Sayfa 125/247 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    ODAS'ta spekülatör filan yok. Kendini spekülatör sanan binlerce spekülatörcük var. Bu hissede spekülatör olsa, bu kadar dağınık olmazdı. Ayrıca, sektör fk'sı 55'lerdeyken, bunun fk'sı 6'larda olmazdı. Yani, bu kadar ucuz olmazdı.
    Bu hisseyi, spekülatörler değil, küçük yatırımcı taşıyor/taşıyacak. Karlar arttıkça, hisseye olan talep de artacak.
    Bol kazançlar.
    Kusura bakmayın ama ben size katılamıyorum. Büyük yatırımcılar olmadan hisseler bilhassa odaş gibi lotu fazla ve işlem hacmi yüksek hisseler prim yapamazlar. Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    endeks çok iyi durumda;
    değerlendirebilse şu endeksi....

Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın ama ben size katılamıyorum. Büyük yatırımcılar olmadan hisseler bilhassa odaş gibi lotu fazla ve işlem hacmi yüksek hisseler prim yapamazlar. Saygılar.
    Prim yapmıyor zaten. Sektör ortalamasıyla kıyaslarsanız, ne kadar ucuz olduğunu görürsünüz. 1,5'lardan 10'lara gelmesini kastediyorsanız; o kadar karla gelmemesi imkansızdı. Karları gören küçük yatırımcı hisseye yüklendi. Sektör 55 fk'lardan işlem görürken, ODAS 0,5 fk'larda kalamazdı.

Bana katılmayabilirsiniz tabi ama benim yorumum somut veriye dayanıyor. Takaslara bakarsanız, ne kadar dağınık olduğunu görürsünüz. Hiçbir spekülatör, bu kadar fazla hesaptan işlem yapamaz.

Takaslara göre hareket etmem ve güvenmem ama eğer tahtada bir spekülatör olsaydı, takaslar bu kadar dağınık olmazdı ve karları bilançolar geldikçe değil, bilançolar gelmeden satın alırdı. Böylece karları gören küçük yatırımcının hisseye doluşmasını da önlemiş olurdu.

Yani, bilançolar açıklanmadan önce tahtayı yukarı sürerdi. Hatta, başka tahtalarda olduğu gibi 3-5 yıl sonrasının bilançolarını fiyatlardı. Bu hissede ise 12 aylık bilanço bile fiyatlanmadı. Gerçi, 9 aylık da fiyatlanmadı ya.

Selamlar.
    Son düzenleme : asagir; 19-12-2022 saat: 13:59.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    endeks çok iyi durumda;
    değerlendirebilse şu endeksi....
    50 kademesi geçilmiş olsun....

5.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Prim yapmıyor zaten. Sektör ortalamasıyla kıyaslarsanız, ne kadar ucuz olduğunu görürsünüz. 1,5'lardan 10'lara gelmesini kastediyorsanız; o kadar karla gelmemesi imkansızdı. Karları gören küçük yatırımcı hisseye yüklendi. Sektör 55 fk'lardan işlem görürken, ODAS 0,5 fk'larda kalamazdı.

Bana katılmayabilirsiniz tabi ama benim yorumum somut veriye dayanıyor. Takaslara bakarsanız, ne kadar dağınık olduğunu görürsünüz. Hiçbir spekülatör, bu kadar fazla hesaptan işlem yapamaz.

Takaslara göre hareket etmem ve güvenmem ama eğer tahtada bir spekülatör olsaydı, takaslar bu kadar dağınık olmazdı ve karları bilançolar geldikçe değil, bilançolar gelmeden satın alırdı. Böylece karları gören küçük yatırımcının hisseye doluşmasını da önlemiş olurdu.

Yani, bilançolar açıklanmadan önce tahtayı yukarı sürerdi. Hatta, başka tahtalarda olduğu gibi 3-5 yıl sonrasının bilançolarını fiyatlardı. Bu hissede ise 12 aylık bilanço bile fiyatlanmadı. Gerçi, 9 aylık da fiyatlanmadı ya.

Selamlar.
    Aynen öyle.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6. Faaliyert raporu ve halk yatırım raporlarında bedelli ile ilgili olan kayıtlara baktığımda bir yerde 376,000 ons bir yerde 376.000

Ben koca murat dağındaki rezervin 376 bin ons olduğunu düşünmek istiyorum.
    bunun yanında da 2 milyon ons civarında gümüş rezervi var. Bedelli artırımında halk yatırım resmi belgede bu madenlerin değeri için 250 milyon dolar gibi bir ekonomik değer biçmiş ama buradaki tecrübelilere soruyorum bu miktarlarda bir maden rakamı 250 milyon dolardan daha fazlasını hak etmez midir?

Onun yanın da teknik bir sorum daha var CANTE şirketinin piyasa değeri 46 milyar lira ve bunun sanırım %20 civarındaki payı hala ODAŞ'ın yanlışsam lütfen düzeltin matriks şirket kartından daha sağlıklı bilgi edinebiliriz.
    Burada nakit ve benzerleri kaleminde 46/5 üzerinden düz 9.2 milyar liralık bir miktarı neden görmediğimizi de teknik olarak anlamıyorum sene sonu konsolide bilançoda mı olacak yoksa başka kaçırdığım bir şey mi var.

Tecrübeli ortaklar büyük ihtimalle cevaplayacaktır sanırım. 10x yapmış son zamanda ama hkayeleri kurulu gücü devlet garantileri ve madenler üzerindeki potansiyele baktıkça "room for improvement" derler yabancılar o potansiyeli yok mudur diye sorasım geliyor ODAŞ için.

İyi Akşamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    u30 a girerse iyi olur....
    geçmiş galba....

8.  Alıntı Originally Posted by gazneli Yazıyı Oku
    Faaliyert raporu ve halk yatırım raporlarında bedelli ile ilgili olan kayıtlara baktığımda bir yerde 376,000 ons bir yerde 376.000

Ben koca murat dağındaki rezervin 376 bin ons olduğunu düşünmek istiyorum.
    bunun yanında da 2 milyon ons civarında gümüş rezervi var. Bedelli artırımında halk yatırım resmi belgede bu madenlerin değeri için 250 milyon dolar gibi bir ekonomik değer biçmiş ama buradaki tecrübelilere soruyorum bu miktarlarda bir maden rakamı 250 milyon dolardan daha fazlasını hak etmez midir?

Onun yanın da teknik bir sorum daha var CANTE şirketinin piyasa değeri 46 milyar lira ve bunun sanırım %20 civarındaki payı hala ODAŞ'ın yanlışsam lütfen düzeltin matriks şirket kartından daha sağlıklı bilgi edinebiliriz.
    Burada nakit ve benzerleri kaleminde 46/5 üzerinden düz 9.2 milyar liralık bir miktarı neden görmediğimizi de teknik olarak anlamıyorum sene sonu konsolide bilançoda mı olacak yoksa başka kaçırdığım bir şey mi var.

Tecrübeli ortaklar büyük ihtimalle cevaplayacaktır sanırım. 10x yapmış son zamanda ama hkayeleri kurulu gücü devlet garantileri ve madenler üzerindeki potansiyele baktıkça "room for improvement" derler yabancılar o potansiyeli yok mudur diye sorasım geliyor ODAŞ için.

İyi Akşamlar.
    Can2 santralin yüzde 77 si odasin.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 125/247 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •