Sayfa 240/393 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon
Arama sonucu : 3144 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Yükselen tepelere devam, şimdilik 43.70 son tepe, beklediğimiz 45-50 bandına yanaştı bakalım.

İyi haftalar herkese.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kocaerde jes santralinini faaliyete girmesinden sonra tahminen net kar marjı %20 leri bulur...eğer bu süreç global anlamda çelik fiyatlarının çıktığı bir döneme rastlarsa belki de %25-30 lara varabilir....çok ilginç beklentiler var kocaerde...geçmiş aylarda şirket sözleşmesinde bazı değişiklikler yapmışlardı...orada liman işletmeciliği ,gemi söküm işleri...v.b daha hatırlayamadığım bir çok alanda faaliyet yürütmek için değişiklikler yapmışlardı...

kocaer karlı bir şirket olduktan sonra her yöne gidebilecek yatırımlar yapmaya aday bir şirkettir...biz ky lara düşen sadece sabır etmektir...
    yakın zamanda hatırlatmak babında bu yorumu yazmıştık...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kocaerde çıkışlar da düşüşler de çok agresifleşti...bunun anlamının ne olduğunu biliyor musunuz ?? arkadaşlar...bunun anlamı hissenin çok toplandığını ve olası çıkışlarda sert hareket etme kabiliyeti kazandığını gösteriyor...çok sığ hisseler gibi hareket edebiliyor...önceki aylarda hatırlarsanız yerinden kalkamayan bir kamyon gibiydi...şimdi motosiklet gibi kıvrak olmuş...sabır sabır sabır...
    bir ay önce de bu yorumu yapmıştım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Yükselen tepelere devam, şimdilik 43.70 son tepe, beklediğimiz 45-50 bandına yanaştı bakalım.

İyi haftalar herkese.
    güzel gidiyoruz..bazı yorumcular endeksin ralliye gireceğini söylüyorlar...eğer dedikleri olursa biz de kısa sürede 70 leri görebiliriz...tabi eğer suudi arabistan ve jes santrali ile ilgili yeni gelişmeler olursa durum çok daha farklı da olabilir...hikayesi olan hisselerin nerelere çıkabileceğini kimse kestiremez arkadaşlar...kimisi 100 der kimisi 120 der hiç belli olmaz...bakalım tahta yapıcı nasıl bir yön belirleyecek ??

şahsen bu yıl sonuna kadar benim için 60-70 aralıkları yeterli olacaktır...ama görünen daha da yukarı gideceği şeklindedir...

5. arkadaşlar biliyorsunuz ki suudi arabistandaki proje 4 parçaya ayrılmıştı....ilk parçası bu yıl içinde bitirilmesi amaçlanıyordu..eğer kocaer bu yıl o projeden güzel bir sipariş alırsa ?? o zaman da kalan 2025....2026...2027 yılları için de güzel bir sipariş alacak demek olacak...kocaerin katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payını %75 lere çıkarma hedefi vardı...işte bu projeye bu ürünler verdiğinde kocaer önüdeki 3 yılı da yüksek ciro ve karlılık garantisine alır...piyasa bunu da fiyatlayabilir...o yüzden de aha kocaer çok çıktı bu yüzden de çok pahalandı düşüncesine girmemek lazım ...çünkü aslında piyasa geleceği fiyatlıyor olabilir...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar biliyorsunuz ki suudi arabistandaki proje 4 parçaya ayrılmıştı....ilk parçası bu yıl içinde bitirilmesi amaçlanıyordu..eğer kocaer bu yıl o projeden güzel bir sipariş alırsa ?? o zaman da kalan 2025....2026...2027 yılları için de güzel bir sipariş alacak demek olacak...kocaerin katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payını %75 lere çıkarma hedefi vardı...işte bu projeye bu ürünler verdiğinde kocaer önüdeki 3 yılı da yüksek ciro ve karlılık garantisine alır...piyasa bunu da fiyatlayabilir...o yüzden de aha kocaer çok çıktı bu yüzden de çok pahalandı düşüncesine girmemek lazım ...çünkü aslında piyasa geleceği fiyatlıyor olabilir...

Kcaer için büyük hikaye JES bence, şu sondaj sonuçları olumlu gelirse iyi olacak, global piyasalarda pastadan istediğini zaten alıyor, pazar konusunda hiç sıkıntı yok, Suudi projesi hem rakam hem de referans olarak ekstradan bir iş olabilir tabi ki.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Kcaer için büyük hikaye JES bence, şu sondaj sonuçları olumlu gelirse iyi olacak, global piyasalarda pastadan istediğini zaten alıyor, pazar konusunda hiç sıkıntı yok, Suudi projesi hem rakam hem de referans olarak ekstradan bir iş olabilir tabi ki.
    dostum suudi arabistandaki projeden pay alırsa kocaer önümüzdeki üç yılı da iş yönünden yoğun geçirir..tabi bu referans ile daha başka işleri de kapar....jes zaten başlı başına bir olaydır kocaer için...kocaer jes ile tüm enerjisini kendisi karşılayarak tam anlamı ile %100 yeşil çelik katagorisine girecek hem de çok büyük miktarlardaki elektiriği kilovatinı 10,5 cent gibi çok yüksek fiyattan ve 15 yıl gibi çok uzun bir süre ulusal şebekeye satacak...buda kocaerin karlılığını çok yükseltecek...temettü verimini de çok artıracak...o karlılık ile şirket diğer sektörlerde yatırım yapma gücünü kendinde bulacak...

kısacası hikaye içinde hikaye doğacak...ileriki yıllarda temettü severlerin bir numaralı şirketi haline gelirse şaşırmayacağım...zaten benim bir amacım da buydu..güzel bir temettü geliri sahibi olmak amacındaydım...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    dostum suudi arabistandaki projeden pay alırsa kocaer önümüzdeki üç yılı da iş yönünden yoğun geçirir..tabi bu referans ile daha başka işleri de kapar....jes zaten başlı başına bir olaydır kocaer için...kocaer jes ile tüm enerjisini kendisi karşılayarak tam anlamı ile %100 yeşil çelik katagorisine girecek hem de çok büyük miktarlardaki elektiriği kilovatinı 10,5 cent gibi çok yüksek fiyattan ve 15 yıl gibi çok uzun bir süre ulusal şebekeye satacak...buda kocaerin karlılığını çok yükseltecek...temettü verimini de çok artıracak...o karlılık ile şirket diğer sektörlerde yatırım yapma gücünü kendinde bulacak...

kısacası hikaye içinde hikaye doğacak...ileriki yıllarda temettü severlerin bir numaralı şirketi haline gelirse şaşırmayacağım...zaten benim bir amacım da buydu..güzel bir temettü geliri sahibi olmak amacındaydım...

jes'den sonra elektirik şirketi kuracak

onuda halka arz edecek

oradanda kasaya para girecek

sonra başka elektrik işleri yapacak

oradan şirkete şirketten bize para akacak

akıyor mübarek akıyor.

6-7 yıl sonra borsanın yıldızı olur

tabi hayallerimiz gerçek olursa

tabi bence.

Sayfa 240/393 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri