Sayfa 605/629 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615 ... SonSon
Arama sonucu : 5027 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. ASELSAN, Türkiye'nin ilk ufuk ötesi denizaltı savunma harbi sonarı DÜFAS'ı geliştirdi

ASELSAN, teknolojik birikim ve yeteneklerini kullanarak Türkiye'nin ilk yerli ve milli ufuk ötesi denizaltı savunma harbi sonarı Düşük Frekans Aktif Sonar Sistemi'ni (DÜFAS) tamamen özgün teknolojiyle Mavi Vatan'a kazandırdı.

ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen DÜFAS, denizaltılar ve torpidolar gibi su altı tehditlerinin uzun mesafelerden tespit edilmesini sağlıyor.

DÜFAS, derinliği değiştirilebilir aktif ve pasif sonar yetenekleri ve üstün teknolojisi ile Mavi Vatan'da Türk donanmasının gücüne güç katıyor.

Yurt içi imkanlarla tasarlanıp üretilen ilk ve tek çekili aktif sonar sistemi DÜFAS, akustik sinyalleri aktif sonar bileşenleri aracılığıyla yayınlıyor.

Yayınlanan sinyalin hedeflerden yansımalarını pasif sonar ile toplayarak su altı taktiksel resmi oluşturan DÜFAS, uzun menzilde, yüksek doğrulukta su altındaki tehditlerin tespitini ve takibini sağlıyor.

- Düşman denizaltıları Türk donanması için bir tehdit olmaktan çıkıyor

Sonar performans modelleme kabiliyetiyle dikkati çeken DÜFAS, bistatik/multi-statik çalışmaya uygun mimarisi ile öne çıkıyor. DÜFAS'ın sahip olduğu teknik özelliklerle düşman denizaltıları Türk donanması için tehdit olmaktan çıkıyor.

ASELSAN tarafından geliştirilen sistem, denizaltı gibi tehditlerin tespitine ilave olarak, pasif sonar modunda ortam gürültülerini dinleyerek torpido gibi tehditlerin de tespitini yapıyor. DÜFAS aynı zamanda, bir torpido tehdidi algıladığında karşı tedbir ekipmanlarını devreye sokarak riski ortadan kaldırıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, konuya ilişkin X'teki paylaşımında, "18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde 'Çanakkale geçilmez' diyen milletimize ve şanlı ecdadımızın ruhuna armağan olsun. ASELSAN mühendisliğinin önemli bir ürünü DÜFAS, deniz altındaki tehditlerin tespit edilebilmesi için geliştirildi. 360 derece tüm yönlü tarama kabiliyetiyle denizaltı ve torpidoları etkin şekilde tespit edebilen DÜFAS, şanlı donanmamızın gücüne güç katacak." ifadesini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ekimden bu yana CİTİ takasına bak bakalım ne olmuş. Anlamakta zorlanırsanız 17 kasıma kadar ayrı bak 22 kasımdan sonra ayrı bak. Hani üstadsınız ya Aokan1973 ile beraber bu da burada hepinize özellikle siz ikinize kıyağım olsun ; ( Diğer arkadaşlardan bu uslup için özür dilerim.)

Adam bağlamış YKB & Bofa robotunu tahtaya mal alıyor. Sonra BOFA dan aşağı doğru satarak bir kısmını böyle günlerde operasyon hesaplarına dağıtıyor. Arada da sıkıştırdıkları dökülüyor. Sen ve AOkan1973 gibi üstadlarda bunu bile bilmeyip mutluluk nağraları atıyorsunuz. Bak bu kategoride bir yazıyı tüm sosyal medyayı search etsen bulman zor. Teşekkür edeceğinize aynen bu kafada devam.Hürmetlerimle. Hata siz ikinize meram anlatmaya çalışan bende.

Not: Böyle havalarda ağlanılmaz alınılacaksa böyle havalarda mal alınır. Ama siz anlarmısınız? Hiç sanmam. Ben sizi meşgul etmeyeyim aynen devam.....
    Hikayeler goygoylar
    Eski tip borsaci dili kafası aynı
    10 gunde %20 düşmüş mal alıyormuş da mis mis
    Adam 67 de de bunları tartıştık hisse göçmüş
    Kardeş sen bildin biz yanlış etmişiz
    Diyeceğine
    Haklıymış gibi hikaye anlatıyor
    Bu enflasyon da hisse %20 göçmüş gerisi boş masal

3.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Hikayeler goygoylar
    Eski tip borsaci dili kafası aynı
    10 gunde %20 düşmüş mal alıyormuş da mis mis
    Adam 67 de de bunları tartıştık hisse göçmüş
    Kardeş sen bildin biz yanlış etmişiz
    Diyeceğine
    Haklıymış gibi hikaye anlatıyor
    Bu enflasyon da hisse %20 göçmüş gerisi boş masal
    Ben ilk kez geçen gün yazmadım bu topicte yazdığım ilk günden bu yana hisse USD bazında % 250 yükseldi. Arşiv orada.Hiç kimseninde teşekkür ettiği olmadı. Boş konuşuyorsunuz.Ha ben bunları niye yaptığınızı da biliyorum.Sakın bir yere kaybolma olur mu.Çok eğleneceğiz buralarda çünkü.

Gelirsiniz böyle atıp tutarsınız sonra hoopp ortalıktan kaybolur yeni nickle gelirsiniz sıkıntı yok. Hiç merak etme yarın bir gün siz gibilerin konuşacak hali kalmayınca ben hiç konuşmam.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Ben ilk kez geçen gün yazmadım yazdığım ilk günden bu yana hisse USD bazında % 250 yükseldi. Arşiv orada. Boş konuşuyorsunuz.Ha ben bunları niye yaptığınızı da biliyorum.Sakın bir yere kaybolma olur mu.Çok eğleneceğiz buralarda çünkü.
    Yahu 6 yıl önce bu aselsan 40 idi dolar 2 iken
    Deve sidigi fazla kaçırıyorsun

5. Biraz yüz bulsan ekonomimiz harika uçuyoruz
    Enflasyon fln yok istikrar devamm diceksin

6. Sen gerçekten muhatap alınacak insan değilsin. Hayırdır ben gelip 6 yıl önce 40 lirada mı yazdım? Bana onun hesabını sormaya kalkıyorsunuz?

7.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Biraz yüz bulsan ekonomimiz harika uçuyoruz
    Enflasyon fln yok istikrar devamm diceksin
    Ekonomi ayrı borsa ayrı. Sen ekonomi yi eleştirirsin bende tutar bunları yazarsam beni de o zaman eleştirirsin.

Piyasa ile ilgili benim işimle ilgili bir sürü atmasyon yapıyorsun bende düzeltiyorum neden bu zoruna gidiyor? Sen zerre finans bilen biri değilsin.Olsan o yazdığın saçmalıkları yazmazsın. Sana da bu kadar cevap yeter.

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sen gerçekten muhatap alınacak insan değilsin. Hayırdır ben gelip 6 yıl önce 40 lirada mı yazdım? Bana onun hesabını sormaya kalkıyorsunuz?
    Diğerlerine benzemiyorum dimi
    Çalışmadığın yerden geliyor
    6 yıl önce 40 olan hisse dolar 2 ler de iken nasıl dolar bazlı kazandırıyor yuhhhhhh
    Hadi uza ya sokak röportajlarindaki dayilar gibisin kimse tartisiyorum

Sayfa 605/629 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •