Sayfa 682/993 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by hepsilin Yazıyı Oku
    değerli bilgileriniz için hepinize teşşekür ederim bu kısmı anladım.

ama benim dediğim şey doların düşme senaryoları

mesela secim öncesi bankalara tanınan enflasyona endeksli tahvilin kişilere tanınması(vazgecildi gibi duruyor ama???)

veya secim sonrası kim gelirse gelsin ciddi faiz artışı yapma ıhtımali ki belki birden 5000 baz puan artmayacaktır ama ekonomi politika değişikliği beklentiyi değiştirecek..

bu gibi senaryolara karşı en azından dolar kurunu sabitlemek acısından faydalı olmaz mı
    o zaman ben eklemede bulunayım 5000 baz puan ile de enflasyon altında kalıyor musunuz? EVET

şuan müdahale olması adil kur beklentisinin yukarıda olduğunu mu belirtiyor? EVET

enflasyon muhasebesi ile yapılan hesaplar yukarıyı mı işaret ediyor? EVET

bu şartlarda soğan yetiştirmek mantıklı gibi gözüküyor.

Halcilerin mudahalesi sınırlı ihtiyaç onun çok üzerinde

YTD.

2. ocak-subat ayina dek dolar ucar gider.sonra hop bir faiz artisi,dolarcilar aglar,insanlar reis dolari dusurdu der.reis cikar iste dovizi dusurduk sevinci ile secime girer.hop akp wins.

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ocak-subat ayina dek dolar ucar gider.sonra hop bir faiz artisi,dolarcilar aglar,insanlar reis dolari dusurdu der.reis cikar iste dovizi dusurduk sevinci ile secime girer.hop akp wins.
    Secimlerden önce yapılacak bir faiz artışı kim iktidarda olursa olsun tekrar seçilebilme şansını oldukça azaltır.

Hele hele seçimlere 6 ay kala bir faiz artışı yapılmak zorunda kalınırrsa etkileri zaten en az 1 sene sürer.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Doktorlar iki gün greve gitmiş ilaç yazdıracaktım bayramdan sonra veya özel hastane, konyada bir doktor öldürülmüş 2 gün greve gitmişler , doktorların bayram tatili öncesi 2 gün greve gitmesi iyi niyetli bir eylem değil.Bugün gidip yarın islerinin başında olsalardı tamam ancak bu Konyadaki doktor için istanbuldaki 2 gün kafa izni yapıyor demek .
    Ben sağlık personeline şiddete kesin karşıyım ancak personel su anda bütün Turkiyeye şiddet uyguluyor .Amerikada olduğu gibi doktor hatası nedeniyle olum tespiti için hastaya tazminat hakki doktora da sigorta gelmeli ,bu sorunu çözer.Ayrıca adli olaylar az da olsa iskandinav ülkelerinde bile olur.
    Eski avukatım , yanlış sünnet nedeniyle küçük bir çocuğun iki noktadan çatallı işeme yaptığını mahkemeye ve adli tıp a tespit için gittiğinde sonucun bunun normal olabilecek bir durum olduğu sonucu çıktığını söylemişti.
    Türkiye de doktorlar zor şartlarda ve cahil hastalarla mücadele ediyor ancak sağlık hizmeti , pastanecilik gibi keyfe keder bir iş değil .Bu iki günlük grev çok yanlış bir karar , iki gün olması , ve bayramdan önceye getirilmesi iyi niyet taşımıyor.Nasıl sa bir şey olmaz mantığının bir sonucu. Doktorları ve diğer personeli kınıyorum , bayramdan sonra bir ara günde ve 1 gün yapabilirlerdi.
    Özel hastanedeki doktorlar bugün yarin grev yapıyorlar mi , bu şımarıklık bütün sağlık sistemini özelleştirmeye götürüyor. Daha az paraya daha çok çalışınca anlayacaklar ayrıca tıp fakülteleri de ücretli olacak tam miçacaklar.Cahil halk 10 defa soruyor derdini anlatamıyor çalışanı sıkıyor evet doğru ama pek çok hekimin ana baba si da benzer kişiler.
    türkiyede zaten malpraktis sigortası var ve coğu özel hastane çalışan kendi dr una bunu zorunlu kılıyor ama özel hastanede çalışan çoğu doktor hastanenin dr u değil????? devlette ise zaten yeni bir kanun cıktı kasıt yoksa dr un ödemesi gereken tazminatı devlet ödeyecek burdakı sorun insanların problemlerini yargıyla değil kendilerinin çözmek istemesi ve sucu hep karşıda aramak veya suçlu aramak ilk okuldan beri yaptığımız şey sınavdan 100 alan öğrencı 100 aldım der 40 alan öğrenci hoca zayıf verdi der.

grevin amacı nedir, niçin yapılır ... bence bu konuyu bir düşünün

sağlık sisteminin sizin dediğiniz şekilde özelleştirilmesi doktorlara 1 zarar verirse hastalara 10 zarar verir o zaman "Daha az paraya daha çok çalışınca anlayacaklar ayrıca tıp fakülteleri de ücretli olacak tam miçacaklar." gibi yanlış
    fikirlerinizden pişmanlık duyacaksınız

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ocak-subat ayina dek dolar ucar gider.sonra hop bir faiz artisi,dolarcilar aglar,insanlar reis dolari dusurdu der.reis cikar iste dovizi dusurduk sevinci ile secime girer.hop akp wins.
    Ne kadarlık bir faiz artışı yapabilirler ki? Mesela faiz kaç olursa millet dolarını bozup faize yatırır? Enflasyon korumalı çıksa bile Şubat Mart'da enflasyon düşecek demiyor mu? Düşük enflasyonla, enflasyon korumalı da zor vazgeçirir dolardan. Düzeltirsek biz düzeltiriz vaadinden ve enflasyonu azdıracak maaş zamlarından başka kozu olduğunu sanmıyorum.

6. Yıllar önce bas bas bağırıp tamamlayıcı yaptırın dediğimde umursanmamıştım.. bu sene 3 kişiye 4500 tl verip yaptırdığım tamamlayıcımdan en az 50.000 tl harcama yaptık..
    Dünkü dr cinayetini kimse savunamaz. Olayı da bilmiyoruz. Ancak aklı olan birisi analitik düşünmesi lazım. Tamamlayıcıdan hakkım gitmesin diye sağlık ocağına gittim, saat öğlen 3. Sağlık ocağı mutfağında kahkahalar havada uçuşuyor, bomboş, benim dr odadan bir hışımla çıkıyor , randevusuz buraya mı gelinir siz nasıl insansınız bir işin varsa hastaneye git bakmıyorum diyip beni kovuyorlar.ağzımdanda çıt çıkmıyor ha, seviyesine inmedim çünkü. Başkası olsa söylediklerine ne tepki verirdi bilemem.Çevremde elemanlarım hastaneye gidiyor, adam kolu ağrıdan kıvranıyor, mr çekelim, 3 ay sonra randevu. Şimdi devlet hastaneleribde sistem çöktü, randevular bulunmuyor, bir dr kapasitesinin 3 katına bakıyor , teşhis düzgün koyamıyor, zamanı yok çünkü, dinleyemiyor, birisini muayene ederken 5 kişi içeri giriyor muayene bölünüyor, doktor haklı.
    Hasta ölüyor ağrıdan, mhrs açıyor randevu yok ,hastaneye gidiyor dr ona 3 dk ayırıyor,kapıyı 5 kişi vuruyor girmek için derdini anlatamıyor, sağlık ocağına gidiyor hadi ufak işlerimi yapayım diyor dr neden geldin diyor en ufak muayene yok. Hepsi ğst üste geliyor, e hasta mı daha çok stresli hasta olduğundan yoksa hekim mi,E hastada haklı o zaman.
    Sonuç olarak sistem komple bozulduğundan suç aslında kılıçdaroğlunda ( )

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Pudrayı çok kaçırma

8. Şu şartlarda kanser riski ihtimali olanlar çok ciddi tehlike altında. Çoğunu teşhis edecek Dr yok. Öyle bir riskiniz varsa bir sağlıkçı olarak grup tetkikleri yaş tetkikleri söyleyeyim. Buradan
    Yaş 45-50 üstü daha önce ailede kanser hastası varsa. Ya beslenme alışkanlıkları karbonhidrat et vs ağırlıklı besleniyorsa
    Mide bağırsak kanseri için
    Ca 19-9
    Akciğer karaciğer kanseri için
    AFP CEA
    Prostat kanseri için
    AFP T PSA
    Kadınlar için
    Meme kanseri için
    Ca 15-3
    Yumurtalık vajen kanseri için
    Ca 125
    Bu tetkikler görüntüleme yada biopsiden çok önce gösterir. Erken teşhis ve tedavi için hayati dir.

Sayfa 682/993 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •