Sayfa 373/385 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon
Arama sonucu : 3077 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bu da sıkıntı,,,,%65 enflasyon var,,20 nin %65 i 33 milyar kar gelmeli ki,,enflasyondan korusun.
    Analistler 2024 de karı nı artıracak şirketleri ön plana alıyorlar.

Daralma olacaksa Tofaş'ın da etkilenmesi lazım o da daha çok iç piyasaya satıyor. 2024'te karını 2023 e göre %65 arttıracak şirket sayısı bence BİST100 'de nadirdir.
    Hayatımda hiç analist tavsiyesi üzerine hisse almadım. Benden daha çok anladıklarını düşünmüyorum anlasalar da bedavaya bana bilgi vermezler diye düşünüyorum.
    Doas son 7-8 aydır rezil performans gösteriyor hisse senedi olarak o ayrı. Bugün de şaşırtmayarak yine rezilliğe devam ediyor.
    Sonu ne olacak göreceğiz hep beraber. En azından kötü haberlerin geldiği dönemde almış oluyoruz hisseyi ,coşkuda değil.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bu da sıkıntı,,,,%65 enflasyon var,,20 nin %65 i 33 milyar kar gelmeli ki,,enflasyondan korusun.
    Analistler 2024 de karı nı artıracak şirketleri ön plana alıyorlar.
    Dagittigi temettuleri dusununce enflasyona ezdirmiyor,piyasa bi ezberin arkasinda iken otomotiv sirketleri bilanco bazli bu ezberi bozuyor,6 aydir faiz arttirilan ulkede durum ortada. Nisan da veriler geldikten sonra daha iddiali olabiliriz

3. Doğuş - Tofaş ve Ford'un 2024 yılına ilişkin beklentileri. 3 firma da 2023'e göre satış adetlerinde düşüş bekliyor. Ama sadece Doğuş Ceo'sunun dediklerini cımbızlayıp piyasayı manipüle ediyorlar. Tabi 2022 yılında Doğuş'un 2023 tahmini ile gerçekleşen rakamlar arasında uçurum var. Bu nedenle söyledikleri şeylere inanmakta zorluk çekiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Bu borsada algi herseydir, sasa bedelsiz aciklar tavana kitler kac milyar lotu var 20m lotla bozmaz,hektas kel alaka sasa ya endekslenmis tavana yurur, doas temettu verir doner 2 avans verir ustune 20 milyar kar eder, simdi tasasina duseriz verdigi temettuden ne olur ki diye. Su olur bu sirket temettusunu dagitir,satislari daralmazken daralacak denir yine 20m ustu kar eder.Bu da surdurulebilir yapar guven verir. Yukarida verdigim orneklere gore 3,5 fk lik sirkete oldukca supheli yaklasiyoruz bu da tahta yapicinin isine geliyor kalktigi yerden basina vuruyor yanina kar kaliyor
    benzerı ttrak da da vardı baskı baskı bı yere kadar bugun +7 ıle cevap verdı . su an doas da da bofa bastı da nereye kadar . sonsuz mal mımde var kı bofada olsun .
    doasın da 24 nısan yaklastıkca bu baskı kalkar

5. bugun tahtaya basacam dıye 1 milyar hacmı gecırecek . bu sekılde gıderse bır sonrakı donemde bıst 30 a girer . baskının da bı faydası oluyor sonucta

6. Yarin Mart bilanco doneminin son is günü.önümüzdeki hafta satis rakamlari duser 3 aylik.Malum bundan sonraki dönemler otomotivciler icin daha olumlu gecer..Diger otomotiv firmalarina göre ucuz,arabalari guzel ama borsada sessiz..Yani patron hep bana hep bana diyor..Guc onda yeri geliyor aliyor yeri geliyor basiyor.cunku gelecekteki aksiyonlari o biliyor.Bizlerde. 40/50 lot la figuranlik yapiyoruz.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bugun 309,5 dan ilave ettim,fon oranimi yuzde 15 e dusurdum.Performansi iki uc seanstir bofa ya teslim olmus durumda ancak satis verileri ile haftaya yeni ath leri hak ediyoruz. Hala gelen bilancolar ucuzlukta yanina yaklastirmiyor doas i

8. Erdi hocam özellikle takip ettim doas ikikere yüzde dört çıkış yaptığı an CEO hemen Bloomberg TV otomabil piyasasında daralma var yaygarasına başlayıp kağıdın çıkışını bozuyor he vallahi he billahi kasıtlı yapıyor karektersiz şu baskıların başı budur bilesiniz

Sayfa 373/385 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •