Sayfa 405/1049 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Ayın 9 undan beri neredeyse iki haftadır yatayda mal dağıtıyor. Tabanın taşıyacak hali kalmadı bence. Bugün yarın alt kata inebiliriz. Bu bölge ileride direnç olacak.

Alt kata inmede medyadan yardım alıp extra paranın gelmesi sağlanacak gibime geliyor. O bölgeye reçelci bölgesi diyeceğiz.

XRP dirençli kalmaya devam ediyor. Çok az kripto dirençli gördüğüm.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

Çok uzun bir trend başlamış olabilir.
    Ben şimdilik minimum hedefi verdim. 25 - 30 dolarda mümkün.

BTC nin etkisinden çıkmalı önce.

Psikolojik YAS süreci

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Çok uzun bir trend başlamış olabilir.
    Ben şimdilik minimum hedefi verdim. 25 - 30 dolarda mümkün.

BTC nin etkisinden çıkmalı önce.
    Secbul hocam kıymetli bilgi ve tecrubenizi bizim ile paylaştığınız için teşekkür ederim...

Bu çok uzun trendde benim gibi cüzdanı olmayanlara cüzdan nasıl oluşturulur? ve exchange sitesinden cüzdana nasıl çekiliri?.

Yada stop rakamı belirtip exchange sitesinde mi beklemeli?

Vaktiniz müsayit olur ise bu konu hakkında bilgilerinizden istifade etmek isterim..

5. Cüzdan işini kendiniz araştırırsanız daha sağlıklı olur. Yabancı kaynak çok, Türkçe kaynak da bol bulunur.
    Ekran görüntüleri, detaylı bilgi vs. herşeyi ile burada anlatmak zaman alır.

Kısaca mevzu şöyle;

Kriptolar ikiye ayrılırlar. Coin ve Token olarak. Coin'ler kendi block zincirine sahip olanlardır, yani Bitcoin, Ehereum, Ripple gibi.
    Token'lar ise kendi zinciri olmayan henüz yeni doğmuş, başka coin'lerin altında onların block zincirini kullanırlar.
    Bugün piyasada olan token'ların çok büyük kısmı ethereum blok zincirini kullanırlar. Yani ethereum zinciri onlara ev sahipliği yapar. Kendileri de büyüyüp coin olana kadar ethereum cüzdanları arasında transfer edilirler.

Şimdi cüzdan işine gelirsek;

- Borsaların kendi cüzdanları vardır. Buralarda kısa vadeli al-sat dışında uzun vadeli olarak kesinlikle coinler tutulmamalıdır.

- Online cüzdan hizmetleri vardır. Mesela ethereum için myetherwallet sitesi, kısaca MEW diye geçer. Bunlar kısmen güvenlidir. Uzun vadeli yine buralarda tutmamakta fayda vardır ancak cüzdan size aittir ve "private key" dediğimiz özel anahtar yine sizin elinizdedir. Uzun vade için yine de tam güvenli diyemeyiz.

- Biraz daha güvenlisi bilgisayarınıza kurduğunuz ilgili coin'in cüzdan programıdır. Bu programlar hemen her coin için mevcuttur. Ancak çalışabilmesi ve transfer işlemleri yapabilmesi için kendi block zincirinin güncel halini bilgisayarınıza indirmek zorundadır.
    İlk çalıştırdığınızda cüzdan yaratırsınız, cüzdan adresi, şifresi, private key falan yaratır. Sonrasında blok zincirini bilgisayarınıza indirir. Block zincirinin boyutu büyükse ilk seferde biraz uzun sürer. Bu işlemi yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken cüzdanınızı yedeklemektir. Genelde "wallet.dat" diye geçer bu yedek dosyası, ancak isim coin'e göre değişebilir. Bu yedek dosya ile her zaman cüzdana erişim yapabilirsiniz. Bilgisayarınız göçtü, tüm veiler gitti ya da cüzdan programını silip tekrar kurdunuz vs. vs. diyelim.

Eğer elinizde bu yedek dosyası varsa cüzdan bilgisini tekrar yüklersiniz. Ancak yedek yoksa TÜM COİNLERE ELVEDA.... O nedenle mutlaka 1-2 tane kopyasını başka bilgisayar ya da usb bellekte falan tutun.

- Diğer bir cüzdan türü hardware wallet denilen donanım cüzdanları. En güvenli olanlar bunlardır. "Ledger trezor", "ledger nano s" bunlardan en çok bilinenleridir. Burada dikkat edilecek nokta ise başkasından KESİNLİKE İKİNCİ EL DONANIM CÜZDANI ALMAYIN. Birşekilde almış ve cihazı yeniden reset etmemişseniz(initialize) aynı cüzdan bilgisi başka yeni bir cihaz üzerinde geri yüklenebilir. Bu bir güvenlik açığı değil, özelliktir. Elinizdeki ledger nano'yu kaybettiniz, diyelim yenisini aldınız, yeni cihazı ilk başlatırken eski cüzdan bilgileriyle restore ettiğinizde eski cüzdanınıza geri kavuşursunuz.

Ledger nano S usb'den takılan ufak bir cihaz, private key'leri kendi içinde tutar. Kesinlikle dışarı vermez ya da geçici/kalıcı olarak bilgisayarda tutmaz. Uzun vadeli saklanacaksa bu tip bir donanım cüzdanı iyi bir yöntemdir. Ancak bu cüzdanların eksiği tüm coin ve tokenları desteklemiyor olması. Ancak yaygın olarak bilinenler dolaylı ya da doğrudan kendi yazılımı ile desteklenir. Dolaylıdan kastım, kendi yazılımı içinde desteklemez ama google chrome'a eklenti yüklenerek dolaylı olarak destekler. İkisi de aynı kapıya çıkar sonuç olarak. Dolaylı olarak desteklemeyi coin'in geliştiricileri yaparlar, onlar hazırlar eklentiyi genelde.

Bir de yine en güvenli yöntem kağıt cüzdan. Aslında bu; cüzdanın private key bilgisini kağıda basmaktan ibaret, cüzdan programlarındaki cüzan bilgisini yedeklemek gibi. Bastığınız bu kağıdı da güvenli bir yerde saklarsınız. Kağıt kaybolursa coinlere elveda...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Mevzu söz konusu XRP ise, benim kullandığım

https://toastwallet.com

dan Portable Executable (USB ye atılabilir, çalıştırılabilir). Güvenli PC yeterlidir.

Çalıştırınca her şeyi not etmeniz, bir kağıda yedek almanız kafi.

Çalıştırınca bir kaç step sonra SEED denilen kelime grupları verir. Sıralaması da doğru olacak şekilde not etmek lazım. Bazı insanlar ezberler.

Her şey bitince önce 25 XRP çekmeyi deneyin.

Toast Wallet hard wallet değildir. Tüm blockchaini indirmezsiniz. Televizyonu açmak gibidir. Yayını alınca bağlanır. Bence yeterlidir.
    Yayın olmama riski üzerine SEED leri not almak kafiridir.

ASLA EXCHANGE sitesinde kripto tutmayın.
    Mutlaka wallet kullanmayı öğrenin.

Buraya girilen wallet şifresi dğeildir. Ön aşama PC şifresidir.

Psikolojik YAS süreci

7. Syn secbul qtum hakkında görüşünüzü paylaşır mısınız

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Macar Yazıyı Oku
    Syn secbul qtum hakkında görüşünüzü paylaşır mısınız

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Üstünkörü baktım. Ilk 25-50 de olması iyi.
    Fiyat olarak iyice süzülmüş. Bu vakitten sonra zaten satılmaz. İlk alışta hemen 11 doları görebilir. Bu bile ona zor gelmeyecektir.
    BEnce dipte vaya dibe bir tıkta.

Klasik diğer coinler gibi BTC düzeltme yaparken içerdekiler kaçmışlar.

Baktımda market capinin 4 de 1 hacim oluyor. Ciddi bir sayı.

Cap 400 milyon dolar. Günlük hacim 100 milyon dolar.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 405/1049 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •