Sayfa 101/567 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 801 - 808 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. 25 sene trade yaptım çok güzel paralar kazandım ama pandemi başında tam 10 sene geriye gittim. Şimdi yine trade ediyorum ama eskisi gibi değil. Trade yaparken sadece tek şey amaçlıyorum Eregl lot artırmak. Şimdi yazmayayım bilen biliyor lot sayısını zamanında öteki mahallede söyledim. Ama her türlü fırsatı buradaki lotu artırma için kullanıyorum. Trade Eregl yapmam gerek yok. Dünya kadar hisse var orada trade için uygun koşullar oldu mu dene şansını. İnsan evini barkını satıp trade eder mi etmez Eregl de benim evim barkım. Sadece sayısını artırmaya bakarım çünkü trade para kazandırır lot sayısı zengin eder. 25 sene boşa uğraşmışım pandemi sonrasındaki tecrübelerimi keşke zamanında kullanabilseydim. Şimdi inmiş çıkmış zerre umrumda değil. Resesyondu Rusya idi Cindi vs vs kardeşim bu şirketlerin misyonu nakit üretmek ve o nakdi Oyak üzerinde mensupların cebine Cash koymak. Hisse geri alımı vs o nedenle olmaz burada şirketin değeriyle ilgilenmiyor yönetim. Yarın yüksek temettü ilan ederim geri alımı piyasa yapar diyor parayı hissedarlara veririm onlar ne yaparsa yapsın diyor. Yaş 48 halen aktif çalışıyorum temettü üzerinden nakit akışına ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyacağım hazır fiyatı uygunken ben kovayı doldururum.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Patron, elektikle üretenlerin maliyeti dip hurda fiyatları ile 670 dolar. Bu sürdürülebilir değil. Yani sektörel itici bir güç var. Diğer konu ise enflasyon, abd dün acıkladı, orada tüik yok, metal ürünleri ve her şey dolar bazında artıyor. 800 dolar 1 yıl sonra 880 dolar oluyor. Tüm bunlara göre metal bizde 900-1000 arası olmalı. İç talep düzeldiğinde bu olacaktır. Özetle en iyi sürdürebilirlik metal de ve ereğlide olmalı.
    Abi yatırım basit düşünme ister. 700 dolara Eregl mal satar az kazanır hayatına devam eder. Rakipler ne yapacak? Dükkanı kapatacak açık net

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Stress insanın en kötü düşmanı. 100 lira olsa Ereğli, satar çıkarsın, sermayeyi 3'e, 4'e katlamışssındır. Şimdi başka maceralar ararsın, o parayı öyle başka maceralara sokup çıkartmak da yürek ister, adamı kalpten götürür, şanslıysan 2 kat daha kazandırırsın, sonra 5 kat yapmak için uğraşırken, sonra bir bakarsın başa dönmüşsün...

Ben huzuru Temettü de buldum Yoksa bu çile bitmez...
    Fedor bey umarım anlattığınız gibi temettücü olabilirsiniz. Yazılarınız heyecanlı ve panik ruh hali izlenimi yaratıyor
    Şuan zarardasınız ve kara geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Ereğli 40 ı görse satacaksınız intibası oluştu bende. Kısa vadede olumsuzluklara hiç takılmayın, çok darlanırsanız eğer terapi olarak Kızıldağ,vhisak,tory vb üstadların yazılarını okuyun yeter. Zararda durmak zordur ama asıl karda oturmak daha zordur bence. Kendimden örnek vereyim; 2018 dan beri şuan 11,60 maliyetli olan THYAO hissesini taşıyorum. Pandemide 7.50 yi gördü sanırım. O kadar zarar, sektör olumsuzluklarına rağmen satmadım bilakis toplamaya devam ettim. Şuanki fiyatını biliyorsunuz, kendimce 100 tl ye gelmeden de satmam. Zamanı geldiğinde hepsi EREGLI/ISDMR e dönecek. EREGLI/ISDMR deki bu durgunluğu, düşüşleri fırsat olarak görün ve toplamaya devam edin. Umarım hayaliniz gerçek olur. YTD. Saygılar...
    <<<::: AIM SMALL MISS SMALL ---- Sabırla EREGLI/ISDMR toplamaya devam :::>>>

4.  Alıntı Originally Posted by zaloglu Yazıyı Oku
    Fedor bey umarım anlattığınız gibi temettücü olabilirsiniz. Yazılarınız heyecanlı ve panik ruh hali izlenimi yaratıyor
    Şuan zarardasınız ve kara geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Ereğli 40 ı görse satacaksınız intibası oluştu bende. Kısa vadede olumsuzluklara hiç takılmayın, çok darlanırsanız eğer terapi olarak Kızıldağ,vhisak,tory vb üstadların yazılarını okuyun yeter. Zararda durmak zordur ama asıl karda oturmak daha zordur bence. Kendimden örnek vereyim; 2018 dan beri şuan 11,60 maliyetli olan THYAO hissesini taşıyorum. Pandemide 7.50 yi gördü sanırım. O kadar zarar, sektör olumsuzluklarına rağmen satmadım bilakis toplamaya devam ettim. Şuanki fiyatını biliyorsunuz, kendimce 100 tl ye gelmeden de satmam. Zamanı geldiğinde hepsi EREGLI/ISDMR e dönecek. EREGLI/ISDMR deki bu durgunluğu, düşüşleri fırsat olarak görün ve toplamaya devam edin. Umarım hayaliniz gerçek olur. YTD. Saygılar...
    Bravo çok doğru bakış açısı Thyao değer artışı yakalamışsınız kendinizce uygun noktada bahsettiğiniz değişimi yapın ki alacağınız Eregl/Isdmr lotları bundan sonraki süreçte size pasif gelir getirsin. Hep değer yatırımı kovalamak olmaz mutlaka pasif gelire dönüştürülmesi lazım. 12 TL maliyetle 2 seneden fazla Aksa taşıdım. Aldığımda 1 lot Aksa 1 lot Eregl ediyordu. Bir ara 2.1 seviyesine kadar çıktı çarpan sonra özellik 2.ç bilançosunu da görünce 1.97 carpanla Eregl döndüm. Bir yerde bu dönüşleri yapabilmek gerek

5. para ile ereğli alan bir benim heralde

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    %2.2 lotum arttı ereglide canı acıdı spek 30 götürdü anında yukarı fişekledi.. benden geri istedi mallarını

neticede neden verelim...
    Ben de 29,66'dan portföyü %8,33 artırdım bugün. Hepimize hayırlı olsun. EYT çıkarsa 30.000 lot hedefime hızlı bir şekilde ualaşırım. Çıkmazsa emekliliğime 8 sene var. En geç 4 sene sonra Ereğli temetüt emeklisi olurum.

7. teşekkürler tavsiyeleriniz için sayın Zaloğlu, örnek hikayeniz de muthiş güzel! Başarılarınızın devamını dilerim.

Ben satma niyeti ile almıyorum yoksa geçen iki haftada çok hızlı yükseldi, kâra da geçmiştim satabilirdim. Aradaki marjları 1 yılda kazanıyoruz sonuçta...

40 yada 50 de satsam ne alsam diye düşüneceğim bu sefer, kısır bir döngü...

Trade ederek lot artırmayı ana hisseler dışında deneyebilirim, konu üzerinde çalışıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    para ile ereğli alan bir benim heralde
    yalnız değilsin dostum..toplamaya devam..ihya edecek..

Sayfa 101/567 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •