Sayfa 30/117 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 233 - 240 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Şirket zaten varlık satışını fiyatlamamıştı ama hikayenin sekteye ugraması kısa vadeli olumsuz etkileyebilir cabuk toparlayacagını duşunuyorum belki artı bile kapatabilir 32 ustu cimsa için her halukarda olumlu
     Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    Bana göre satış bedeli şu anki fiata yansıtılmamıştı. Kasasına 127 milyon dolar para girecek olan bir şirket mümkün değil bu fiat ve piyasa değerinde buralarda durmazdı hisse fiatı uç noktalara giderdi ama durdurdular çünkü olayların gelişme safhalarını biliyorlardı ve yüksekten mal yemek istemediler, açılışta panikletmek için salabilirler, oyakın ve diğer şirketlerin piyasa değeri belli. O yüzden holding konumunda olan çimsadan korkmamak lazım diye düşünüyorum. Herşeyin hayırlısı.. Kesinlikle al-sat tavsiyesi değildir
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Arkadaş bu nasıl bir firma digeri nasıl bir kurum ? Bugun birsey daha ogrenmiş olduk demekki bir bokunu satacagı zaman son süre ne zaman sorulması lazım . Gecen hafta kurulda zahmet edip kimsede soylemiyor boyle bir durum olduğunu. Klasik SA. Bunları satsa ne olur satmasa ne olur. zaten darphane gibi çalışıyor. Fiyatada şükür geldi 9 lardan 36 liralara. zahmet etti kacacak deliği kalmadı 1.33 lira temettüde verdi. Bak bedelsizide not almışlar genel kurul toplantısında. ite kaka onuda verir. 2 katı degerdeki kağıdıda baskıladılar daha bir halta gitmiyor.ee borsaya bakıyorsun alayı uçmuş sanki butun kagıtlar cok ucuz cok alternatif varmış gibi bir durumda yok. sonunda balta sapı.......herşey ederini bulur....

Genel kurulda satışın iptal olunmadığı belirtilmişti. Rekabet kurumu Şubat ayında izlemeye aldığını şirketlere tebliğ etmiş. Rekabet kurumunun belli bir süre içinde nihai karar vermesi gerekiyor, bu süre bitti. Kurumun karar vermemesi halinde sözleşme şartları firmalar arasında yürürlüğe girer ve istenirse satış gerçekleşir. Rekabet kurumunun şatışı engelleme gibi bir niyeti olsa idi karar verme süresi içinde kararını net olarak bildirirdi. Rekabet kurumu satışı yaparsanız yapın, piyasa şartlarında sizi izliyorum demeye getiriyor, piyasa düzenleyicisi olarak.
    En azından ben böyle yorumladım, sizlerin bir bildiği varsa açıklarsanız sevinirim.

Rekabet kurumu bu kararla sorumluluğu sırtından attı. Şirketten satışın olup, olmayacağına ait net bir açıklama gelmeden bir fikir yürütmek sağlıklı görünmüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Genel kurulda satışın iptal olunmadığı belirtilmişti. Rekabet kurumu Şubat ayında izlemeye aldığını şirketlere tebliğ etmiş. Rekabet kurumunun belli bir süre içinde nihai karar vermesi gerekiyor, bu süre bitti. Kurumun karar vermemesi halinde sözleşme şartları firmalar arasında yürürlüğe girer ve istenirse satış gerçekleşir. Rekabet kurumunun şatışı engelleme gibi bir niyeti olsa idi karar verme süresi içinde kararını net olarak bildirirdi. Rekabet kurumu satışı yaparsanız yapın, piyasa şartlarında sizi izliyorum demeye getiriyor, piyasa düzenleyicisi olarak.
    En azından ben böyle yorumladım, sizlerin bir bildiği varsa açıklarsanız sevinirim.

Rekabet kurumu bu kararla sorumluluğu sırtından attı. Şirketten satışın olup, olmayacağına ait net bir açıklama gelmeden bir fikir yürütmek sağlıklı görünmüyor.
    Nihai inceleme kararı şu anlama geliyor: Ben rekabet kurulu olarak bu satış işleminin çimento (veya hazır beton) pazarında rekabeti önemli ölçüde azaltabileceği kuşkusuna kapıldım; ama buna kesin kanaat getirmek için bu başvuruyu derinlemesine inceleyeceğim. (Eğer kesin olarak bu kanaate varmış olsa zaten başvuruyu direk reddeder, incelemeye almazdı). Nihai inceleme 6 aya kadar sürebilir. Bu süre sonunda ya onaylar ya da reddeder. Bu süre zarfında satışın yapılması yasaktır.

5. doğal olarak herkes iyi mi kötü mü etkiler diye konuşuyor ,ama asıl üzücü olan nokta benim için ülkenin en büyük holdinglerinden birisinin iştirakinin 6 ay boyunca iplenmemesi devlet kurumu tarafından . yoksa zaten fx gelirleri olarak ve büyüme odaklı vb şeylerde iyiyiz ama herkesin aklına ulan ilerde gene bir satış olsa bunun süreci gene mi böyle abuk bir süreç olacak diye artık akıllara kazındı.

6. ABD dayanıklı mallar grubundaki çimento, beton üretim.

Dikkat edilen nokta altyapı tasarısı geçtikten sonraki sert yükseliş

Neredeysek 14 15 yılın zirvesi

Ben ABD de çimento talebinin arttığı yönünde yorumluyorum.

Onun için fabrika satışının olmaması beni üzmedi hatta sevindirdi diyebilirim
    Son düzenleme : Uc_kirkbes; 04-04-2022 saat: 01:15.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Rekabet kurumu kararını şubat/2022 tarihinde veriyor. Nisan ayındayız. 6 ayın bitmesine fazla zaman kalmadı.
    Satışın iptali diye bir durum söz konusu olmadığı anlaşılıyor. En azından şirketler iptali bildirmediler.

8.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Rekabet kurumu kararını şubat/2022 tarihinde veriyor. Nisan ayındayız. 6 ayın bitmesine fazla zaman kalmadı.
    Satışın iptali diye bir durum söz konusu olmadığı anlaşılıyor. En azından şirketler iptali bildirmediler.
    Bu ne demek?

Sayfa 30/117 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •