Special Days Image
Sayfa 64/491 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 505 - 512 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Çok ortaklı halka açık olan A.Ş lerin hisselerinde "kaydileştirme süreci" başlatmıştı SPK 2012 yılında...Yibitaş, her hangi bir hissesini borsaya kote etmedi...Kaydileştirme 2012 den 2018 yılı sonuna kadar gerçekleşecekti..
    Bu işlemi yapmayan ortakların(sağda solda sandıkta unutulan)hisseleri YTM(yatırımcı tanzim merkezi)ye geçecek, O da bir şekilde satacak; böylece tüm hisseler kayıt altına alınmış olacaktı...
    Belki o zaman Yibitaş'ın halen dışarıda görülen %17 lik kısmı borsada işlem görecek, belki de PÖSİP den normal pazara geçecekti..

Ama tüm planı AYM 2015 de aldığı kararla bozdu...
    Kısaca "Kaydileştirme yapmayanların hissesine YTM aracılığıyla konamazsın "dedi..
    Dolayısıyla 2018 sonu diye de bir zaman kalmadı...
    Borsadan alanların elinde patladı diyebiliriz..
    Ne derinlik var, ne bu işler umurunda olan yönetim var..Yetim kalmış çocuk gibiyiz..
    İşte Yonga gibi yüksek bedelsiz yapsa da bir çıkış fırsatı bulsam diyenler..

Bu işlem hacmi ile normal pazara geçemez...
    Geriye tek şey kalıyor..
    Patronun makul bir fiyattan çağrı yapması ve kaydileşen hisseleri toplayıp piyasadan çıkması..
    Şirket en azından Brezilyalı güçlü bir ortağın elinde,,bu şirket,eninde sonunda bir yolunu bulacaktır.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Çok durmaz burda muraduna erersin ......Pek adeti değildir bu fiyatlar....
    2 gündur durdu,,2000 in üzerinde,,,bir süre daha kalsaydı iyi olurdu 2000 in altında.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Geçici olarak işleme kapatılmış.

"Olağan üstü"haberi gönderdi,,şimdi açılır.

5. Haber nrymiş sıkıntı var sistemimde.

6. Tamam buldum.İş güzarlıktan başka bir şey değil.1800 den 2 günde 2150 oldu hemen çökmüşler ne oluyor diye.

Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Tamam buldum.İş güzarlıktan başka bir şey değil.1800 den 2 günde 2150 oldu hemen çökmüşler ne oluyor diye.
    Böyle hisselerde %20 artış oldum mu hemen soruyorlar.

8. Sanki tek seansta artı.Bu aralar işsizler herhalde.

Sayfa 64/491 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •