Sayfa 184/251 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234 ... SonSon
Arama sonucu : 2007 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Son zamanlarda sanırım tek prim yapmayan hisseydi. Artık çıkışa başlarsa seviniriz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    Spk onayı ne zaman acaba....

Bedelliler pek sevilmezdi eskiden....
    Nasil olacak bakalim....
    akşam yanlış yazmışım....

bedelsiz yerine, bedelli yazmışım....
    buradan düzelteyim....

3. Bedelsiz, Kap map tamam da, 4 Kasım 2022 tarihli izahnamede "Mart 2023 tamamlanması hedeflenen" dedikleri kapasiteyi 500 MWp arttıracak yeni fabrikayı hala devreye alamadılar. Alamadıkları gibi gecikmenin sebebi konusunda en küçük bir açıklamaları dahi yok.

Başlanmış yatırımı Kasım 2022'de 5 ay sonra tamamlayacağız deyip 8 ayda tamamlayamayan firmanın benim gözümde inandırıcılığı bir hayli azaldı.

4.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Bedelsiz, Kap map tamam da, 4 Kasım 2022 tarihli izahnamede "Mart 2023 tamamlanması hedeflenen" dedikleri kapasiteyi 500 MWp arttıracak yeni fabrikayı hala devreye alamadılar. Alamadıkları gibi gecikmenin sebebi konusunda en küçük bir açıklamaları dahi yok.

Başlanmış yatırımı Kasım 2022'de 5 ay sonra tamamlayacağız deyip 8 ayda tamamlayamayan firmanın benim gözümde inandırıcılığı bir hayli azaldı.
    Twitter'da konu ile alakalı böyle bir flood ile karşılaştım:

https://twitter.com/ayseltunc14/stat...h4vnojlh4BJh7g

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Twitter'da konu ile alakalı böyle bir flood ile karşılaştım:

https://twitter.com/ayseltunc14/stat...h4vnojlh4BJh7g
    Benim derdim 5 ay sonrasını öngörememeleri. Hem de başlanmış, belli bir aşamaya gelmiş ve bitiş tarihi tarihi verdikleri bir yatırımın 5 yerine 8 ayda tamamlanamaması. Ve de bu konuda yatırımcılarına resmi olarak bir açıklama yapma zahmetine dahi girmemeleri.

6. Deniz Yatırımdan işlem yapan oyuncunun patron veya adamı olma ihtimali olduğunu düşünüyordum. Dünkü bedelsiz haberini atlaması düşüncemin yanlış olduğunu gösterdi. Günlerce zararına satış yaparak hisseyi baskılayan bu angut şimdi kaptırdığı malı çok daha yüksekten yerine koyma peşinde. Yalınız adamda da çok para var

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    tavan da 514 bin lot var....
    724 bin lot var....

8.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Benim derdim 5 ay sonrasını öngörememeleri. Hem de başlanmış, belli bir aşamaya gelmiş ve bitiş tarihi tarihi verdikleri bir yatırımın 5 yerine 8 ayda tamamlanamaması. Ve de bu konuda yatırımcılarına resmi olarak bir açıklama yapma zahmetine dahi girmemeleri.
    Hocam kapasite arttırım işleri öyle çocuk oyuncağı değil, dünyanın her yerinde bu tarz işlerde birkaç aylık sarkmalar çok normal kabul edilir. İlk tahminler yapıldığında daha yeni fabrika inşaatı devam ediyordu. Daha inşaatı bitmemiş bir fabrikaya geleceğe yönelik bir kapasite takvimi yapıldı. Bu kolay bir iş mi?
    Kaldı ki adamlar bu süreyi hedef süre olarak verdiler, taahhüt olarak vermediler.

Resmi olarak Yatırımcı sunumlarında 3 ayda bir sürekli detaylı bilgilendirme yapıyorlar zaten.
    ALFAS'ın attığı kadar detaylı yatırımcı sunumunu bügün Bistte 500 firma varsa 8-10 tanesi anca atıyor. Çoğu sunum bile atmaya tenezzül etmiyor.
    Bugün gir çoğu firmanın internet sitesi-yatırımcı bölümü rezalet durumda, linkleri falan çalışmıyor yada güncel değil yada kategori var içi boş.

İllede KAP illede KAP diyorsan, en ufak siparişe bile her gün KAP atan bir sürü firma var. Onların ne kadar dürüst olduğunu herkes görüyordur herhalde.
    Belli ki gecikme KAP'ı atıp hisse fiyatına zarar vermek istemediler. Yinede yatırımcı maillerine dürüst şekilde dönüş yapıyorlar. Bitirdikleri gün açıklama bildirimini yapacaklardır.

Sayfa 184/251 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •