29/03/2022 16:25:45
    Çimsa tarafından yapılması planlanan Kalker Ocağı, Kırma Eleme ve Mekanik Plent Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"ENİZLİ il MERKEZ, TAVAS ilce SARIABAT MAHALLESİ MEVKİİ M22D2-M22D3 PAFTALARI mevkiinde ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan S.85090 (ER.3335984) ve S.20050884 (ER.3056398) RUHSAT NUMARALI II-A GRUBU KALKER OCAĞI, KIRMA ELEME VE MEKANİK PLENT TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler DENİZLİ Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku

Normalde 130 bin ,80 bin ,50 bin gibi rakamlar görürdüm

Bu sefer 43 milyon kilogram beyaz klinker gerçekten çok yüksek bir rakam
    houston texas'a

S&P global'in rakamları , sorgulamak gerekir mi yoksa doğru mudur ?.

Bilgisi olan bir arkadaş var mıdır
    43 bin ton yapar ki
    ABD alt yapı iyileştirme içim olabilir

7. Evet sıcağı sıcağına aktaralım genel kurul notlarını.
    1- karlılıkta ki en önemli negatif konu enerji maliyetlerindeki artış. Buna nasıl önlem alırız diye sordum. Cevap olarak alternatif yakıtlarla ve satışların bölgesel dağılımını arttırarak sürdürülebilir bir ivme yakalayacaklarını söylediler. Özellikle fiyatların son dönemde petrokok vb şeylerde inanılmaz arttığını bu yüzden bu daralmanın olduğu belirtildi ve enerji maliyetlerinde bir geri çekilme bekledikleri belirtildi. Fiyatlara yansımanın hemen olamadığını çünkü sözleşmeleri önceden yaptıkları belirtildi. Ama özellikle ispanyada şu anda enerji fiyatınının 277 birim megawat olduğu ama kendilerinin bunu 90 iken anlaşmalarla sabitlediklerini hatta çoğu ispanyol firmasından bile ucuza mal ettikleri söylendi.
    2- özellikle en önemli ciro beklentilerini sorduk yurt dışı için. 2022 ciro beklentisi bunol için 50-55 milyon euro , America cement için 40-45 milyon dolar olarak belirtildi. Ama amerika için özellikle büyük beklentileri var. Pazar payı olarak %20 olarak söylendi ama büyüme beklentisi büyük. Ordan ben 50-60 milyon dolara çıkarlar diye bekliyorum. Bu iki fabrika bize ciro olarak 1.5 milyar tl getirebilir benim hesabım bu şekilde.
    3- bütün ortaklar bu konjektorde sermayenin arttırılması gerektiğini ve firmanın geri alım yapması gerektiğini belirtti. Bunları not aldılar ama ben aksiyon beklemiyorum. Sermaye ilerde artacaktır diye düşünüyorum gene de.
    4-tonaj artış oranını sordum. Geçen sene 7.1 milyon iken bu sene 7.4 milyon ton olduğunu ve ağırlıklı beyaz çimento olduğunu belirttiler.
    5- rekabet kurulunu sorduk o süreç devam ediyor onlar da birşey diyemedi pek. Maalasef firma da bekliyor ama anlaşmayı bozan bir şey yok yani onay olursa satış gerçekleşecek.
    6- öneri kısmın da ise ben genel müdüre daha aktif bir bilgi paylaşımı yapması gerektiğini belirttim , firmanın bu konuda pasif kaldığını daha çok data paylaşımı yapması gerektiğini bunun fiyat üzerinde etkili olacağını belirttim. Bunda da haklılık payı olduğunu söylediler ama spk bazında da bazı şeyleri söyleyemediklerini belirttiler.

Özet olara güçlü ihracat devam ediyor.Fiyat olarak elbet yansıyacaktır. Daha aktif bir iletişim ile güçlü mali bilanço ilerisi için umut veriyor. Bu senede geçen seneki karlılık rakamını yakalayacak güçte olduklarını belirttiler.

8.  Alıntı Originally Posted by erdem88tr Yazıyı Oku
    Evet sıcağı sıcağına aktaralım genel kurul notlarını.
    1- karlılıkta ki en önemli negatif konu enerji maliyetlerindeki artış. Buna nasıl önlem alırız diye sordum. Cevap olarak alternatif yakıtlarla ve satışların bölgesel dağılımını arttırarak sürdürülebilir bir ivme yakalayacaklarını söylediler. Özellikle fiyatların son dönemde petrokok vb şeylerde inanılmaz arttığını bu yüzden bu daralmanın olduğu belirtildi ve enerji maliyetlerinde bir geri çekilme bekledikleri belirtildi. Fiyatlara yansımanın hemen olamadığını çünkü sözleşmeleri önceden yaptıkları belirtildi. Ama özellikle ispanyada şu anda enerji fiyatınının 277 birim megawat olduğu ama kendilerinin bunu 90 iken anlaşmalarla sabitlediklerini hatta çoğu ispanyol firmasından bile ucuza mal ettikleri söylendi.
    2- özellikle en önemli ciro beklentilerini sorduk yurt dışı için. 2022 ciro beklentisi bunol için 50-55 milyon euro , America cement için 40-45 milyon dolar olarak belirtildi. Ama amerika için özellikle büyük beklentileri var. Pazar payı olarak %20 olarak söylendi ama büyüme beklentisi büyük. Ordan ben 50-60 milyon dolara çıkarlar diye bekliyorum. Bu iki fabrika bize ciro olarak 1.5 milyar tl getirebilir benim hesabım bu şekilde.
    3- bütün ortaklar bu konjektorde sermayenin arttırılması gerektiğini ve firmanın geri alım yapması gerektiğini belirtti. Bunları not aldılar ama ben aksiyon beklemiyorum. Sermaye ilerde artacaktır diye düşünüyorum gene de.
    4-tonaj artış oranını sordum. Geçen sene 7.1 milyon iken bu sene 7.4 milyon ton olduğunu ve ağırlıklı beyaz çimento olduğunu belirttiler.
    5- rekabet kurulunu sorduk o süreç devam ediyor onlar da birşey diyemedi pek. Maalasef firma da bekliyor ama anlaşmayı bozan bir şey yok yani onay olursa satış gerçekleşecek.
    6- öneri kısmın da ise ben genel müdüre daha aktif bir bilgi paylaşımı yapması gerektiğini belirttim , firmanın bu konuda pasif kaldığını daha çok data paylaşımı yapması gerektiğini bunun fiyat üzerinde etkili olacağını belirttim. Bunda da haklılık payı olduğunu söylediler ama spk bazında da bazı şeyleri söyleyemediklerini belirttiler.

Özet olara güçlü ihracat devam ediyor.Fiyat olarak elbet yansıyacaktır. Daha aktif bir iletişim ile güçlü mali bilanço ilerisi için umut veriyor. Bu senede geçen seneki karlılık rakamını yakalayacak güçte olduklarını belirttiler.
    Sayın Erdem teşekkürler.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 26/117 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •