Sayfa 114/491 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 905 - 912 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Hisseyi etkileyen en önemli unsur,çimentoda kapasite fazlasının olması,,,memlekette alt yapı yatırımları azaldığı için çimento da olumsuz etkilenmektedir.
    Şirket,bu böyleyken,gidip Sıvas a da fabrika açmış,dünyanın yatırımını yapmıştır.
    Votorantim,yurt içinden ziyade,yurt dışına satış kanallarını araştırmalıdır.
    Önceden de dediğim gibi,Votorantim için optimum karar, şirketi Oyaka satması (ki,Oyak büyük bir tekel gücüne sahip,rekabet edebilmesi mümkün değil) olur.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. Kağıt hangi grupta hangi spekde hangi yoneticide veya bedelsiz oranının hiç bir önemi yok tek önemli olan niyet Türkiye'nin en büyük hissesi yapılmak isteniyor mu istenmiyormu niyet halis olsa 100000 lirada olur niyet olmadimi 5000 zor olur. Niyet niyet diyorum da bir de bağlanabilecek para miktarı var niyet iyi olsa para olmasa oda zor o zaman niyet+para gücü diyelim🤣

3. 1 lot satan arkadaşa tşk.Fiyatı yükseltmeden 1 tane alabildik.

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Hisseyi etkileyen en önemli unsur,çimentoda kapasite fazlasının olması,,,memlekette alt yapı yatırımları azaldığı için çimento da olumsuz etkilenmektedir.
    Şirket,bu böyleyken,gidip Sıvas a da fabrika açmış,dünyanın yatırımını yapmıştır.
    Votorantim,yurt içinden ziyade,yurt dışına satış kanallarını araştırmalıdır.
    Önceden de dediğim gibi,Votorantim için optimum karar, şirketi Oyaka satması (ki,Oyak büyük bir tekel gücüne sahip,rekabet edebilmesi mümkün değil) olur.
    Nibası uçuruyorlar,,evet niyet önemli.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5. Sahipleri aynı zaman cemaş değilmi.Bildiğim öyle.Eğer doğru biliyorsam nibaş büyük sıkıntı verebilir.Çimento sektörğ ile nibaş hareketinin hiç bir alakası yok.Oyak a satılma mevzusu ise.İhtimal bile vermem keza satacak adam yeni fabrika kurmaz.Dersenki fabrika arazisi şehir içinde kaldı.Fabrika eski maliyeti fazla yeni yatırım falan o ayrı.

6. Birde olmaz olmaz ya bak YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.Sivas a yeni fabrika kurdum buda çok eskidi satalım derlerse o zaman mevzu başka olur.Ancak ihtimal vermiyorum.İşlem görfüğü pazar değişsin yeter.Ama Başkent çimento var Konya nın alt kuruluşu abile bu pazardan çıkmıyor ilgnç.

7.  Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Birde olmaz olmaz ya bak YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.Sivas a yeni fabrika kurdum buda çok eskidi satalım derlerse o zaman mevzu başka olur.Ancak ihtimal vermiyorum.İşlem görfüğü pazar değişsin yeter.Ama Başkent çimento var Konya nın alt kuruluşu abile bu pazardan çıkmıyor ilgnç.
    Başkent'i bilemem ama ne isbir de nede ybtas ta pazar değişikliği niyeti göremiyorum. Hatta ellerinden gelse poip'ten de çıkmak isterler bana göre. Sumaş ise işlem görmeye başlayalı 1 yıl oldu, bir üst pazara geçmek için çalışmalara başladıkları şirket müdürü tarafından ''beyan'' edildi. Y.T.D.

8. Ciddi niyeti olan fçrma umarım başarır.

Sayfa 114/491 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •