Sayfa 435/454 İlkİlk ... 335385425433434435436437445 ... SonSon
Arama sonucu : 3630 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. 19,96 yine kitledi. durmak yola devam döküle döküle olsada...

Şu brüt takas mevzusunu anlamaya çalışıyorum. Eskiden farklıydı.

Bugün aldigin hisseyi, yarin satabiliyorsun. (Eskiden T+2 bekliyordun)

Rakamlar tamamen atmasyon

Bugün (ptesi) 20tl kapatan hisseyi ,yarın (salı) 18den tabandan satabildin diyelim.

Parası hesabına T+2 perşembe geçecek.
    Perşembeden önce ,başka paran yoksa hisse alamazsın.

O arada diyelim hisse 18den 16ya indi

Çarşamba günu 16ya bile inse alamiyorsun, çünkü para hesabina gecmedi.

Baska paran varsa tabi ki alabilirsin

Peki ya peşpeşe taban yaparsa ve satamazsan?

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Şu brüt takas mevzusunu anlamaya çalışıyorum. Eskiden farklıydı.

Bugün aldigin hisseyi, yarin satabiliyorsun. (Eskiden T+2 bekliyordun)

Rakamlar tamamen atmasyon

Bugün (ptesi) 20tl kapatan hisseyi ,yarın (salı) 18den tabandan satabildin diyelim.

Parası hesabına T+2 perşembe geçecek.
    Perşembeden önce ,başka paran yoksa hisse alamazsın.

O arada diyelim hisse 18den 16ya indi

Çarşamba günu 16ya bile inse alamiyorsun, çünkü para hesabina gecmedi.

Baska paran varsa tabi ki alabilirsin

Peki ya peşpeşe taban yaparsa ve satamazsan?
    Kayip çok büyük olur.Sermaye bile kaybedilebilir.

Brüt takas spek.lerin rahat tuzak kurdukları bir uygulamadır.
    Yukarı çekilen bir malı, brütün farkına varmadan ya da bilerek aldığınızda ,o gün satamazsınız,taban olursa zarar yüzde 20 , 2 gün daha taban giderse yüzde 40 . Bu şekilde yüzde 20 zarar ettiğim olmuştur.

Yine satır aralarında bahsettiğimiz ve tamamen manipülatif olduğu hemen anlaşılan bir sürü uyduruk kap haberi son zamanlarda artarak bir çok firma tarafından gönderilmiştir.Bu dikkat çekicidir ve artık yazılara konu olmaktadır.Ciddi olmayan Kap haberlerinden hemen sonra gelen tahta hareketleri ise patron -spek işbirliğini bize düşündürür. Bu konu ile ilgili detaylı ,güzel bir makale:

https://www.paramedya.com.tr/devami/...ni-kaldirmali/

4. brüt takas yatırımcıyı korumak için çıkarılmış bir uygulamadır. elinde 10 000 lotun varsa o gün en fazla 10 bin lot satabilirsin o gün aldıklarını bir sonra ki gün satabilirsin trade işlemlerini büyük ölçüde azaltır.

5. Doğrudur trade olmaz .Alırsın satamazsın,satarsın alamazsın,çakılır kalırsın . Ama bu senin benim gibi ufaklar için geçerlidir. Takastaki malların çoğu aracı kurum+patron+ spek emrine amadedir satmak için . Para desen istemediğin kadar vardır almak için.O yüzden brüt takas bizim gibi ufaklaradır.
    Bizim söylemek istediğimiz de budur.Yani ceza ve yasak bizedir.

6.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Aken yine kısa süreli bir molanın ardından harekete geçerek direncine geldi. Eğer direncini geçerse 0,8- 0,9 dolarlar ilk hedefi olur. Spek.lerin hisseye zaaflarının azalmadığı görülüyor. Tabii ki senaryomuz tutarsa bu dirençlerde kırılacaktır. Ya da tersinden başka bir deyişle , senaryomuz doğru kurgulanmışsa, bunun gerçekleşmesi için fiyatın yüksek olması ilk şartımız olacaktır.

(İran gerilimi bitmiş görünüyor. Piyasalar etkilenmesin diye pazar günü bitirdiler. Herhangi bir olağanüstü durum yorumlarımız dahilinde değildir)

İsrail'in biten gerilimi devam ettirme arzusu ile savaşa meydan vermeyecek bir karşılık yapacağı imasına, İran'ın bu sefer saniyesinde karşılık veririz şeklindeki açıklamaları borsayı sarstı.

Borsanın bu düşüşüne ve diğer hisselerin değer kaybına rağmen Aken'in şimdilik tavanla karşılık vermesi anlamlıdır.

Hisse ile ilgili düşüncelerimiz şu ana kadar geçerliliğini korumuştur. Yukarda verdiğimiz hedefe kolay varacak izlenimi vardır.
    İlk hedefe gelirsek o zaman gelişecek şartlara göre yeni bir değerlendirme yapmak gerekecektir.

7. Grafiğimizin yeni halini de paylaşalım. Zamanında lalenin teki olmaz demişti...

Kimdi o?

O günlerde 69 cent olacak diye grafikler koyan bir kamil vardı

Kimdi o?
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Erken öten horozu...

Herif sabah 3te ötmüş milleti ayakkandırmış, sabah 7de gün ağarınca ben bildim güneşin doğacagını demiş

Yani özetle...

Lale sensin, sapı da sana.... anladın sen onu ;)

Sayfa 435/454 İlkİlk ... 335385425433434435436437445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •