Sayfa 237/303 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: The last of the mohicans

Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    mohikan kardes TEKTU bakmışmıydın göremedim yada gözümden kaçtı
    2 ay önce saydık.

0.98 geçilince 3. dalgalar başlamış.

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    TEKTU...

2007 Zirvesi olan 5.60'tan sonra 46 krş ile ikili dip yapmış.

Şimdi bir de çanak oluşumu ihtimali yatırımcılarının ağzının suyunu akıtıyor olsa gerek.

Bir de şirket hakkında bir kaç cümle ile temel analiz veya beklentilerle ilgili paylaşım yapılsa da biz de faydalansak...

Tek bildiğim M.Ali Yılmaz'ın sahibi olması ve Alaçatı projesinin beklentisi.

Bir de bildiğim kadarıyla patron tahtası olmasıdır.

Ben tahtasıyla meşgul olan patronları sevmem.

UZUN VADE...

18 dalgalık trendin 12 zirvesi yapılmış.

10 yıldır düzeltme yapıyor.(sarı iv)

Bu düzeltme bitmiş mi orta vadede bakalım...

ORTA VADE...

Bu yapacağı çıkış bir tepki dalgası olacak.

Çünkü 12 dalgalık düşüş trendinin 9 dibi yapılmış, 0.46 altında 3 dibi daha olacak.

0.90 (veya 0.98) geçildiği taktirde tepki dalgası max. 2.04 TL'ye kadar çıkabilir.(Nedenini sormayın orası daha karışık.)

KISA VADE...

Orta vade grafikteki mavi iv dalgasının sayımı.

12 dalgalık bir trend oluşmuş.

Çanak veya fincan kulp yapıp formasyon hedefi olan 1.50'ye kadar çıkabilir.

DUHUL : 1999

USDTRY...

KISA VADE...

Daralmakta olan bir üçgen içindeyiz.

Eğer borsada ralli artarak devam edecekse 3.51 aşağı kırılıp 3. dalgalar başlar.

Hedefi en azından orta vadeli trend çizgisi olan 3.20'lere inebilir.

Bu ütopik bir senaryodur. Mevcut cari açık ve sermaye girişine göre hemen hemen imkansızdır.

Bence olmaz, ama borsadaki anormal hareketlerin sahibi Londra'dan yönlendirilen döviz piyasasını da etkiler mi?

Sanmıyorum. Ama borsada 150 binleri bekleyenler varsa onlara şunu diyebilirim.

Dolar 3 TL'ye düşmeden 150 binler görülemez.

Şimdi daha komplex bir sayım ile 240 dk'lık grafikte 3.94'ten başlayan kısa vadeli trende bakalım.

18 dalgalık bu sayımın 6 dibi yapılmış. Şimdi bir OBO görüntüsü var.

Eğer OBO aşağı kırılırsa (3.51'den geçiyor) yukarıdaki senaryo devreye girer.

3.15-3.20'lere doğru süzülür.

3.60 yukarı kırılırsa bu senaryo iptal olur.

ORTA VADE...

2016'da başlayan 15 dalgalık trendin 4. zirvesi 3.94 ile yapıldı.

Yeşil iv düzeltmesinin dibi; yeşil i tepesi olan 3.06'ya düşene kadar sayım bozulmaz.

UZUN VADE...

2008'den gelen trend henüz bitmedi.

HAFTALIK grafikte 3.94 üstünde 3 zirvesi var.

Son olarak 2 hafta kadar önce DOLAR BAZLI KISA VADE BIST ve GARAN sayımlarını veriyorum.

İkisinde de kısa vade sayım bitmişti.

BIST 30.745 USD , GARAN 3.0275 USD zirvelerini aşmadıkça ütopik ralli bekleyenler hayal kurmasın.

Ancak buralar geçilirse ondan sonra çok başka şeyler konuşuruz.

O zaman BRICS kategorisinden Mısır, Venezuella, Ukrayna gibi ''ileri demokrasi ülkeleri'' kategorisine girdik demektir.

Bekleyelim bakalım neler göreceğiz?

DUHUL : 1999

3. Sayın hocam, IHLGM sayımını yapmıştınız ama bu gün -%14 geri geldi. Sayım bozuldu mu acaba, teşekkürler...

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hocam karsan Goody Asuzu ve fmzip benim BES hisselerim. Uzun vade Sayımları sizce nasıl

5. Degerli hemserim ....TKNOSA......uzun zaman oldu sayim olmadi 😃😃😃😃😃 bak bakalim euro bazli falimiz ne der zarar cikarmi biliyon bizlerin inatci yapimizi...

6. Hafta sonu musaitsen ...beklerim...doktorum...

Sn. değerli kardeşim Uyvar41;

Arada bir siyasi-sosyal nitelikli paylaşımlar yapıyorum ama bu topiğin primer amacı siyaset yapmak değil.

Dolayısıyla bu bahsettiğin sorunlar hakkında elbette benim de görüşlerim var

Ama bu siyasi konuların çoğuna bu topikte girmedim, çünkü gereksiz bir tartışma başlatmak istemiyorum.

Yoksa ideolojinin, jeopolitiğin daniskasını yaparım.

Bu ülkede siyasi veya ideolojik görüşlerini karşı tarafa empati yaparak paylaşan insan sayısı çok azaldı.

Herkes ilkel bir hooliganizm içinde takım tutar gibi, karşı tarafa hakaret ve küfrederek fikirlerini yazıyor.

İşin daha ilginci bu hakaret ve küfürleşme , kendine sözde dindar diyen ve iktidar yandaşı olan kesimde çok daha fazla.

Bu konulara bugün ilk defa giriyorum.

Bugün dindar geçinen din bezirganları 40 yıldır bu FETÖ denen şarlatanın kıçını yalıyordu...

Ben 50 yaşındayım, 40 yıldır bu adamları tanıyorum...

Fethullah denen şarlatan yobaz adamın Türkiye'ye getirmek istediğini -bak bunda çok ciddiyim- 10 yaşında camide kuran kursuna giderken anlamıştım.

O zaman benden büyük abilerim vardı hocaya giden, hepsi Atatürk'ü eleştirir Erbakan'ı överlerdi.

Türkiye Cumhuriyet'inin kuran hemen herkese düşmandılar.

Ben onlara karşı Atatürk'ü savunurdum.

Yakınlarım, akrabalarım içinde zamanında şimdi FETÖ denilen oluşuma katılanlar vardı...

Aralarına davet ettiler reddettim, bazılarıyla ilişkimi kestim...

Hisar Camisine her Cuma Fetö'nün hutbesini dinlemeye giderler beni de çağırırlardı, gitmedim.

İzmir'li olmama rağmen hayatımda FETÖ'nün yüzünü bile görmedim.

Anadoluda mecburi hizmette çalıştığım şehirde bir tek cemaatin özel okulu olduğu için imkanım olduğu halde çocuklarımı ilkokulda FETÖ'nün okuluna değil devlet okuluna göndermek zorunda kaldım...

FETÖ'ye girip sonra çıkan insanlar da oldu çevremde.

İşin daha da ilginci çıkarı için cemaate girip, çıkarı zedelenince bundan çıkan adamlar FETÖ'ye benden daha çok küfrediyordu...

Bugün de zamanında bunun malum yerlerini yalayanların FETÖ'ye bizim etmediğimiz küfürleri etmesi ilginçtir. Hatta benim şöyle bir teorim var:'' Bugün FETÖ'ye en çok küfür edenler zamanında onu en çok yalayanlardır'' diyorum...

5-6 yıl önce bunların devletin her organına hakim olduğu bir dönemde,

FACEBOOK'ta cemaati eleştiren paylaşımlar yaparken savcı bir arkadaşım beni uyarmış ve başına iş açacaksın, bu paylaşımları kes diye beni uyarmıştı...

Bu arkadaşım da meğer kripto FETÖ'cü imiş, şimdi yurt dışında kaçak.

Yıllar süren sızıntı AKP döneminde ivme kazanıp devleti ele geçirme aşamasına gelince düşman oldukları anlaşıldı.

Evet bu tehlike bertaraf edildi...

Ama yeni bir cemaat yapılanmasının yıllar sonra ileride bu ülkenin başına bela getirmeyeceğinin garantisi var mı? YOK...

İlkokul 5'te Atatürk'ü eleştiren, iftira atan bu adamlara karşı Atatürk'ü savunan o çocuk bugün de aynı yerde...

40 yıldır FETÖ ile mücadele eden çocuk, milim kımıldamadan yine aynı yerde...
    işte bu kadar anlayan anlasın bazı kişilere de kapak olsun
    BUGÜN KOLTUK UĞRUNA 40 YILLIK SAKALINDAN VAZGEÇEBİLEN, YARIN BAŞKA ŞEYLER İÇİN MİLLETİNDEN BİLE VAZGEÇEBİLİR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

AKP'ye gelince; AKP bizzat bir FETÖ ve ABD projesidir. Bu amaçla kurdurulmuştur.

Tıpkı Özal'ın ANAP'ı gibi...

Ancak hakkını vermek lazım, ANAP'tan daha pragmatist bir partidir.

Bu nedenle 3 yıl önce PKK/HDP ile ittifak yaparsın, 3 yıl sonra MHP ile hiç farketmez.

10 yılda miadı dolmuştur ve FETÖ aracılığı ile düğmeye basılmıştır.

Çünkü 2013'te Ortadoğuda siyasal islamın üstü çizilmiştir.

Kendisini oraya getiren gücün verdiği yeni hükmü önce kabullenmemek istemiş,

Ancak 2013'te başlayan siyasi-sosyal-iktisadi krizlerle durumun ciddiyetini trajedik biçimde anlamışlardır.

Tek amaçları vardır artık: Mutlaka, bedeli ne olursa olsun İKTİDARDA KALMAK...

Çünkü iktidardan düştüğü an bu ülkede hiç bir şey bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Bunu kendileri bizden çok daha iyi biliyor diye düşünüyorum.

Ve ne yaparsa yapsınlar bu ülkenin geleceğinde yerleri yoktur.

Tarih bunun nice örnekleriyle doludur.
    Ama ne hikmetse insanlar halen anlamamakta direniyorlar. Acaba arpalıkları gidcecek diye mi?
    BUGÜN KOLTUK UĞRUNA 40 YILLIK SAKALINDAN VAZGEÇEBİLEN, YARIN BAŞKA ŞEYLER İÇİN MİLLETİNDEN BİLE VAZGEÇEBİLİR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sayfa 237/303 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •