Sayfa 194/247 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

--son çeyrekte borç yaklaşık 300 milyon artmış, nakite ve benzerleri-alacaklar ise 100 milyon artmış...yani 4. çeyrek cepten yemiş...

https://seffaflik.epias.com.tr/trans...i-uretim.xhtml

--ÇAN-2 de martın başından itibaren üretim durmuş....CANTE deki sert düşüşün sebebi bu olsa gerek...

ÇAN 2 TERMİK A.Ş
    . ÇAN-2 TES ÇAN-2 TES 02/03/2023 20:23 02/03/2023 23:59 330,00 0,00 Santral arıza

CENTE nin piyasa değeri 19 milyar; ODAS ın da 10 MİLYAR...ikisi toplam 29 milyar; maşallah diyelim... maliyetleri sıfır olanlar için çok iyi para...

--eskiden spekler bir hisseyi topladıktan ya da toplu olanları ihale ile aldıktan sonra, hiç durmadan yukarı sürerler...tüh kaçırdık... zamanında şuralardan alsaydık, şu kadar kazanırdık diye yutkunur dışarıda kalanlar...sonra zirvelerde 5-6 ay yatay ve hafif yükselterek zirvelerde epey maliyet oluşturulur numarası yaparlar ve buralardan bu kadar alanların vardır bir bildikleri algısı verilirdi...

--sonra...önceden tüh diyen kişiler 5-10 liradan almaya korktuklarını 60-70 den aldıklarında zirveden 2-3 kat daha ucuz aldım diye sevinirlerdi...sonra düştükçe daha da alırlar sevinmeye devam ederlerdi...sonra düştükçe maliyeti düşürmek için sonuna kadar borç-krediye girerler...en sonunda donsuz terk ederlerdi....

--şimd bu numaralar dönüyor mu?...millet akıllandı mı?, ben bilmiyorum...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    TEİAŞ/EPİAŞ Diğer giderler
    1.048.463 .......1.çeyrek
    122.479.814 ....2.Ç
    125.745.199.....3.Ç
    890.719.398.....4.Ç

3. çeyrekte artış olmamış; ceza ya da ödenmesi istenen para (2. ve 3. çeyrekte EPİAŞ ın ödenmesini istediği) 2. ve 3. çeyrek için...

4. çeyrekte uyarı aldıkları için tam göstermişler...yani 2. ve 3. çeyrekte ikili satışlardan ödememiş olabilirler; EPİAŞ ın da geriye dönük istediği bununla ilgili olduğunu düşünüyorum...

son çeyrekteki 890-125= yaklaşık 765 milyon; normalde ödenmesi gereken miktar olduğunu düşünüyorum...

zoraki olarak, bunun ayrılmış ödeme (ceza-geriye dönük ödenmesi gereken meblağ) şeklinde değerlendirilmesi bence hatalı...şirkete sorunuz demiştim...soran oldu mu???

Sordum cevap bekliyorum

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--eskiden spekler bir hisseyi topladıktan ya da toplu olanları ihale ile aldıktan sonra, hiç durmadan yukarı sürerler...tüh kaçırdık... zamanında şuralardan alsaydık, şu kadar kazanırdık diye yutkunur dışarıda kalanlar...sonra zirvelerde 5-6 ay yatay ve hafif yükselterek zirvelerde epey maliyet oluşturulur numarası yaparlar ve buralardan bu kadar alanların vardır bir bildikleri algısı verilirdi...

--sonra...önceden tüh diyen kişiler 5-10 liradan almaya korktuklarını 60-70 den aldıklarında zirveden 2-3 kat daha ucuz aldım diye sevinirlerdi...sonra düştükçe daha da alırlar sevinmeye devam ederlerdi...sonra düştükçe maliyeti düşürmek için sonuna kadar borç-krediye girerler...en sonunda donsuz terk ederlerdi....

--şimd bu numaralar dönüyor mu?...millet akıllandı mı?, ben bilmiyorum...

hocam yazınızı ibret alan olur diye telegram çan ve odaş kanalında paylaştım bilginize

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    . Son çeyrekte 166 m kar gelmesi ceza için ayrılan paradan kaynaklı bu kadar az geldi.

--''ceza için ayrılan para'' yı nereden çıkardınız ki?...bilançonun neresinde??
    Yani diyorsun ki 4 çeyrekte en çok satışı yaptığı dönemde 2.800 milyarlık satışta sadece ve sadece 166 milyon TL kar yaptı.

8.  Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    Yani diyorsun ki 4 çeyrekte en çok satışı yaptığı dönemde 2.800 milyarlık satışta sadece ve sadece 166 milyon TL kar yaptı.
    Bilançonun bir önemi kalmadı artık adam gib ve epiaş adı altında son çeyrek gider yazmışlar bunları maliyete ekleyip kar marjımız düştü demişler bu düpe düz nitelikli resmiyete uygun soygunculuk 2023 ilk çeğrektede bi kalem oynatıp üretime ara vermişler zaten zarar yazacak gibi fk pd yükselecek dolayısıyla bu fiyat bile pahalı durumunda kalacak taki yeniden tahtayı. Eline geçiren kadar spek danışıklı dövüşten başka birşey değil hisse 5 e de düşerse şaşırmam hatta 4.8 kere kadar umarım yanılırım ytd

Sayfa 194/247 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •