Sayfa 161/265 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 2114 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Değerleme rasyolarını büyüme oranlarına göre yeniden ölçebilecek gerçekçi bir formül üzerinde çalışıyorum. Kullanılan PEG radyosu bana çok gerçekçi gelmiyor an itibariyle.

2. Şirketlerin finansal raporlarında ve buna paralel mali analiz programlarında kullanılan Net Borç ve Net Borç / Favök değerlerinde aslında kullanılan şirketlerin tüm net borcu değil. Burada kullanılan aslında Net Finansal Borç. Bunu aklınızdan çıkarmayınız.

Yazmıştım 115 çanak tamam gübre de dün kulp takar huyudur

Bu arada bedelsizler başladı bolca cimbetonumuz var alcarimiz acselimiz var

Göltas bilanço sıkıntısı var gibi

Finler factoring ler devam

4.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Yazmıştım 115 çanak tamam gübre de dün kulp takar huyudur

Bu arada bedelsizler başladı bolca cimbetonumuz var alcarimiz acselimiz var

Göltas bilanço sıkıntısı var gibi

Finler factoring ler devam

Göltaş'ta 492 Milyon döviz açığı vardı 1.Ç bilançoda. İki bilanço arası kur değişimi olan % 35'lik artışa göre hesaplarsan 172 milyon civarı kur farkı gideri oluşur sırf. Son iki çeyrekte de FAVÖK 182 Milyon TL civarı gelmiş. Haydi bu çeyrek FAVÖK artsın diyelim, ancak bu kadar kur farkını düşersen Net Kâr'ın pek iyi gelmeyeceği aşikar. Sonraki maçlara bakarsınız artık.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

5. LKMNH yine tavanı koruyamadı. Dirayetsiz bu tahta Onun yerine DESA tavan oldu.
    Clausewitz

Göltas 18 milyon sermaye var sermaye orda kaldıkça 300 ve üzeri hedef şimdi 180 lere geri gelir alzaten belli etti kendini tarmanda çerezlik 20000 lot satmış alttan alır bende 1000 sattım fade aldim

7. LKMNH senin yaptığında iş değil yani, bir gün tavan yapıp ertesi gün % 5 düşmekten farkı yok yaptığının. Hiç sulanma sen tavan işine, % 5 civarı takıl.
    Clausewitz

8.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Göltas 18 milyon sermaye var sermaye orda kaldıkça 300 ve üzeri hedef şimdi 180 lere geri gelir alzaten belli etti kendini tarmanda çerezlik 20000 lot satmış alttan alır bende 1000 sattım fade aldim
    FADE

F/K 4,47
    FD/FAVÖK 61,59

1 Milyon FAVÖK varken, 144,5 milyon Net Kâr var. Bu işte büyük dengesizlik var.. Yatırım amaçlı gayrimenkullerin gerçeğe uygun değer artışından 198 Milyon gelir yazmış net kâra. Gıdadan filan para kazandığı yok. Gıda şirketi değil GYO almışsınız sanki. Ama siz fiyata göre alıp satıyorsunuz zaten, bunlarla çok işiniz yok

Kazancınız bol olsun.
    Son düzenleme : deva-i dert; 17-08-2023 saat: 18:39.
    Clausewitz

Sayfa 161/265 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •