Sayfa 1043/1049 İlkİlk ... 43543943993103310411042104310441045 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,337 - 8,344 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Sevgili tosunpasa iyi aksamlar

Bitcoin madenciliği yapan Mara riot ve clsk var

Bunlardan Mara 12500 bitcoin tutuyor elinde

Riot her ay çıkarttığınin 400 tanesini satıyor masrafları çıkartıyor clsk yeni yatırım yapanlardan

Hepsi nasdac ta bunlara baktın mı ne diyorsun

Birde bu halving ne demek benim gibi bir cahile açıklarsanız teşekkürler

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Birde bu halving ne demek benim gibi bir cahile açıklarsanız teşekkürler
    Estağfurullah nilkız hocam.
    Nasdag'da bildiğim kadarıyla coin madencilik işi yapan bazı şirketlerin hisseleri var ancak direkt coin almak bana daha mantıklı geliyor biraz araştırdığım kadarıyla, delta hocam benden daha bilgilidir o cevaplayabilirse sevinirim.
    Halving hususuna gelince bitcoin biliyorsun aslında bir kod, bunu binlerce bilgisayar bilmem kaç saat çalışıp ortaklaşa o kodu üretiyorlar ve her bilgisayar işte çalıştığı miktar kadar (yani buna kazım deniyor), btc'yi ödül olarak alıyorlar.
    Ortaya bir btc çıkmış oluyor böylelikle.
    Sen 800bin tl verip bir btc aldığında bir bilgisayar kodu satın almış oluyorsun aslında, bilmem kaç bin bilgisayar tarafından ortaklaşa üretilmiş, başka kimsede olmayan bir kodu satın alıyorsun.
    Bu kodu kimse uyduramaz,kopyalayamaz, kafasına göre üretemez vs..vs.
    Halving dediğimiz şey ise yarılanma süreci.
    Diyelim ki sallıyorum 1000 bilgisayar günde 10 saat çalışıp bir btc üretiyor, halvingden sonra ise, 1000 bilgisayar 20 saat çalışıp bir btc üretecek. 3 defa yarılanma oldu herhalde bugüne kadar bu dördüncüsü olacak tahminen Mayıs 2024 gibi, bu süreç tahmini olarak 2150'ye kadar devam edecek. Belli aralıklarla btc arzı kısılmış oluyor, yani btc deflasyonist bir meta.
    Toplam btc'lerin yüzde 92 gibi bir orandı üretildi. Geriye yüzde 8'lik bir oran kaldı bu da 2150'ye kadar yarilanarak devam edecek ve her seferinde bir btc üretmek daha da zor hale gelecek. 2026'da yüzde 95, 2048'de yüzde 99.9'u tamamlanmış olacak.
    Peki halvingin etkisi ne?
    Senin de çok sevdiğin şey
    Piyasadaki mal azalıyor,lotu az yani
    Halvingden sonra üretim yarılanacağı için talep halinde zaten bir de alıp kenara gömen milyonlarca kişi ve kuruluş olduğu için fiyat hareketleri yukarı doğru serleşmeye başlıyor.
    Abd para basım süreciyle eşleşirse vay anam vay o zaman
    Tanesi 800bin tl olan ve dünyanın her yerinden alınabilen ve sadece 20milyon adet bir metadan bahsediyoruz.
    Toplam arzı da 22 milyon zaten.
    Abd yeniden para basma bahaneleri o üretmeye başladı covid bilmem ne varyantı diye muhtemelen seçimlerde geldiği için çok sağlam para basabilirler yine. Abd'de borsanın yanında artık coinde hükümetler için seçim başarısı haline geldi.
    Zaten silme niyetleri de yok orası başka bir konu isteseler dümdüz ederlerdi coinleri her neyse.
    Bu süreçte muhtemelen btcye mevcut yerinden en az 8-10x'lik bir hareket yaptırır, fazlasıda olabilir tabi.
    Bu ethereum da 20x'i görebilir.
    Abd borsalarının biraz şişmesi lazım önce.
    Bana göre btc hariç hepsi hikaye,(aslında hepsi hikâye de neyse tabi şahsi fikrim)çünkü neredeyse hepsi vakıflar veya kişiler tarafından istedikleri kadar üretilebiliyorlar, ben piyasanın major coini olduğu için ethereum da tutuyorum, ancak btc hariç hiç biri güvenli değil bence.
    Aslında ethereum da durum biraz farklı ama orayı da açmayaýım uzar iyice.
    Sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin.
    Ama çok az zaman kaldı çılgın hareketlere
    Burdan belki yüzde 50 daha aşağı basarlar bilemem ama gideceği nokta belli.

Bu arada nilkiz hocam sana bir mesaj attım ulaştı mı?
    Özelden bir şey soracaktım.

5. Kerem Bituk videoları izliyordum. En sonunda kendimi Binance uygulaması yüklerken buldum.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Kerem Bituk videoları izliyordum. En sonunda kendimi Binance uygulaması yüklerken buldum.
    Hayırlı olsun.
    Benim mantığım btc ve etherden şaşmamak hatta btc, çünkü ne olacağı belli olmaz btc yüzde 40 daha düşer diyelim, altlar yüzde 80.
    Ve en önemlisi hani borsada riske edebileceğin parayla gir deriz, burada yok olma ihtimaline katlanacağın parayla girmek lazım
    Ama fazla zamanımız da kalmadı.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
    Benim mantığım btc ve etherden şaşmamak hatta btc, çünkü ne olacağı belli olmaz btc yüzde 40 daha düşer diyelim, altlar yüzde 80.
    Ve en önemlisi hani borsada riske edebileceğin parayla gir deriz, burada yok olma ihtimaline katlanacağın parayla girmek lazım
    Ama fazla zamanımız da kalmadı.
    Saygılar.
    Portföy zaten şu an %100 serbest fonlarda. Onları bozmam.
    Benimde mantığıma sadece BTC yattı. Elime geçenle alıma başlarım. Bu işte kaybetmekte var..
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Vay anam Serhat neler oluyor...

Sayfa 1043/1049 İlkİlk ... 43543943993103310411042104310441045 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •