Sayfa 27/117 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 209 - 216 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by erdem88tr Yazıyı Oku
    Evet sıcağı sıcağına aktaralım genel kurul notlarını.
    1- karlılıkta ki en önemli negatif konu enerji maliyetlerindeki artış. Buna nasıl önlem alırız diye sordum. Cevap olarak alternatif yakıtlarla ve satışların bölgesel dağılımını arttırarak sürdürülebilir bir ivme yakalayacaklarını söylediler. Özellikle fiyatların son dönemde petrokok vb şeylerde inanılmaz arttığını bu yüzden bu daralmanın olduğu belirtildi ve enerji maliyetlerinde bir geri çekilme bekledikleri belirtildi. Fiyatlara yansımanın hemen olamadığını çünkü sözleşmeleri önceden yaptıkları belirtildi. Ama özellikle ispanyada şu anda enerji fiyatınının 277 birim megawat olduğu ama kendilerinin bunu 90 iken anlaşmalarla sabitlediklerini hatta çoğu ispanyol firmasından bile ucuza mal ettikleri söylendi.
    2- özellikle en önemli ciro beklentilerini sorduk yurt dışı için. 2022 ciro beklentisi bunol için 50-55 milyon euro , America cement için 40-45 milyon dolar olarak belirtildi. Ama amerika için özellikle büyük beklentileri var. Pazar payı olarak %20 olarak söylendi ama büyüme beklentisi büyük. Ordan ben 50-60 milyon dolara çıkarlar diye bekliyorum. Bu iki fabrika bize ciro olarak 1.5 milyar tl getirebilir benim hesabım bu şekilde.
    3- bütün ortaklar bu konjektorde sermayenin arttırılması gerektiğini ve firmanın geri alım yapması gerektiğini belirtti. Bunları not aldılar ama ben aksiyon beklemiyorum. Sermaye ilerde artacaktır diye düşünüyorum gene de.
    4-tonaj artış oranını sordum. Geçen sene 7.1 milyon iken bu sene 7.4 milyon ton olduğunu ve ağırlıklı beyaz çimento olduğunu belirttiler.
    5- rekabet kurulunu sorduk o süreç devam ediyor onlar da birşey diyemedi pek. Maalasef firma da bekliyor ama anlaşmayı bozan bir şey yok yani onay olursa satış gerçekleşecek.
    6- öneri kısmın da ise ben genel müdüre daha aktif bir bilgi paylaşımı yapması gerektiğini belirttim , firmanın bu konuda pasif kaldığını daha çok data paylaşımı yapması gerektiğini bunun fiyat üzerinde etkili olacağını belirttim. Bunda da haklılık payı olduğunu söylediler ama spk bazında da bazı şeyleri söyleyemediklerini belirttiler.

Özet olara güçlü ihracat devam ediyor.Fiyat olarak elbet yansıyacaktır. Daha aktif bir iletişim ile güçlü mali bilanço ilerisi için umut veriyor. Bu senede geçen seneki karlılık rakamını yakalayacak güçte olduklarını belirttiler.
    Eline diline sağlık erdem hocam, bu notlar çok kıymetli hepimiz için.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bugün yusif yusif hoca , eko tv de cilaladı bunu
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Yok abi ya yatırımcı düşmanı bunlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Yok abi ya yatırımcı düşmanı bunlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pazartesi belli olur, şuan çok anlamı yok, kar payları hesaplara geçince hisseye dönüş oranı önemli, bu seviyelerde olursa ben de lot artırmak niyetindeyim, çoğunluk böyle düşünürse kaldığı yerden devam edecektir, ytd kendi düşüncem. Yolumuz uzun ;) daha çok haber alırız, icraatleri başarılı olarak görüyorum. Saygılar

5. Cimsanın yavaş yavaş zamanı geliyor 2. çeyrege girmiş bulunuyoruz cimento ların en aktif oldugu 6 ay yaşıyacagız cimsa bence hikayesi olarak cimento lar içinde en güçlü şirket tek sıkıntı maliyetlerin marj ları torpulemesi

PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Şirketimizin aktifinde/mülkiyetinde kayıtlı bulunan Niğde Entegre Çimento Fabrikası, Kayseri Entegre Çimento Fabrikası, Ankara Çimento Öğütme Tesisi ile Başakpınar, Ambar, Nevşehir, Cırgalan, Aksaray, Ereğli ve Kahramanmaraş Hazır Beton Tesislerinin, bu tesislerde yer alan sabit varlıklar ile bunlarla bağlantılı diğer varlıkların, Rekabet Kurumu onayı dâhil gerekli yasal onayların alınması şartına bağlı olarak ve kapanış tarihinde düzeltmelere tabi olmak kaydıyla KDV hariç 127 milyon USD karşılığı Türk Lirası bedelle Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş.'ye devrine ilişkin 24.09.2021 tarihinde bir Varlık Satış Sözleşmesi imzalanmış; ve Şirketimizin aynı tarihli özel durum açıklamasında söz konusu varlık devirlerinin Rekabet Kurulu onayı dâhil gerekli yasal onayların alınması koşuluyla ve bu onaylar alındıktan sonra gerçekleştirilebileceği duyurulmuştu.

Konuya ilişkin Rekabet Kurumu nezdindeki başvurunun, Rekabet Kurulu'nun 24.02.2022 tarih ve 22-10/142-M sayılı kararı ile nihai incelemeye alınmış ve halihazırda bu incelemenin sonuçlanmamış olduğu dikkate alınarak, bahse konu Varlık Satış Sözleşmesi, sözleşmedeki ön şartların gerçekleşme zamanaşımının dolmuş olması sebebiyle yürürlükten kalkmıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by erdem88tr Yazıyı Oku
    Şirketimizin aktifinde/mülkiyetinde kayıtlı bulunan Niğde Entegre Çimento Fabrikası, Kayseri Entegre Çimento Fabrikası, Ankara Çimento Öğütme Tesisi ile Başakpınar, Ambar, Nevşehir, Cırgalan, Aksaray, Ereğli ve Kahramanmaraş Hazır Beton Tesislerinin, bu tesislerde yer alan sabit varlıklar ile bunlarla bağlantılı diğer varlıkların, Rekabet Kurumu onayı dâhil gerekli yasal onayların alınması şartına bağlı olarak ve kapanış tarihinde düzeltmelere tabi olmak kaydıyla KDV hariç 127 milyon USD karşılığı Türk Lirası bedelle Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş.'ye devrine ilişkin 24.09.2021 tarihinde bir Varlık Satış Sözleşmesi imzalanmış; ve Şirketimizin aynı tarihli özel durum açıklamasında söz konusu varlık devirlerinin Rekabet Kurulu onayı dâhil gerekli yasal onayların alınması koşuluyla ve bu onaylar alındıktan sonra gerçekleştirilebileceği duyurulmuştu.

Konuya ilişkin Rekabet Kurumu nezdindeki başvurunun, Rekabet Kurulu'nun 24.02.2022 tarih ve 22-10/142-M sayılı kararı ile nihai incelemeye alınmış ve halihazırda bu incelemenin sonuçlanmamış olduğu dikkate alınarak, bahse konu Varlık Satış Sözleşmesi, sözleşmedeki ön şartların gerçekleşme zamanaşımının dolmuş olması sebebiyle yürürlükten kalkmıştır.
    Erdem hocam genel kuruldaki bilgiyle çok ters bir açıklama bu. Satış iptal oldu yani?

Sayfa 27/117 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •