Sayfa 81/1007 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Viop XL

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    VISA ve Masterard lisanslarını çekerler ise ileride yerel sistem iyice bu global standartlardan uzaklaşabilir. ATM, POS, Kart, işlem tipleri vs için güvenlik, şifreleme vs çok standartları var, örnek olarak bazen yeni standart gelince eski ATM'leri bankalar değiştirmek zorunda kalıyordu diye biliyorum.

>>>>
    06.42: ABD merkezli Visa ve Mastercard, Rusya'daki operasyonlarını durdurdu.

Bir kaç gün içinde Rusya'da verilen Visa kartları ülke dışında, yabancı bankaların kredi kartları Rusya'da çalışmayacak, ATM'lerden de para çekilemeyecek. Rusya Merkez Bankası ve diğer bankalar vatandaşlara, yurt dışında gidecekleri zaman nakit almaları ya da Rus kredi kartı "Mir" edinmelerini tavsiye etti.
    Atilla yeşilada söylemişti. Çift standartlı dünyaya doğru ilerliyoruz. Yaşasın vhs kahrolsun beta

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Kuresel ekonominin bitiş sureci başlamış oldu bu durum bir çok ulkeyi kendi sistemlerini kurmaya itecektir bloklaşmalar da olası bu durumda
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    VISA ve Masterard lisanslarını çekerler ise ileride yerel sistem iyice bu global standartlardan uzaklaşabilir. ATM, POS, Kart, işlem tipleri vs için güvenlik, şifreleme vs çok standartları var, örnek olarak bazen yeni standart gelince eski ATM'leri bankalar değiştirmek zorunda kalıyordu diye biliyorum.

>>>>
    06.42: ABD merkezli Visa ve Mastercard, Rusya'daki operasyonlarını durdurdu.

Bir kaç gün içinde Rusya'da verilen Visa kartları ülke dışında, yabancı bankaların kredi kartları Rusya'da çalışmayacak, ATM'lerden de para çekilemeyecek. Rusya Merkez Bankası ve diğer bankalar vatandaşlara, yurt dışında gidecekleri zaman nakit almaları ya da Rus kredi kartı "Mir" edinmelerini tavsiye etti.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Geçen TV'ye bir turizmci çıktı, alternatif rezervasyon ve ödeme şekilleri üzerinde çalışıyoruz dedi. Ziraat ve İşbank Rusya MIR kart sistemini kabul ediyormuş, o şekilde veya başka şekilde rezervasyon almaya çalışabilirler.

Rusya'dan charter seferi yapan Rusya firmalarının çoğu Tük ortaklı, uçaklarını Türkiye kaydı yaptırmayı araştıryorlarmış.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Sayın Emlak,Rusyadan tüm dünyaya kredi kartı ile Turizm açısından rezervasyonlar yapılıyo,uçak biletleri için ödemeler yapılıyo vs vs..Ekonomik açidan faturası ne olur?bilgim yok..Ancak olumsuz bir haber diye düşünüyorum.

YTD

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    tahmin ettiğimden hızlı ilerliyor süreç. putin yaptırımlar savaş ilanı etmek demiş rusyaya karşı.

Arkadaşlar,şöyle bir sorum olacaktı..Cevabı araştirdım ama bulamadım..Bilgisi olan yanıtlarsa sevinirim.

Peki Rusya yani Putin,batıya karşı ekonomik yaptırım yapabilir mi?Yaparsa hangi alanlarda yapabilir? Putin; Sonuçta yaptırımlar savaş ilanı etmek demiş Rusyaya.Aklıma böyle bir soru geldi..
    Sağolunuz.
    YTD
    aklına gelebilecek her ithal ürün /marka yı kısıtlayabilir.

pizzacı dükkanına kadar kapatabilir. otomobilden tut kalem piline kadar

gaz vermez vs.

ama bunlarla savaş olmaz ... putin direk savaş ilanı demiş.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Geçen TV'de bir uzman, Rusya'da orta tabaka yok, üst tabaka ve alt tabaka var. Yaptırımlar çok etkilemeyebilir dedi..
    Asgari ücret 1584 TL .. bugünkü kurla ,Rusya'da.
    https://vizem.net/rusya/calisma/asga...%B1ndad%C4%B1r.
    Antalya'ya,bodruma,alanya'Ya tatile gelen 4 milyon RUS senin hesabınla üst tabaka mı??

7. Bu işi durdurur ise Çin durdurur, gelişmeler bizi rahatsız etmeye başladı demişler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Anladım Sayın Emlak,çok teşekkür ediyorum.YTD

Sayfa 81/1007 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •