Sayfa 457/457 İlkİlk ... 357407447455456457
Arama sonucu : 3656 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

17'den sekip tavan olmuş. 17 kuvvetli destek mi oldu?

Haydi şimdi de kuvvetli dirençleri konuşalım.

Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Aktaştan çukurovadan bilirim enerji işi aldığına pişman olursun yetmez sattığınada pişman eder.
    Allah sonumuzu benzetmesin.

Bu seneki yüklü borç taksitini nasıl ödeyecek bakalım?

Geçen hafta şişecam yanilmiyorsam 8.25faizle dolar tahvili cikardi. Bizim o kadar kredibilitemiz yok. Belki de hisseyi ondan yukselttiler, en azindan teminat olur diyecegim ama hisseler de rehinli. Yasal boyutu ne olur bilemem. yapi kredi ile anlastiktan sonra her şey mümkün

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Allah sonumuzu benzetmesin.

Bu seneki yüklü borç taksitini nasıl ödeyecek bakalım?

Geçen hafta şişecam yanilmiyorsam 8.25faizle dolar tahvili cikardi. Bizim o kadar kredibilitemiz yok. Belki de hisseyi ondan yukselttiler, en azindan teminat olur diyecegim ama hisseler de rehinli. Yasal boyutu ne olur bilemem. yapi kredi ile anlastiktan sonra her şey mümkün
    2020de özkaynakları eksideydi şimdi patronun borcu dert etmiyeceği bi gerçek öz kaynakları ortada sermayesinin 20 katı karı 4 yılda esas faliyetlerinden elde etme şansı varmı bence yok eskilerden gelen konsolide edilmeyen iştirak satışımı var varsa bu zamana kadar nerde değelendirdilerde şimdi blançoya yansıttılar.

4. Patron hiç bir dönemde borçtan rahatsız olmadı. Son bilânço tam da bunu söyletmek için düzenlendi. 1.7Milyar$ gömülen şirkette hayvan gibi değerleme yapılsa PD/DD 0.30 değil, 0.03 olurdu. Biz fiyatı 28 değil 280'de görürdük. Olmaz. Her şeyin bir oluru var. Oluru nedir? "Borcu kadar özsermaye". Piyasa şunu demeli, "evet borcu var ama özsermaye karşılıyor. Yani batık değil".Ha iyi o zaman.

20 senede borç ödedi. Eskiden TL daha pahalıydı TL/$ rasyosuna göre o şartlara rağmen ödedi. Şimdi (2018 sonrası) kur farkı yedi, yine ödedi. Öder.

2.çeyrek bitsin zamlar açıklansın Şimşek bilmiyor mu devletin ne zamandır elektriği sübvanse ettiğini. Sübvansiyon sadece çiftçiye var deyip %100 zammı geçirirse çarşı pazar karışır o vakit.

Uçar mı kaçar mı bilemeyiz biz tahtadaki fiyatı konuşmuyoruz. Ancak benim savunduğum tek şey, o şirkette hala değerleme yapılmamış duran varlık var. Değeri de bana göre 20 senede şirketin yaptığı her türlü aksiyonun yansıması. Rakam yukarıda.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Tabi canıım

*** Bizde kimin parası kalmış? ***

"dolandırıcı palavrasıdır. arkasında ne hikayeler barındırır."

"( kimsenin parası bizde kalmaz ) banker kastelli 'nin de bir ara televizyonlarda bağıra bağıra söylediği söz. "

"P*** turnusolü cümledir. bu sözü kullanan kişiyle ticaret yapıyorsanız en kısa zamanda alacağınızı almaya bakın sonra da bir daha çalışmayın. sözünün eri insan olsa zaten bu sözü kuracak aşamaya gelmezdiniz."

"paranın üstüne yatma öncesi sarfedilen*giriş*cümlesi.*lafı eden kişiye ferahlık sağlar."

6. Banker Kastelli'nin hangi sebepten battığı düpedüz ortada. 20 senede ödenen borç miktarı da ortada. 20 senede hangi kurdan ne kadar $ bazlı borç ödediği de. Bunu hangi şekilde öder bizim derdimiz değil, öyle olsa şirketin üst düzey yöneticisi olmamız gerekirdi.
    Yarın sabahtan yapacağınız ilk iş Yatırımcı İlişkileri'ni aramak olsun. Sorun bakalım bu borç dağ kadar, bu borcu şunu yaparak bunu yaparak temizleyebilirsiniz, neden önlem veya aksiyon almıyorsunuz deyin. Bakalım size ne cevap verecekler. Sonra buraya yazarsınız.

Bu konuda daha önceki yazdıklarımdan farklı düşünmüyorum.
    Kastelli benzetmesini anca bir ergen yapabilirdi, bu da oldu.

7. Kastelli'ye benim yaşım yetmiyor. Yazan kaç yaşındaymış onu da araştırır bulursun artık.

Nasıl ödeyeceğini de önceki sayfalarda yazdık. Senin yazdıkların hava civadan ibaret.
    "Bana ne yea, onu da patron düşünsün yeaa , bunu ödeyen onu da öder kankaaa" tavrı , bilinçli yatırımcı tavrı degil.

Çalışıp ödemeyeceği net.

2çeyrek bitince şimşek TARIFELERE zam yapacak, borçlar ödenecek diyorsan

Elektrik piyasasından zerre anlamıyorsun demektir

8. Kastelli'ye nasıl yaşın yetişmiyor? Dünkü çocuk musun. Nasıl ödeyeceğini 147.sayfadan itibaren yazdım. Daha önceki yolu izleyecek. Erzin bakıma alınmadan evvel de ne olacağı hakkında öngörümü yazmıştım. Şirketin ilerlediği patikayı izle. Yerdeki ekmek kırıntıları sana yolu gösterecekrir.

Sayfa 457/457 İlkİlk ... 357407447455456457

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •