Sayfa 106/247 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 841 - 848 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Gelecek yıl bu karların sürdürülebileceğini değil, karların artacağını düşünüyorum(Bu karların gelecek yıl yapılamayacağını söyleyenler ya konjonktürü okuyamıyor ya da hisseyle ilgili farklı amaçları var bence.). 2023 yılsonu kar beklentim 5 milyar civarında(Bunu geçmiş sayfalarda paylaşmıştım).
    Ancak, dediklerini yapar ve turizm alanına yatırım yaparlarsa ve bunun için borçlanırlarsa, karlar erir. O zaman 5 milyar tahminim gerçekleşmez. Turizme yapılacak bir yatırımın geri dönmeye başlaması en az üç yıl sürer. Hazır ve karlı bir yeri satınalırlarsa durum değişir tabi ama öyle bir yeri de satan olmaz.

Karlılığın artacağına dair düşüncemin üç nedeni var, 1- Özbekistan tam kapasite çalışacak. 2-Çatışmaların devam edeceğini ve buna bağlı olarak dünya enerji fiyatlarının artacağını düşünüyorum. Avrupa'nın tedarik edebileceği en ucuz enerji, Rus enerjisidir. Bunun tışındaki bütün alternatifler daha pahalıdır. 3- Türkiye'de enerji fiyatlarının artacağını düşünüyorum.

Takaslara fazla kafa takmayın bence. Benim gibi bir küçük yatırımcı bile üç kurumdan işlem yapıyor.
    Herkese bol kazançlar.
    Takas konusunda hemfikirim.. Dünyada BIST'ten başka takas analizi yapan ya da yapmaya çalışan başka bir yatırım ortamı mevcut değil. Bizim evde hali hazırda 8 hesap var hanımla benim ortaklaşa kullandığımız, tahtacı olsam 50 kurum kullanırım belki. Yukarıda paylaştıkarım aslında bu ham verilerle bir yere varılamayacağını anlatmak içindi. Oradan iz sürmeye çalışmak anlamsız. Velev ki sürdün, yatırımlarını buna göre yapsan para kazandıracağı da meçhul, çünkü bunlara bakarak yön tayin edemezsin, bugün alanın yarın satmayacağı, bugün satanın yarın almayacağını kimse bilmiyor. Alanın da satanın da rengini cismini bilmiyoruz sonuçta. hayali varlıklarla kavga ediyor insanlar sonuçta. Şirket büyüyor mu, kar marjları artıyor mu ya da sürdürülebilir şekilde devam ediyor mu, fiyatı ederinden ucuz mu pahalı mı, sonraki bilançolar fiyat aynı kalırsa kağıdı ucuzlatacak mı pahalandıracak mı, satışların trendi nasıl devam edecek, ikili anlaşmalar ne durumda, seyir pozitif mi değil mi, büyümeyi tetikleyecek yatırımlar var mı yok mu? bence önemli olan sorular bunlar bir şirket için. A şahsı almış B şahsı çıkmış pek önemli değil. Altının da tenekenin de alıcısı vardır, ama altına altın tnekeye teneke fiyatı vermek lazım. Ben ODAS'ın son 1 yıllık sürecini beğeniyorum, ama gelecek için daha anlamlı yatırımlar yapmasını umuyorum, üretim kapasitesi artırılmalı. Ülkede enerji açığı büyümeye devam edecek nüfus ve sanayi büyüdükçe. Özbekistan'ın FAVÖK katkısı ne olur konusunda iyi bir çalışma yapmak lazım.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

İyi kapattı Odaş bugün umarım bu sefer düzeltmesi bitmiş olur ve aralık ayı sonu daha önce yazmıştım yada ocak ilk haftası 15 üzeri Odaş hissesi kalıcılık sağlayabilir en kuvvetli beklentili olan hisse.Odaş spekülatörleri bokunu çıkarmadılar düzeltmenin en azından bu bile önemli bence.2 tavan borcu var Odaş hissesinin çok kötü düzeltme yaptığı için.

Bugünkü yükselişten keyif alınmaz Odaş TL bazlı geride olduğu için.Asansör gibi düşünün bir aşağıya inip tekrar yukarı çıkıyoruz he trade edenler iyi para kazanabilir fakat belli dönem sonra nefesleri kesilir doğrusu iyi ralli yaşamaktan geçer.

Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Gelecek yıl bu karların sürdürülebileceğini değil, karların artacağını düşünüyorum(Bu karların gelecek yıl yapılamayacağını söyleyenler ya konjonktürü okuyamıyor ya da hisseyle ilgili farklı amaçları var bence.). 2023 yılsonu kar beklentim 5 milyar civarında(Bunu geçmiş sayfalarda paylaşmıştım).
    Ancak, dediklerini yapar ve turizm alanına yatırım yaparlarsa ve bunun için borçlanırlarsa, karlar erir. O zaman 5 milyar tahminim gerçekleşmez. Turizme yapılacak bir yatırımın geri dönmeye başlaması en az üç yıl sürer. Hazır ve karlı bir yeri satınalırlarsa durum değişir tabi ama öyle bir yeri de satan olmaz.

Karlılığın artacağına dair düşüncemin dört nedeni var, 1- Özbekistan tam kapasite çalışacak. 2-Çatışmaların devam edeceğini ve buna bağlı olarak dünya enerji fiyatlarının artacağını düşünüyorum. Avrupa'nın tedarik edebileceği en ucuz enerji, Rus enerjisidir. Bunun dışındaki bütün alternatifler daha pahalıdır. 3- Türkiye'de enerji fiyatlarının artacağını düşünüyorum. 4- Borçlar azaldıkça, karlar artacak.

Dünyada enerji fiyatları düşse bile, Türkiye'de düşmez. Nedeni ise devletin vergi payı. Elektrik fiyatları düşerse, devlet vergi kaybına uğrar. Onun için kalıcı bir düşüşe izin verilmez. Belki, her zaman olduğu gibi 3 kuruş arttırıp, bir kuruş azaltırlar.

Dünyada petrol fiyatları 140 dolardan 20 dolarlara düştü bir dönem. Türkiye'de benzin fiyatlarının ucuzladığını gören oldu mu hiç...

Takaslara fazla kafa takmayın bence. Benim gibi bir küçük yatırımcı bile üç kurumdan işlem yapıyor.
    Herkese bol kazançlar.
    Sn. Deva-i Dert, alıntıladığınız yazımda bazı imla hatalarını düzelttim ve bazı eksikleri ekledim. Bu arada, yatırımlar konusunda yazdıklarınızla da hemfikirim.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

5. Dikkatli bakin
    Ederi olup yukselen her hisse
    Roketlemisse duzetlmesi yani 21 gunlugu test ediyor
    Odas yine test etti ve dondu
    Dun arkadasa dedim bugun yada yarin
    Roket baslar yine
     Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Bugünkü yükselişten keyif alınmaz Odaş TL bazlı geride olduğu için.Asansör gibi düşünün bir aşağıya inip tekrar yukarı çıkıyoruz he trade edenler iyi para kazanabilir fakat belli dönem sonra nefesleri kesilir doğrusu iyi ralli yaşamaktan geçer.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Bir yatırımcının çok güvendiği, olması gereken fiyatın çok altında işlem gören bir hissede, duygulardan arınmış şekilde karlı trade yapması çok zordur. Kar eder ama çoğunlukla sattığı hisselerden daha azını geri alabilir. Yani, hiç trade etmese genellikle daha çok kar eder.
    Odaştaki tek çekincem, yatırımlar konusunda yanlış kararlar verme ihtimali.
    Yeni yerimiz bütün ortaklara hayırlı olsun bu arada.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

7. ODAS ile ilgili 'gelecek yıl bu kârlar sürdürülebilir değil' diyen Yunus Şahin'in daha önce yaptığı bir çok yorumda ters köşe olduğuna şahit oldum. Geçen yıl bir ara KORDSA için 'fiyatı pahalı, daha fazla çıkmaz, alınmaz' demişti bir webinar'ında, sonra 2 katından fazla çıkmıştı KORDSA. Daha başka bir yığın tutmayan yorumuna şahit oldum. En son hatırladığım Ağustos'ta YÜNSA için 'bilanço iyi, ama zaten fiyatlandı, bu tavanlar niye geliyor anlamıyorum' dediğine şahit oldum mealen. O zaman YUNSA 36 TL civarında idi, şimdi 91-92 TL civarında. Herkes kendi penceresinden, at gözlüğü müsaade ettiği kadar, bakıyor olaya. Kendisi sıkı ALARKO'cu olduğu için ODAS'tan pek hazzetmiyor zannımca. Neyse zamanla bunda da yanıldığını görünce şaşırmayacağım. THYAO'yu kendisi keşfetmiş gibi havalı havalı yorumlar yapıyordu bir ara, gümbür gümbür gelen büyümeyi göremeyen zaten bu işi bıraksın.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

8. Kendisi
    7.5 altin da odas alinabilir demisti 9.7 dususunde
    Ayrica auf olayinin en cok odasa yariyacagini 4 uncu ceyrek de alarko nun karinin dusecegini 3 uncu ceyrege gore ama odasin 4 uncu ceyreginin 3 den daha iyi olacagini da soyledi kendileri

1.6 dolara kadar burdayiz
    Tahtacinin cani nasil istiyorsa ister 1 aya ister 1 yila burdayiz

Odas icin tek handikap %77 lik
    Borsaya kote olma durumu

Bir cesit enerjinin krdmd i..yani
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    ODAS ile ilgili 'gelecek yıl bu kârlar sürdürülebilir değil' diyen Yunus Şahin'in daha önce yaptığı bir çok yorumda ters köşe olduğuna şahit oldum. Geçen yıl bir ara KORDSA için 'fiyatı pahalı, daha fazla çıkmaz, alınmaz' demişti bir webinar'ında, sonra 2 katından fazla çıkmıştı KORDSA. Daha başka bir yığın tutmayan yorumuna şahit oldum. En son hatırladığım Ağustos'ta YÜNSA için 'bilanço iyi, ama zaten fiyatlandı, bu tavanlar niye geliyor anlamıyorum' dediğine şahit oldum mealen. O zaman YUNSA 36 TL civarında idi, şimdi 91-92 TL civarında. Herkes kendi penceresinden, at gözlüğü müsaade ettiği kadar, bakıyor olaya. Kendisi sıkı ALARKO'cu olduğu için ODAS'tan pek hazzetmiyor zannımca. Neyse zamanla bunda da yanıldığını görünce şaşırmayacağım. THYAO'yu kendisi keşfetmiş gibi havalı havalı yorumlar yapıyordu bir ara, gümbür gümbür gelen büyümeyi göremeyen zaten bu işi bıraksın.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 106/247 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •