Sayfa 253/386 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Norgesin sitesinde bulamadım
    Bulabildiklerim
    Tuprs
    Ttrak
    İsbank
    Şişecam
    Turkcell
    Tuborg
    bunlar var norges te
    Aşağıdaki linkten tüm listeye ulaşabilirsiniz. Yıl kapandıktan sonra açıklama yaparlar. 2023 sonu itibariyle ellerinde ne var 2024 Şubat sonu gibi açıklanır. Senede bir kez. Herhangi bir şirkette payları şirketin %3'ünden fazla olamaz, o sebeple %5 paya çıkmaları mümkün değil, açıklama gelmez.

https://www.nbim.no/en/the-fund/inve...ments/equities

2.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkten tüm listeye ulaşabilirsiniz. Yıl kapandıktan sonra açıklama yaparlar. 2023 sonu itibariyle ellerinde ne var 2024 Şubat sonu gibi açıklanır. Senede bir kez. Herhangi bir şirkette payları şirketin %3'ünden fazla olamaz, o sebeple %5 paya çıkmaları mümkün değil, açıklama gelmez.

Sağolun

Ama bu yüzde 3 kuralını değiştirmiş olabilirler
    Favori hisselerinizden olan ttrak yüzde 3,38

3.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Sağolun

Ama bu yüzde 3 kuralını değiştirmiş olabilirler
    Favori hisselerinizden olan ttrak yüzde 3,38

Yok o kuralı ancak norveç hükümeti kanunla değiştirebilir

O durum şundan dolayı olabiliyor zaman zaman. Norges'in Türkiye yatırımlarını birbirinden bağımsız iki ayrı fon yöneticisi yönetiyor. İkisi de Türk ve Türkiye'de ikamet ediyor. Birbirlerinin ne alıp sattığından haberleri olmadığı için (bu da yazılı olmayan bir kural), bazen aynı hissede benzer zamanlarda alımlar olduğunda iki fonun alışının toplamı %3'ü geçebiliyor. Geçtiğinde zaten uyarı gelir ve fazla mal satılır. Ttrak'ta çoktan %3 altına inmişlerdir.

Benzer bir durum daha önce Logo şirketinde de olmuştu.

4. Bravo tebrik ederim sizi bu konularda bilgileriniz çok faydalı oluyor bizim için

5.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Bravo tebrik ederim sizi bu konularda bilgileriniz çok faydalı oluyor bizim için
    Rica ederim, çok teşekkürler. Bildiğim kadarıyla paylaşıyorum, faydam oluyorsa ne mutlu bana

6. O fon almış bu fon satmış, bunlar da nispeten önemli elbette ama odak bu olmamalı. Esas olan bilançodur, işler iyi gidiyorsa kim alırsa veya satarsa satsın fiyat da yukarı gider.

Yönetim holdingden bağımsız işine odaklanıp tekrar saçmalamazsa, artık negatif değil pozitif sürprizler beklenmelidir.

Herkese bol kazançlar.

7. Doas Bist 100’de bu senenin en karlı şirketi ama endeksten sadece %13 fazla getiri sağladı. Bu durumun nedenleri doğuş gyo’nun alınması ve yabancıya hisse satışının düzeltme amaçlı olarak kullanılması. Doas’a benzer şirket yurt dışında olsa yaklaşık 800 TL civarında fiyatı olurdu. (Kaynak İş yatırım sitesi.) Bu senenin en iyi bilançosu da 3. çeyrekte gelecek. Yani en iyi geride kalmadı. Bu sene 20 milyar TL’yi geçecek favök kesin gibi. İş yatırım gelecek sene için ise bu seneden daha iyi 23 milyar TL’lik favök bekliyor.

8. Açıkçası bende 15 mioyonluk hisse satışını haberini medyada olumsuz kullanmalari ve Doğuş holding otomotiv sektöründen çıkıyor şeklinde negatif yaygara yapanlar yüzünden son gelen güzel bilançosunun henüz hisseye yansıtmadığını düşünüyorum. Ayrica 15 milyonluk hissenin daha önce den alındığı için (belki 105 rakamlarindan alınmış olabilir) ama şimdi 260 gibi rakamlardan yabanci kurumlara satışı yapıldı ve bundan şirketin baya kârlı çıktığını düşünüyorum ben. Ayrica Kap a açıklama yapmış dün şirket. Sirketin açıklamalarında Otomotiv sektöründe devam ediyoruz bu sektör temel faaliyetimizdir, yatirimlara devam ediyoruz demiş. Bu olumsuz haberleri kesmiş oldu bu sayede. Zaten kasasinda bir hayli nakit para oluşacak ve bunu da yine güzel şekilde değerlendirirler ise eğer şirket hızlı buyumeye devam edecektir bence. Zaten geçen seneki araç satışları ile kıyaslayınca çok güzel satış rakamları ortaya çıkıyor. Veriler bence güzel. Hatta Çin araç üretim talebine yetişemiyor diye haber okumuştum. Açıkçası pandemide ve savaş çıktığı zamanlarda araç üretiminde frene basan, çip krizi yaşayan otomotiv sektörü şimdi çok daha canlı hale gelmeye başladı bence. Araba bir ihtiyaçtir ve alternatifi yok. Günümüzde hem şirketler hemde firmalar sürekli araçlarını modellemek için uğraşıyorlar. Birde şunu eklemek isterim. Otomotiv sektöründe en ucuz çarpanlar Doğuş otomotiv de görünüyor. Artık kara bulutlar dağıldı bence. Bilanço sonrası hisseler genelde dinlenmeye geçerler. 1 aylık sürede geçti. Artık toparlanma ve bir sonraki bilanço için yeni hedeflere gitme zamani geldiğini düşünüyorum bakalim

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Sayfa 253/386 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •