Sayfa 249/398 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon
Arama sonucu : 3182 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    fenerbahçeli dostumuz paylaştı dostum..mscı listesine girmiş...
    Teşekkürler, yabancılar tarafından da keşfedilmeye başlandı demek ki Koca bebek, hayırlısı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Teşekkürler, yabancılar tarafından da keşfedilmeye başlandı demek ki Koca bebek, hayırlısı olsun.
    citi zaten çoktan keşif etmişti...biliyorsun takaslarda birinci sıraya girmişti...ben izlemiyorum ama tahminen hala alıyor olması lazım...kocaerimizin geleceği çok parlak...ilginç fiyatlamaları göreceğimizi tahmin ediyorum...çünkü her bir beklentisi çok değerli...hep söylüyorum bir kere daha tekrarlamak istiyorum...kocaer kar marjı çok yüksek bir sanayii şirketine vede büyük bir enerji şirketine dönüşüyor...ayrıca içinde gizli olan yeni beklenti potansiyeline sahiptir...(tarım..gıda...gemi söküm işleri..limancılık....v.b ) sabır sabır sabır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bazen hisseler kalıplaşmış sektör değerlemelerinden uzaklaşabiliyor...özelikle de sermayesi düşük ise vede beklentileri yüksek ise...mesela bunlardan yükselen çeliğe (YKSLN ) baktığımda fk sının 35 lerde olduğunu görüyorum...kocaerin ise 20 de...aynı rasyoya ulaşabilmemiz için kocaerin şu anki fiyatlarına yüzde 70 lik bir primi daha eklemesi gerekiyor...bir kaç yıl önceki sermayeler yıllık %100-150 enflasyon karşısında gerçekten de çok küçük kaldılar..artık borsada milyoner olmayan ky yatırımcı neredeyse kalmadı..o yüzden de bence kocaerin de sermayesi artık küçüktür diyebiliriz...

bu bağlamda hem sermayesi zamanla küçülmüş buna karşılık karlılığı artan vede büyük beklentileri olan bir kocaer var karşımızda...yine bunun yanında da geçmişe göre satın alma gücü artmış bir yatırımcı topluluğu var piyasada...citinin de iyicene hisse toplayarak tahtayı sığlaştırması ilerde sert hareketler yapma potansiyeli doğuruyor...benim beklentim en geç 2025 yılının ortalarında bu gerçekleşecektir...o yüzden de 2025 yılını kocaerde füzecilerin yılı olarak niteliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    citi zaten çoktan keşif etmişti...biliyorsun takaslarda birinci sıraya girmişti...ben izlemiyorum ama tahminen hala alıyor olması lazım...kocaerimizin geleceği çok parlak...ilginç fiyatlamaları göreceğimizi tahmin ediyorum...çünkü her bir beklentisi çok değerli...hep söylüyorum bir kere daha tekrarlamak istiyorum...kocaer kar marjı çok yüksek bir sanayii şirketine vede büyük bir enerji şirketine dönüşüyor...ayrıca içinde gizli olan yeni beklenti potansiyeline sahiptir...(tarım..gıda...gemi söküm işleri..limancılık....v.b ) sabır sabır sabır...
    Ben de takasları pek takip etmiyorum, vizyonu çok geniş bir şirket, hangi faaliyet alanı iyiyse oraya yatırım yapıyor, zamanı gelince gerçek yatırımcıları park edeceği bir hisse olacak gibi.

5. Kcaerimizi farklı kılan bence en önemli artısı vizyoner ve çok kaliteli bir yönetim anlayisi olması.Bu tip sirketleri buldumu birakmayacaksin o nereye sureklerse artik diyor içimdeki ses

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Ben de takasları pek takip etmiyorum, vizyonu çok geniş bir şirket, hangi faaliyet alanı iyiyse oraya yatırım yapıyor, zamanı gelince gerçek yatırımcıları park edeceği bir hisse olacak gibi.
    Benim en çok beğendiğim konusu nedir biliyor musun dostum ?? ileride karlılığı ile tam anlamı ile bir temettü hissesi olma özelliğini kazanabilme potansiyelidir..özelikle karlılık arttığında şu anda bildiğimiz bir çok hisseden daha çok temettü verebilme potansiyeli olacak..kocaeri ilk defa 17,50 lerden aldığımda da bu hisse benim emeklilik hissem olabilir demiştim...yaklaşık 8-10 aydır ısrar ile bu hisseyi tutmamın altında yatan nedenlerden biri de budur...galiba yavaş yavaş emekliliğe ayrılacam görünüyor... her yıl düzenli temettünü al ...yat keyfine bak..borsayla kafanı yorma...hayatın tadını çıkar...galiba amaçlarımdan biri de bu...belli bir yaştan sonra artık insan yoruluyor...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Benim en çok beğendiğim konusu nedir biliyor musun dostum ?? ileride karlılığı ile tam anlamı ile bir temettü hissesi olma özelliğini kazanabilme potansiyelidir..özelikle karlılık arttığında şu anda bildiğimiz bir çok hisseden daha çok temettü verebilme potansiyeli olacak..kocaeri ilk defa 17,50 lerden aldığımda da bu hisse benim emeklilik hissem olabilir demiştim...yaklaşık 8-10 aydır ısrar ile bu hisseyi tutmamın altında yatan nedenlerden biri de budur...galiba yavaş yavaş emekliliğe ayrılacam görünüyor... her yıl düzenli temettünü al ...yat keyfine bak..borsayla kafanı yorma...hayatın tadını çıkar...galiba amaçlarımdan biri de bu...belli bir yaştan sonra artık insan yoruluyor...

Hepsine katılmakla beraber bold yaptığım kısımı için sen ne ben ne de başkası yapar bunu dostum, para kazanmanın ötesinde bir durum bu, 70-80'lik ne çok kişi gördüm borsada hem de bizden daha çok heyecanlılar.

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Hepsine katılmakla beraber bold yaptığım kısımı için sen ne ben ne de başkası yapar bunu dostum, para kazanmanın ötesinde bir durum bu, 70-80'lik ne çok kişi gördüm borsada hem de bizden daha çok heyecanlılar.
    bende öyleleri ile karşılaşıyorum...onları görünce kendimi genç hissediyorum...ama gerçek olan bir şey var...ülkemizde yaşam ömrü ortalama 70 civarıdır...son 5-10 yılı hastalıklar ile sıkıntılar ile geçiyor...topu topu geriye yaşanabilecek 10 yıl kalıyor....bence bunu değerlendirmek gerek..belli bir yaştan sonra para artık önemini kayıp ediyor...dünyalar senin bile olsa yiyeceklerin sınırlı..cinsel hayat bitiyor... diz ve eklem ağrılarından yerinden kalkmak bile sıkıntı veriyor... insan bir çeşit uzatmaları oynuyor...

Sayfa 249/398 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •