Sayfa 116/491 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 921 - 928 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by hisse terbiyecisi Yazıyı Oku
    Radyocu kardeş haklısın sen de ama nereye kadar bekletip sermaye artırmayacaklar .2014 yılında sermaye artırımları ve kaydileştirme ile hatırladığım SPK 5 yıl gibi süre verdi diye hatırlıyorum .Bu yıl hem enflasyondan dolayı hem de o 5 yıldan dolayı inşallah olur diye umuyorum.2000 li yıllarda Afyon’da da insanların bıktığı dönemde aldım kendimce iyi de para kazandım deyip sattıktan sonra arkasından bakıp kalmıştım.ybtaş da 100.000 sermaye ile zannedersem fazla tutamazlar tutmazlar UMARIM.Nasip bekleyip göreceğiz.
    Ben daha önce buraya kaydileştirme konusunu yazmıştım...
    Hisseyi alma sebebim de halka açık şekilde kurulan şirket ortaklarının hisseleri kaydileştirmesi hakkında o kanunla alakalıydı...
    Bu kaydileştirme süresi 31.12.2018 de doluyordu...
    Süre sonunda Mkk ya kayıt yaptırmayanların hisseleri YTM ye geçecekti...
    YTM de o hisseleri bir şekilde satacaktı...
    Yibitaşa uyarlarsak, Patron harici dışarıda %17 hisse bulunmakta...
    2019 a girdiğimizde bu %17 bir şekilde MKK ya kayıtlı olmuş olacaktı...
    Belki Yibitaş bu oranla pazar değiştirebilir veya en azından derinlik kazanmış olacaktı...
    Ama Anayasa mahkemesi bu kanunun bazı maddelerini 2015 de iptal etti...
    2018 sonuna kadar MKK ya kaydetme süresini iptal etti...
    Kısaca, kaydileştirme yapmayanların malına konamazsınız dedi...
    Hisse de şimdi böyle kendi başına dolaşıp durmakta...
    Bedelsiz olsa da hisse yükselse umudundan başka da bir hikaye şimdilik kalmadı...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

2. Radyocu kardeş yonga bile gitti. Gider ybtaş da gider de bizde olur mu bilmem. Her ihtimale karşı portföyün yüzde onunu bu tip hisselere ayırdım.Fazla alırsak geriyor psikoloji bozuyor bu tip hisseler az olunca kendimi sigorta ettirmiş gibi rahat hissediyorum. Ama bildiğim şu bu tip hisseler kaç yıl bekletirse her yıl için ortalama kazanç yıllık yüzde yüz yani 7 yıl bekletirse yüzde 700 gibi kazanç sağlanabilir diye düşünüyorum. örnek yonga, işkur grafiklerine bir bak.

3. İş kur u ayıralım bunşardan.Durum farklı.Bayadır bu tip hisselerdeyim.Yonga ybitaş işbir.Ara ara çıkmışlığım oldu ama içimdi hep huzursuzluk olmuştur.Sanki evden uzaklaşmış çocuk misali.Endekse göre hareket etmedikleri için rahatım kendi dinamikleri var.Borsada hava çok bozuk diye düşündüğümdenmidir nedir çok rahatım buralarda.

4. Hel birde bilanço gelsin görelim.Bir şey yapacağımızdan değil gerçi.Hareket olur belki.

*yibitaş'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2018 yılı dönem net karı 5.651.860 tl

(14/02/2019 - 14:24:14)

6. Hiç beyenmedim.Gerçi kim takar benim fikrimi.

Potansiyel 50 tane daha arttı o kadar.
    Mevcutları zaten vermiyor,,artsa ne olacak.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

8. Ordan bakarsan doğru.Kaç oldu şidi.5milyondan temettü verir.145 milyon falan olur yedekler.

Sayfa 116/491 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •