Sayfa 525/580 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575 ... SonSon
Arama sonucu : 4640 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Sağ cepten sol cebe almış sirket içi bir işlem. lüzumsuz işler güçler....bunlarla uğraşacağına didim oteline başlasın önümüzdeki yıl süre doluyor.
     Alıntı Originally Posted by yas3gk Yazıyı Oku
    Açıklamalar
    Mülkiyeti bağlı ortaklığımız Aktay Otel İşletmeleri A.Ş. üzerinde bulunan Antalya İli, Serik ilçesi, Cumalı Mahallesi 276 Ada 3 nolu parselde kayıtlı Lojman binasının, Şirketimizin portföyünde yer alan Ela Excelence Resort Otel ile bütünlük arz etmesi ve turizm faaliyetlerinde kullanılan tüm gayrimenkullerin Şirketimiz portföyünde yer alması düşüncesiyle; 29.11.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla ilgili gayrimenkulün 142.000.000 TL bedel ile satın alınmasına karar verilmiş ve tapu devri gerçekleşmiştir.

Tasarruf sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

2. Otel aldı gitmedi lojman alınca uçururlar artık
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

3.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Otel aldı gitmedi lojman alınca uçururlar artık
    Sakın bugün uçurmasınlar. Yarından itibaren yapsınlar ama.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sakın bugün uçurmasınlar. Yarından itibaren yapsınlar ama.
    Bir sürü daha aldım verdime devam eder, önemli olan projelerin yapılması ve satılması gerisi teferruattır.
    Ulu önder atatürkün geldikleri gibi giderler sözüne, özak için saldıkları gibi giderler ibaresini ekliyorum.
    Son sözüm özaksa koy sepete

bu lojmanlarin bagli ortakligindan alinip, sirkete devrinin ne gibi bir avantaji var? Bilgisi olan var mi?
    Neden boyle bir islem yapildi? "Şirketimizin portföyünde yer alan Ela Excelence Resort Otel ile bütünlük arz etmesi ve turizm faaliyetlerinde kullanılan tüm gayrimenkullerin Şirketimiz portföyünde yer alması düşüncesiyle" kagit ustunde kulaga hos geliyor. Amac nedir burada?

Bir de diger taraftan sorlaim. lojmanalri verip, karsiliginda 142 milyon nakit almanin Aktay Otel İşletmeleri A.Ş'ye avantaji nedir? Patronlar burada OZKGY'de yapamadiklarini burda 142 milyon ile ne yapabilirler?

6. Aktay Antalya da yeni alınan otelin tamirat ve yenilemesi için 142 milyonu kullanabilir.Otellerin işletmeciliği Aktay ait.Yada gayrimenkul satış karı yazar ve temettü verir ve 142 milyonun bir kısmı Özaka temettü olarak geri döner.
    Lojmanın devrinde 2024 de enflasyon muhasebesine geçileceği için vergi avantajı olabilir.

Belki de yanlış düşünüyorum.

Ytd
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    bu lojmanlarin bagli ortakligindan alinip, sirkete devrinin ne gibi bir avantaji var? Bilgisi olan var mi?
    Neden boyle bir islem yapildi? "Şirketimizin portföyünde yer alan Ela Excelence Resort Otel ile bütünlük arz etmesi ve turizm faaliyetlerinde kullanılan tüm gayrimenkullerin Şirketimiz portföyünde yer alması düşüncesiyle" kagit ustunde kulaga hos geliyor. Amac nedir burada?

Bir de diger taraftan sorlaim. lojmanalri verip, karsiliginda 142 milyon nakit almanin Aktay Otel İşletmeleri A.Ş'ye avantaji nedir? Patronlar burada OZKGY'de yapamadiklarini burda 142 milyon ile ne yapabilirler?
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Bir sürü daha aldım verdime devam eder, önemli olan projelerin yapılması ve satılması gerisi teferruattır.
    Ulu önder atatürkün geldikleri gibi giderler sözüne, özak için saldıkları gibi giderler ibaresini ekliyorum.
    Son sözüm özaksa koy sepete
    Alım günüm geldi çattı.
    Ama bunlar dün fiyatı gereksiz yere yükselttiler. 9.10’lu rakamlardan ek alım planlarken 9,30’lu rakamlardan alacağız artık.
    Nasip.

8. 9,32’den ekledim. Bereket versin.

Sayfa 525/580 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •