Sayfa 802/813 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812 ... SonSon
Arama sonucu : 6498 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku
    beyler merhaba ,
    ama beklemek yerine satıp alttan almak daha mantıklı değilmi 10 lira dahi alttan alsan hisseyi ciddi bi kar yazıyorsun hisse adediyle çarptığında
    patron konuştuğunda satıp bu fiyatlardan aldığınızı bi düşünün hele
    kimseyi etkilemek istemem ama 80 liralar dahi kırılabilir ve 40-50 lişralar görülebilir bilginize
    yatırım tavsiyesi değildir ,düşüncelerimi paylastım ortaklarımla
    yanar dönerli disko topu bile senin kadar dönemez. Arkadaşlar konuya girmeden linki aşağı bırakıyorum gidip inceleyebilirsiniz.zamanında bölünmeden 40-50 lira yani şimdinin 20 lirası hedef göster bir şey yok o hisse kötüleme olmasın şimdi elinde hisse varken birisi bir şey yazınca kuyruğuna basılmış kedi gibi zıpla. madem sasaya bu kadar güveniyorsun niye 20 lira hedef fiyat verdin. Yukarıdaki gönderi sana ait değil mi? Forum sakinleri benim yazdıklarım ortada kötüleme dersini demezsiniz ama hangi yazdıgımda haksız çıktım. Bunun gibi yanar dönermiyim? Bu gönderiden dolayı bu adamdan zarar eden hesap sorabilir. Beni şikayet edecekmiş hisse almamı bekliyecekmiş. Forumdaki arkadaşlara ayıp olmasa bişey yazmak isterdim ama üstünden geçilmiş hisseyi almam. şikayet edersen ekime etmezsen kasıma kadar yolun var Şirket avukatımın işi yok zaten canı sıkılıyor senle uğraşır. Sen o tehditlerinle anca yeni bebeleri korkutursun 20 yıldır bu forumdayım kaç tane klavye delikanlısı gördük. Zamanında aytunc bundan hesap sormuş. Şimdi sıra hisse sahipleri olarak sizde? Sorularım şu şekilde.

1-Hedef fiyatı 20 lira gösterdiğinde elinde hisse var mıydı?
    2-Bu hedef fiyatı verdikten sonra düşünce hisse aldın mı?
    3-veya 20 lira hedefini vermeden önce hesabından hisse sattın mı?
    4-20 lira diyip düşünce alıp MANUPULASYON suçu işledin mi?
    5-Hedef fiyat verdikten sonra o hisse alım satım yapmak piyasa bozucu eylemler tebliğinin 6. Maddesine göre suçtur. Bu suçu işledin mi?

https://www.hisse.net/topluluk/showt...59#post6264959

Takdir siz forumun...
    Son düzenleme : akcay; 08-03-2024 saat: 11:24.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Benim tek hissem var onuda paylaşmıyorum... Normalde son dönemde yazmıyordum...Bu manupulasyoncudan dolayı yazıcam..

3.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Ama şimdi olmaz ki ya... söylediğinizin arkasında durmuyorsunuz...hissede 40-50 diye hedef gösterdiniz... ben de cahil bir hissedar olarak inanıp bir kısmını sattım ve 40 tan 50 den alabilmek için bekliyorum farzedelim... ya o fiyatlara gelmezde yukarı giderse nolucak... benim zararımı kim karşılayacak ? Hani hisse düşebilir veya çıkabilir deseniz normal... Ama hedef fiyat açıklamak çok cesurca bir şey... Ama ben senin yazdıklarını değil, çakır'ın yazdıklarını dikkate alıyorum... Onun nokta atışları tutuyor
    arkadaşın biri dikkat çekmiş konuya...

bunun yorum yaptıgı günün altında kapanış 10 ay boyunca olmamış...

düşündürücü değil mi? kırmızı daire içine aldıgım yer yorum yaptıgı yer...

hedef gösterdiği altta çizdiğim çizgi...

4.  Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku
    beyler merhaba ,
    ama beklemek yerine satıp alttan almak daha mantıklı değilmi 10 lira dahi alttan alsan hisseyi ciddi bi kar yazıyorsun hisse adediyle çarptığında
    patron konuştuğunda satıp bu fiyatlardan aldığınızı bi düşünün hele
    kimseyi etkilemek istemem ama 80 liralar dahi kırılabilir ve 40-50 lişralar görülebilir bilginize
    yatırım tavsiyesi değildir ,düşüncelerimi paylastım ortaklarımla

Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku

gerci o kap haberinden once sasanin hizli bi ralli yapmasi lazim , once hisse toplanmasindan kaynakli hisse degeri hizli yukselir , fiyat 2 ye katladiktan sonra ancak kap haberi gelir o haber geldikten sonrada bi kere daha en az 2 ye katlar , hissenin hizli yukselisini gorurseniz bilinki ortakliktan kaynakli rokete bagladi , arkasindan haber patlayacak ,

yillarca bekledik ortaklik haberini ,hadi hayirlisi ile insallah diyelim
    2 yorumu inceleyip takdiri size bırakıyorum...

bu gereksizle daha fazla vakit kaybedemem...

eline göre konusan çıkarcının biri...

önce 20 lira hedef fiyat ver şimdi 2X yaptırıyor sonra bir 2X daha yaptırıyor...

hadi maşallah 240 liraya götürüyor sizi...

benim sasa almamı beklicekmiş çok beklersin...

borsaistanbul çiçek bahçesi o kadar çiçek varken neden koklanmış alayım...

portföyüm yukarıda...sasa alsam ne olacaktı daha 1 sene olmadı...

kazancım ortada...

kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz...

benden söylemesi...
    Son düzenleme : akcay; 08-03-2024 saat: 11:09.

5. 200 milyon dolara satın alınan şirket 6 yıl sonra 2 milyar dolar özkaynaklara ulaşıyor. gerçek bir başarı hikayesi. inşallah erdemoğlu gibi yatırımcılara hep köstek değil destek oluruz ki ülke kalkınsın. koç sabancı oyak iş dışında da sanayi devleri çıkarabilelim.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

6. Haydi hayırlı olsun. Yeniden geri alım başlatıldı.

7.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    200 milyon dolara satın alınan şirket 6 yıl sonra 2 milyar dolar özkaynaklara ulaşıyor. gerçek bir başarı hikayesi. inşallah erdemoğlu gibi yatırımcılara hep köstek değil destek oluruz ki ülke kalkınsın. koç sabancı oyak iş dışında da sanayi devleri çıkarabilelim.
    Sn. Makulyatırımcı dediklerinize katılıyorum ama daha gidecek baya yolu var. Çünkü geçen sene açıklanan medya haberlerine bakınca baya baya büyük yatirimlara göz kırpıyor yinede. Alt tarafa haberin bir kısmını paylaşayım,

Erdemoğlu Holding bünyesine bağlı SASA Polyester, Adana Yumurtalık’ta 12 yılda 20 milyar dolarlık petrokimya yatırımı yapacak. Şirket Türkiye’nin kimya ithalatının yarısını karşılayacak. İbrahim Erdemoğlu yaptığı açıklamada şirketin 2030 yılına kadar ciro hedefinin 25 milyar dolar olduğunu belirtti.

İşte SASA tarafından açıklanan yatırımların bazıları:

150 milyon dolarlık yatırımla, yıllık 330 bin ton kapasiteli tekstil cipsi, şişe cipsi, pet cipsi üretim tesisi kurulacak. Yatırım 2023 yılının ikinci yarısında devreye alınacak ve ciroya yıllık 350 milyon dolarlık katkı sağlayacak.
    330 milyon dolarlık yatırımla, 367.5 bin ton kapasiteli elyaf üretim tesisi kurulacak. Tesis 2023 yılının dördüncü çeyreğinde devreye alınacak ve ciroya yıllık 550 milyon dolarlık katkı sağlayacak.

Güneş Elektrik Santralleri projesiyle Adana merkez sahasındaki binaların çatılarına yıllık 28.000 MWh enerji üretimi sağlayacak. Yatırımın 2022 yılında devreye alınması planlanıyor.

400 milyon dolarlık yatırım bedeli ile yıllık 350 bin ton üretim kapasitesine sahip poy üretim tesisi kurulacak. Yatırım 2024 yılının ikinci yarısında devreye alınacak ve ciroya yıllık 525 milyon dolarlık katkı sunacak.

1.1 milyar dolarlık yatırımla, Türkiye’nin geçmiş yıl yaptığı 1.6 milyon ton PTA ithalatının tamamını karşılayacak PTA üretim tesisi kurulacak. Tesisin 2023 yılının sonunda bitirilmesi planlanıyor.

Şirket çok kârlı bir olmadığını açıklasa da 1 milyar dolarlık amonyak yatırımı da yapacak.

Bunun yanı sıra gübre, polyester türevleri, çocuk bezi, PWC’ler, akrilik ve lastik gibi değişik ürün gruplarının hammaddesini Türkiye’de üretecek.

Bu habere bakinca 2030 a kadar 25 milyar dolarlık yatırım dan bahsediyor. Yani yaklaşık 775 milyar liraya tekabül ediyor. Yani şuan 65 milyar lira özkaynaklar görünüyor ve 2030 a kadar yine 6 yıl var ve yaklaşık 12 kat büyüme olacak gibi görünüyor. Yani sizin ilk başta dediginiz gibi 6 yilda bir 10 kat daha büyüme hedefi var gibi. Umarım böyle aksamadan hedeflerine gider şirket.
    Bugün açıkladığı hisse geri alım programı da beni baya şaşırttı. Çünkü şirket tesisi büyütmek için hisselerin birazını yabanci kurumlara sattı geçen sene. Çünkü kasada para az idi ve yatırımın tutarı bir hayli büyük. Bunu hemen hemen çözdü ve yinede hissenin aşırı düşmesini engellemek için yinede hisse geri alım programı açıkladı. Hiç beklemezdim ama yinede güzel haber. Belki bedelsiz de açıklayacak. Son bilançosu da bence güzel. Şirketin düşük kapasite ile çalışmasına rağmen değeri 30 milyardan Şuanda 65 milyara çıktı bildiğim kadarıyla. 2024 yaz aylarında tesisler tam kapasite üretime geçince çok güzel kârlar getireceğini düşünüyorum ben.
    Yilsonu çok güzel beklentim var bu şirket için. Zaten hedefi de çok büyük. Dünyanın ilk 3 polyester üreticisinden birisi olma hedefi var.
    Hissenin grafiğine bakinca zaten yataya saracak gibiydi ama bugün ki hisse geri alım programı ile biraz cansuyu oldu. Bundan sonra daha güzel günler görürüz diye düşünüyorum bakalım
    Tavsiye içermez, kendi düşüncelerimdir

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    yanar dönerli disko topu bile senin kadar dönemez. Arkadaşlar konuya girmeden linki aşağı bırakıyorum gidip inceleyebilirsiniz.zamanında bölünmeden 40-50 lira yani şimdinin 20 lirası hedef göster bir şey yok o hisse kötüleme olmasın şimdi elinde hisse varken birisi bir şey yazınca kuyruğuna basılmış kedi gibi zıpla. madem sasaya bu kadar güveniyorsun niye 20 lira hedef fiyat verdin. Yukarıdaki gönderi sana ait değil mi? Forum sakinleri benim yazdıklarım ortada kötüleme dersini demezsiniz ama hangi yazdıgımda haksız çıktım. Bunun gibi yanar dönermiyim? Bu gönderiden dolayı bu adamdan zarar eden hesap sorabilir. Beni şikayet edecekmiş hisse almamı bekliyecekmiş. Forumdaki arkadaşlara ayıp olmasa bişey yazmak isterdim ama üstünden geçilmiş hisseyi almam. şikayet edersen ekime etmezsen kasıma kadar yolun var Şirket avukatımın işi yok zaten canı sıkılıyor senle uğraşır. Sen o tehditlerinle anca yeni bebeleri korkutursun 20 yıldır bu forumdayım kaç tane klavye delikanlısı gördük. Zamanında aytunc bundan hesap sormuş. Şimdi sıra hisse sahipleri olarak sizde? Sorularım şu şekilde.

1-Hedef fiyatı 20 lira gösterdiğinde elinde hisse var mıydı?
    2-Bu hedef fiyatı verdikten sonra düşünce hisse aldın mı?
    3-veya 20 lira hedefini vermeden önce hesabından hisse sattın mı?
    4-20 lira diyip düşünce alıp MANUPULASYON suçu işledin mi?
    5-Hedef fiyat verdikten sonra o hisse alım satım yapmak piyasa bozucu eylemler tebliğinin 6. Maddesine göre suçtur. Bu suçu işledin mi?

https://www.hisse.net/topluluk/showt...59#post6264959

Takdir siz forumun...

disko topu senin gibiler icin soylenebilir , terbiyeni koru !!

madem linki attin benim oradada yaptigim yorumumun tamami varken neden o yorumumu oldugu gibi yayinlamadinda kirptin kestin boldun parca parca birlestirip o sekilde algi olusturabilecek sekilde yayimladin ??

senin bu yaptigin dahi manupilasyon !!

yaptigim yorumun tamamini okuyan herkes ne kadariyi niyetli bi sekilde insanlara tavsiyede bulundugumu gorebilir , insanlar sasa 187 liradan 80 liraya dusmusken terste kalmis zarar yazmis insanlara zararlarini azaltabilmeleri icin yada zararlarini kapatabilmeleri icin iyi niyetle demisimki hisse oralardan buralara gelene kadar hissenin dususunu neden goz gore gore ziliyorsunuzda al sat yapmiyorsunuz demisim , hisse 100 lira dusmus birakin 100 lirayi 10 lira bile al sat yaparak kar elde etseniz hisse adedinizle carptiginizda zararinizi ne kadar azaltabileceginizi yada kar elde edebileceklerini insanlara hatirlatmisim ,

bu kadar iyi niyetli bi yazidan sana ekmek cikmaz kusura bakma ,

turkce herkesin ana dili herkes anadilinde dinledigini okudugunu yazdigini anlayabilecek kapasitede , ben bu yaziyi turkce yazdim , 80 lira kirilabilir demisim , 40-50 liraya dusebilir demisim , kirilabilir dusebilir demek kirilacak dusecek demek degildir , olabilir demek ihtimal dahilinde demek bi olasilik demek kesinlik ifade etmeyip olabilme ihtimalini belirtiyor !!

ne zamanki olacak deseydim o zaman nerden biliyon muneccimmisin diye sorardi herkes , ama olacak dememisim yazim orda kabak gibi duruyor

ikincisi , ben hic 20 lira hedef vermedim yazimda 20 lirayi goren bana da gostersin , olmayan biseyleri yazman seni asla hakli cikarmaz ama karakterini ortaya koyar , buda ikinci manupilasyonun

ben o tarihte her ne yazdiysam 2 aydir da halen aynisini yaziyorum , insanlara halen diyorum sasa hissesi al sat yapmak icin mukemmel firsatlar veren bi hissedir diyorum , son 2 ayda grafigini inceleyin bakalim kac defa al sat imkani vermis bi gorum 40 dan 54 e cikip 33 liraya gelip tekrar 43 lere gelip tekrar 37 lere gelen hisse kac lira alim satim farki koymus herkes hesap etsin ,

ben halen diyorum hedefim 2030 ve o zaman kadar kismetse bu hissenin bedelsizlerini alirim ve o zamana kadar beklerken bu hissede al sat yaparak lotumu artiririm diyorum , son 2 aydir yaptigim yorumlarda bu hissenin al sat imkani verdigini al sati onerdigimi yaptigim yorumlarimi okuyan herkes hatirlar sasa al sat icin kadayif gibi bi hissedir dedigimi herkes okumustur , o zaman ne dediysem simdide aynisini 2 aydir diyorum !!
    inanmayan acsin grafigi 2 aylik grafigine bi baksin gorsun ne kadar hakliymisim yazdigim sey hakkinda

manupilasyon nedir ben sana burdan tekrar yazayim ,

hissen yokken gelipte olmaya hissenin forumunda aylarca tekrar tekrar yazmak ama iyi degil kotu yazmaktir , hisseyi kotuleyerek aslinda pozsiyon aldigin yani elinde bulunan hissenin adini burda vermektir , senin yorumlarini cok iyi hatirliyorum burada 2 hisse adi verdinmi vermedinmi ?
    bu hisseyi kotuleyerek insanlara baska hisse adi vermek hisseyi manupile etmektir !!

ayni hisseyi inis cikislarda alip satin demek manupile etmek degil tam tersi insanlara bu inis cikislardan para kazandirmaya calistirmaktir , 187 den duserken insanlar al sat yapsaydi paralarini tam 2 ye katlarlardi , insanlara bunu hatirlattim
    gelipteburada hisseyi kotuleyip filanca hisse alin demedim ,

herkes seni dinlese hisseden ciksa hissede ky kalmasa hisse o zaman duser sende almak istedigin yere geldi diye hisseyi o dusuk fiyattan alirsin nemalanirsin , iste manupile etmek budur !!

ben bu yasima kadar delikanliligima toz kondurmadim bu yastan sonra bu saatten sonrada kondurmam , ben klavye delikanliligi yapmam bebe hic degilim ,
    sen yukarda yayimladin su anda elimde tek hisse var dedin ve bu hissede sasa degil bu yaptigin yorumda kayda gecti , bu saatten sonra sen asla sasa hissesi alamazsin , yarin sabah senin ip adresini cikartacagim , ismini de artik bugunden itibaren sasada gordugum an senin hakkinda suc duyurusunda bulunacagim yapacagim suc duyurusunu buradan hissedarlarla paylasacagim , ayni zamanda davan sonuclandiginda sonucunuda buradan sasa hissedarlariyla paylasacagim ,

hukukcuklar manupile etmenin ne oldugunu cok iyi biliyorlar senin hakkinda adalet karar verecek !!

bakalim bebe kimmis klavye delikanlisi kimmis gorecegiz , ben insan gibi seninle yazismis ve ikaz etmistim ama sen aylardir devam ettin hisseyi kotulemeye ve arkasindan baska hisse adini burada zikredip manupilasyonuna devam ettin , kendi dusen aglamaz !!

gorusmek dilegiyle

Sayfa 802/813 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •