Sayfa 360/378 İlkİlk ... 260310350358359360361362370 ... SonSon
Arama sonucu : 3017 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Fizibilitesini yapıp karına katkı sağlayacağını düşünüyorsa her türlü fabrikayı kursun, burada problem yok. Diğerinin şirkete sağlayacağı bir fayda yok. Sözleşmende eksik madde varsa eklersin zaten, bunun önünde bir engel de yok. Zaten yürüttüğün faaliyetleri neden başka bir şirket kurarak "gerektiğinde" karı oraya aktarmak istiyorsun. Bunun mevcut şirkete nasıl bir faydası olacak?

Benim bakış açıma göre doğru bir hareket değil. Doğru hareket olması için etken maddelerin kayda değer olması gerekiyor, bunlar zaten kocaerin içinde fazlasıyla mevcut.
    Ben tamamen şirket sözleşmesinde olmayan hizmetler için olduğunu düşünüyorum ama dediğiniz gibi bir niyet varsa hoş olmaz.
    Bu şirkete 1, 2 sene şans vereceğim, güven zedeleyecek girişimler görürsem adios derim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. kurulacak şirket zaten kocaerin %99 iştiraki olacak olan bir şirket...kocaerin de zaten %25 i halka açık...çoğunluk zaten yine yönetime aittir...bence buna tenezül edeceklerini düşünmüyorum..ben yatırımlarını görmek istiyorum...bawerin de dediği gibi ben de kötü niyet sezinlersem satar giderim...

borsada bazı patronlar gerçekten de paravan şirketler kurup karı kaçırabiliyorlar...kocaerde bunun olup olmayacağını ileride hep birlikte göreceğiz...şimdilik iyi niyetli olduklarını düşünmek istiyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. kocaer matruşka (rus bebek...bir bebeği açtıkça başka bir bebek çıkıyor ) gibi bir şirket...beklenti içinde beklenti çıkıyor....jes...jes ile birlikte tarım ve gıda...suudi arabistanda yeni ve modern bir fabrika...ileride büyük bir ihtimalle gemi söküm işleri ve limancılık...bunların her biri şirkete büyük değerler katacak beklentilerdir...bu beklentilerin olgunlaşması için de zaman gerekli...

kocaer hem büyüme şirketi hem de temettü şirketi olabilecek bir yapıdadır..ısrar ile bundan vazgeçmememin nedeni budur...umuyorum ki vereceği temettü ile güzel bir gelir elde ederim de ileride borsadan emekli olduğumda güzel bir gelirim olur...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Yatırımcısı olduğum bir şirketin elbette gelişim odaklı hareketlerini takdir ederim. Olması gereken budur.

Ama şimdi zaten olan bir şirketin yanına aynı işi yapacak ikinci bir şirketi neden kurarsın? Bunda ben fayda sağlayacak bir hadise göremiyorum. İsterim ki beni yanıltsın şirket. Bunu yapmak için daha detaylı bir açıklama beklerim. Bu şirketin ne yapacağını, neden kocaer mevcut şirket içinde bu işleri yapabilecekken yeni şirket kurmayı tercih ediyor, bu şirketin sermayesi düşük ama masrafları olacak, bunlar kocaer cebinden çıkacak, bilmediğimiz bir teşvik unsuru veya maddi fayda sağlayacak bir hadise mi var vs vs. Bu tarz sorulara cevap olacak detaylı bir açıklamayı yapmak zorundadır kocaer.

Yapmaz ise o zaman ben iyi algılamam bu durumu. Bir Türkler çok çakalız, bunu hepiniz biliyorsunuz. Böyle bir haber düşünce, dakika bir aklıma kar transferi geldi. Düşünün yani o derece bizi böyle düşünmeye sevk etmişler. Ne hale geldik vallahi, yazık bize.

Kurma kardeşim b uşirketi kurma, ne gerek var allah aşkına. Ne yapacaksan yap kocaerin içinde, sana dur diyen yok ki. İlla bir dümen olacak, zevk mi alıyorlar anlamıyorum ki.

Kusura bakmayın başınızı çok ağrıttım sanırım. Ben susayım ve kaçayım.

Sevgiler, saygılar, bol kazançlar.

5.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Yatırımcısı olduğum bir şirketin elbette gelişim odaklı hareketlerini takdir ederim. Olması gereken budur.

Ama şimdi zaten olan bir şirketin yanına aynı işi yapacak ikinci bir şirketi neden kurarsın? Bunda ben fayda sağlayacak bir hadise göremiyorum. İsterim ki beni yanıltsın şirket. Bunu yapmak için daha detaylı bir açıklama beklerim. Bu şirketin ne yapacağını, neden kocaer mevcut şirket içinde bu işleri yapabilecekken yeni şirket kurmayı tercih ediyor, bu şirketin sermayesi düşük ama masrafları olacak, bunlar kocaer cebinden çıkacak, bilmediğimiz bir teşvik unsuru veya maddi fayda sağlayacak bir hadise mi var vs vs. Bu tarz sorulara cevap olacak detaylı bir açıklamayı yapmak zorundadır kocaer.

Yapmaz ise o zaman ben iyi algılamam bu durumu. Bir Türkler çok çakalız, bunu hepiniz biliyorsunuz. Böyle bir haber düşünce, dakika bir aklıma kar transferi geldi. Düşünün yani o derece bizi böyle düşünmeye sevk etmişler. Ne hale geldik vallahi, yazık bize.

Kurma kardeşim b uşirketi kurma, ne gerek var allah aşkına. Ne yapacaksan yap kocaerin içinde, sana dur diyen yok ki. İlla bir dümen olacak, zevk mi alıyorlar anlamıyorum ki.

Kusura bakmayın başınızı çok ağrıttım sanırım. Ben susayım ve kaçayım.

Sevgiler, saygılar, bol kazançlar.
    senin yorumların bizim için çok değerli dostum...sen bize bakma biz aşığız...sen de bardağın boş tarafını bize gösteriyorsun...bir forumda sürekli de olumlu fikirler yarardan çok zarar verir...saygı içinde beyan edilen zıt görüşler her zaman için çok kıymetlidir...

ben her şeye rağmen henüz faaliyetlerinin olumlu mu olumsuz mu olacağı belli olmamış bir şirket kuruluşu için hayallerimden vazgeçmem...ileride bu netleşirse kar ve zararına bakar öyle karar veririm...belki de bu şirket fayda sağlayacaktır, şirketi daha da büyütecektir bilemeyiz...bence bakıp görmek lazım...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    senin yorumların bizim için çok değerli dostum...sen bize bakma biz aşığız...sen de bardağın boş tarafını bize gösteriyorsun...bir forumda sürekli de olumlu fikirler yarardan çok zarar verir...saygı içinde beyan edilen zıt görüşler her zaman için çok kıymetlidir...

ben her şeye rağmen henüz faaliyetlerinin olumlu mu olumsuz mu olacağı belli olmamış bir şirket kuruluşu için hayallerimden vazgeçmem...ileride bu netleşirse kar ve zararına bakar öyle karar veririm...belki de bu şirket fayda sağlayacaktır, şirketi daha da büyütecektir bilemeyiz...bence bakıp görmek lazım...
    Bu şekilde düşündüğün için çok teşekkür ederim sevgili keko Tam olarak belirttiğin gibi artısını da eksisini de görmek veya göstermeye gayret etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hayat zaten böyle değil mi, her gün güzel şeyler olmuyor.

Bol kazançlar diliyorum herkese.

7. olumsuz endekse rağmen kocaer pozitif bir duruş sergiliyor..buda piyasanın kocaerin son haberlerine değer verdiğini gösteriyor...bu duruş ilk etapta 69,70 zirvemizi test edeceğimizi ,hatta geçip yeni bir zirve yapmak istediğini gösteriyor..

8. şu anda ilk hedefimiz 69,70 zirvemizdir...orayı görmek için çok istekli görünüyor kocaer...bir de 45 günde bir iş kapı atıyordu kocaer...en son 14,03,2024 tarihinde 37 milyon dolarlık bir iş kapı atmıştı...bu hesaba göre bu ayın sonunda tekrardan dolar bazında bir iş kapı atması lazım...kaldı 11 gün.... artık suudi arabistan projesine özel bir de iş kapı atarsa tadından yenmez...açıkçası öyle bir beklenti içindeyim..suudi arabistandan yüklü güzel bir iş kapı gelirse soluğu ta 100 tl den alırız diye düşünüyorum..

(tabi bazı ortaklar 45 günde bir iş kapı atıyor diyorlardı..bire bir bakıp hesap etmedim...)

Sayfa 360/378 İlkİlk ... 260310350358359360361362370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •