Sayfa 804/813 İlkİlk ... 304704754794802803804805806 ... SonSon
Arama sonucu : 6499 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Endex uzayada çıksa patron için önemli değil kafasındaki fiyatta calıp oyunuyor
    Patronun niyeti belli, bu fiyattan verin bana verin diyor. Yeterince sosyal medya trolü de görevlendirmiş satış baskısı oluşturmak için.

Patron planladığı kadar kotu almadan buradan yükselmeyecektir. Satan satar kalır. Bakalım filmin sonu ne olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Patronun niyeti belli, bu fiyattan verin bana verin diyor. Yeterince sosyal medya trolü de görevlendirmiş satış baskısı oluşturmak için.

Patron planladığı kadar kotu almadan buradan yükselmeyecektir. Satan satar kalır. Bakalım filmin sonu ne olacak.
    Paramızı pul etti

3.  Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Paramızı pul etti
    Akıllı adam KY parasını da kullanarak ile dev tesis kuruyor, şimdiden zengin oldu. Bu zenginliği kurarken KY'nin parasını pul ettiği kesin, bir vebal durumu var ortada muhakkak. Ama elbet vardır bir adalet, bi yerde tecelli eder...
    Ya KY'de bu zenginlikten nasibini alır, ya da konu kul hakkına intikal eder, ki... onun mahkemesi ayrı görülüyor...

(kendisi de zarar ediyor olsa, fakirleşse o zaman kimsenin sesi çıkmaz, ama patron malına mal katıp zenginleşirken, parasını kullandığı KY zarar ediyor ise (özellikle enflasyon temelinde) bu düpe düz kul hakkıına giriyor...)

4. Patron rahmanilikten şeytaniliğe geçiş yaptı

5. Bir hisse 15 aydır düşer mi böyle yahu. Yani buna çözüm bulması gerekir yönetimin. Çok aşırı bir düşüş. Borsa bu süre içinde 2 kat artış yapmış. Diyelim ki thyao hissesine para yatıran kişi 5000 lirayi 10000 yapmış ama Sasa dan 5000 alan kişi 2500 lira olmuş. Gerçekten hüsran gibi. Aslında şirket düşük kapasite ile çalışsa bile yinede sermayesinin büyüdüğü görünüyor ama hisse de aşırı düşüş devam ediyor sanki. Nereden dönüp normale dönecek kimse bilmiyor. Iş ilişkileri ve anlaşmaları da var şirketin. Tesis çok büyüyor şuan. Tek seçenek sanırım tesisin tam anlamıyla açılmasını beklemek galiba. Şirket te 2 milyarlık hisse geri alım programı acikladi geçen de ama yinede canlılık yok. Artık buna çare bulunması lazım bence

6. Herkesin bildiğin den fayda gelmez diyerekten bu senede beklentiye girmeyeceğim ytdg tek endişem fabrika yine ertelenmesi olur diğer türlü sıkıntı etmem ytdegil zaman yakınlaşıyor hissede tık yok ve bu durum şirket-i baya zorlar ha başarır acarsa ekmeği fırına sürdük çıkmasını bekleyeceğiz ytdegil hayırlı ramazanlar

7. 6 ayda açılması beklenen PTA üretim tesisi muhtemelen iyi bir hareket katacak şirkete. Yil sonuna doğru poy ve cips tesisleri de faaliyete geçecek sanırım.

Ayrıca tesis yapilmadan önce belirtilen tahmini ciro rakamları da medya haberlerinde şu şekilde okudum,

""Geçen sene ihracatımız 175 milyon dolar civarındaydı, inşallah sene sonu 350 milyon dolara ulaşacağız. Burası da bittikten sonra ihracatımız milyar dolar civarına gelecek. Şu anda Avrupa, Amerika kıtasına yoğun ihracatımız var. Hedefimiz, 1 milyar dolar ihracat ve yaklaşık 3,5 milyar dolar da ciro olacak."

Bu yazıda belirtilen rakama bakarsak neredeyse 10 kat artış var gibi ciroda. Umarım rakamlar doğru hesaplanmıştır. Doğru ise eğer Sasa çok çok güzel yerlere gidecek demektir. 2024 ve 2025 cirolarda iyi bir ivmelenme yapabilir ve hisse de büyük canlanma gösterebilir

8.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    6 ayda açılması beklenen PTA üretim tesisi muhtemelen iyi bir hareket katacak şirkete. Yil sonuna doğru poy ve cips tesisleri de faaliyete geçecek sanırım.

Ayrıca tesis yapilmadan önce belirtilen tahmini ciro rakamları da medya haberlerinde şu şekilde okudum,

""Geçen sene ihracatımız 175 milyon dolar civarındaydı, inşallah sene sonu 350 milyon dolara ulaşacağız. Burası da bittikten sonra ihracatımız milyar dolar civarına gelecek. Şu anda Avrupa, Amerika kıtasına yoğun ihracatımız var. Hedefimiz, 1 milyar dolar ihracat ve yaklaşık 3,5 milyar dolar da ciro olacak."

Bu yazıda belirtilen rakama bakarsak neredeyse 10 kat artış var gibi ciroda. Umarım rakamlar doğru hesaplanmıştır. Doğru ise eğer Sasa çok çok güzel yerlere gidecek demektir. 2024 ve 2025 cirolarda iyi bir ivmelenme yapabilir ve hisse de büyük canlanma gösterebilir
    Bu medya haberinde 6 nci ay (Haziran ayı) denilmek istenmiş. Haber yayinlanma tarihi ise 2023 şubat aylarında olacaktı, belirtmeyi unutmuşum. PTA tesisinin açılışına yaklaşık 2,5 ay kaldı galiba. Seçim sonrası piyasa genelinde canlanma başlar sanırım. Çünkü yeni bilançolar da Mayıs ta gelmeye başlayacak ve bu yeni bilanço fiyatları hisselere yansımaya başlayabilir. Nisan-Mayıs-Haziran ayları Sasa hissesi için hareketli geçebilir gibime geliyor bana
    Tavsiye içermez

Sayfa 804/813 İlkİlk ... 304704754794802803804805806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •