Sayfa 884/1000 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894934984 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 7,065 - 7,072 arası.

Konu: Vıop XLI

1. 20 trilyon üstü ekonomi sınırdan kaçak girip yemek yenmesiyle ayakta kalıyorsa, bu dünya bize neler yapmaz 😂

2. Hukuk okuyan tanıdığımim çocuğu var 2 yazdir ABD de resturant da çalıştı ve son sefer gitmek için bayağı uğraştı Corona tedbirleri dolasiyla Meksika sınırından geçmiş ilk gidişini ereasmusla gitmişti. EYT ile emekli olacaklar var, sırf devlet yardımı ile yaşayan kayıt dışı çalışan insan yığını var sistemmi bunu sağladı biliyorum adam çalışmıyor işe girse beğenmiyor devamlılığı yok bende rahatsızım goçmenden ama birileri bana yardım etsin ben yiyeyim diyen bir sürü aç var ve alıştı artık insanlar ne olacak bu sorun 85 milyonun yarısı böyle.

3. Önemli sayıda çalışanları olan biri olarak.
    Pandemi sonrası
    Ne olmuş bizde anlamış değiliz.
    Ekonomi rakamları olanlara ışık tutmuyor.
    İşsizliğin bu kadar yüksek olduğu bir ülkede maalesef işverenler de eleman sıkıntısı çekiyor

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Herhalde bulaşıkçı, yemek hazırlayanlardan bahsetmiş olmalı,
    Bu iş böyledir.
    Ülkeler İnsanlar zenglnleltşkçe bazı sektörlerde çalışmak istemez,...
    Ya ülkenin zenginliğini bir kesime verip diğer kesimi fakir bırakıp zenginlere hizmet ettşreceksn.
    Yada dışardan göçmen girişinine göz kırpıp bu işleri onlara havale edeceksin..
    TR köylü milleti olduğundan köylü bu işi görüyordu..sürekli iç göç yaşanıyordu..
    Onlarda akıllandı..
    Çocuğunu okutuyor, çocuk sayısı da düştü.
    Şehirli çocuğuna iyi iş buluncaya kadar bakıyor....
    Kötü işte çalıştırmıyor...
    Kapital sistem her türlü para ve mal transferine izin veriyor, insan transferine izin vermiyor.böylece fakirleri ucuz işçi olarak kullanıyor..
    İnsan transferi kaliteli işler için kullanılıyor..
    Beyinn göçüymüş
    Fakir de beyin yokmu
    Oda sınırları aşar..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. Sevdiğim bir yeğenim dandik bir okuldan mühendis çıktı. Noname, son dönem bir okul. Abisi yardımcı ol diye geldiler, bunu 4 5 şirketle görüştürdüm hiç sevmediğim işler ama hatır kıramadık.

Sonuç ne oldu derseniz, arkadaşlarıma rezil oldum. Noname üniversite mezunu (bi de uzatmış, ortalama da kötü) yeğen, izmit bölgesindeki Tier 1 tedarikçi ana firmaları beğenmiyor illa otomotiv markasının kendisinde çalışacakmış.

Resmen kulaklarıma inanamadım. Ben ODTÜ bitirdim, sincan sanayide çalıştım hiç gocunmadan, kendi şirketimi de kurdum türkiyenin en iyi şirketlerinde de çalıştım hepsini yaşadım hiç birisinden gocunmadım resmen gençler kafayı yemiş.

Bi de yeğeni çektim hepsini anlattım bak dedim ben 1 saat git 1 saat dön dolmuş bindim 2 sene, sırf işi sevdim diye çalıştım, bugün hala oradaki patronumla aram iyi, vs..

Abi sen özetle çok çalış diosun dio. Evet dedim? Bir cevap yok, beğenmemiş, çok çalışamazmış.

Sonumuz hayır olsun ne diyelim. Gençleri de anlamak lazım maaşlarla hiç bir şey alınamıyor. Ama bir yerden başlamazsan da hiç gelir olmuyor. Velhasıl ben içinden çıkamadım.

6. bızım z kusagı dedıgımız kusak 5.6 bıne calısmıyor calısmaz gozu yukseklerde hepsı yurtdısına kacayım orda ıscı olayım kazanayım derdınde almanyaya gıdenler almanların hızmetınde calısıyor dunyada modern kolelık sısıtemı olusmus...surıyelı yokkken mıllet tas yemıyordu heralde nıye coksun ekonomi..algı hep algı...ba arada coınlerde ayı bayramı var yazık bısttekı ayu kardesler her gun bayram var coınlerde
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

Coniler pandemi den sonra akılllandılar..
    Hayat kısa ölüm an meselesi..
    16 saat it gibi çalışıp zenginlere hizmet edeceğine sokakta yat dha iyi.
    İnsanın çalıştığı emek onurlu yaşamasını karşılamıyorsa çalışmasın..
    İnsan dediğin varlık başkasının zevki sefası için çalışmaz....

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8. 30-endeks yeşil aylık ortalamadan fazla uzaklaşamadan 22.nisan başlayan ilk düzeltme evresi geçirdikten sonra, 11 gün süren bi yukarı bacaktan ve yine düzeltme, son düzeltme 8 seanstır sürmekte, yarın yüzde 1 artı yaptıktan sonra 2800 üstünde alımlar momentum kazanır, 2950 ilk hedef olur yani yüzde 7 prim vadeder kısa vadede.. dalganın vade sonuna kadar doğal hedefi ise 3050- 3100 bölgesi olur

düzeltme derinleşirse senaryosu ise 2700 aşağı kırılmasıyla tetiklenir, 2700 altında yandım allah tarz stop yapılır.. 2700 altında sadece seyrederim, lakin buna neden olabilecek bir makro senaryo gözükmüyor bana.. yani yukarı yönün ganyanını daha yüksek buluyorum..

8.hazirandan beri sadece eregl-thyao ikilisine 4 milyar liralık yabancı satışı gelmiş, 4 milyar da diğer majör hisselere, yine ağır bi satış.. bankalarda satış kalmamış artık, tabii son iki gün dahil değil bu takas rakamlarına zira bankalarda cuma günü yabancı alışı oldu diyenler var, güya londra footsie endeksinde akbnk ağırlığı arttığı için pasif fonlardan ordino gelmiş.. olabilir.. deniz yatırımdan alanlar bu fonlar olabilir, yada körfez sermayesinden bi giriş olmuştur, malum kral geliyor.. ,,,

garan sahibi bbva bi fiyat biçti 15 TL yani defter değerin 0.65- 0.70 çarpanı üzerinden alırım herkesin malını dedi, halka açık malın üçte ikisi verdi.. aynı çarpanlara ulaşması için akbnk-ykbnk ikilisinin yüzde 30-40 yükselmesi gerekir, bankalarda şimdiye kadar fiyata baskı koyan unsur yabancı takasından gelen satıştı her daim, şimdi yabancı takası artmaya başlarsa fiyatı çok sert yukarı forse eder.. bankalar giderse, ralli demektir..

Sayfa 884/1000 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894934984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •