Sayfa 3/827 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6611 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by KARDELEN 54 Yazıyı Oku
    Patron M. Behiç Harmanlıdan haber var.

Herkese merhabalar,
    1) Güncellenen depolama yönetmeliği kapsamında bugüne kadar EPDK'ya 67.349MW gücünde depolamalı elektrik üretim tesisi başvurusu yapılmış olmasını enerji sektörümüze duyulan güvenin göstergesi olarak önemli*buluyorum.

2) Girişim Elektrik, Europower Enerji ve Peak PV Solar iştiraklerimizle enerji arz güvenliğimize katkı sağlayacak bu yatırımlarda görev*almaya*hazırız.

3) İlgili yatırımların tamamlanmasıyla karbon ayak izimizi düşürerek ihracattaki rekabet gücümüzü artıracağız. Geliştirmiş olduğumuz ESCO iş modelimizle önümüzdeki yıllarda yurtiçi/dışındaki elverişli ancak sabit yatırıma girilemeyen projelerde sistem çözümlerimizle*yer*alacağız.
    arkadaşlar EPDK ya yapılan 67,349 MW lık RES ve GES başvurularının toplam tutarı 110 milyar dolardır...bu potansiyel sadece son bir kaç haftada yapılan başvuruların toplamıdır...bu başvurular daha da artacak..bunun üzerine lisans dışı işler ve bu güne kadar yapılmakta olan işler de var...yakında binalara ges yapılması zorunluluğu da olacak..tüm bunlar çok büyük bir pastayı işaret ediyor ve gesan bu pastada önemli bir oyuncu...

esco işleri ise ülkemizde ilk defa yapılacak görünüyor...gesan bu işlerden de uzun vadeli güzel gelirler elde edebilecek..bu yüzden de ileride güzel temettüler verebilecektir..tam bir emeklilik hissesi olmaya aday potansiyeli taşıyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar EPDK ya yapılan 67,349 MW lık RES ve GES başvurularının toplam tutarı 110 milyar dolardır...bu potansiyel sadece son bir kaç haftada yapılan başvuruların toplamıdır...bu başvurular daha da artacak..bunun üzerine lisans dışı işler ve bu güne kadar yapılmakta olan işler de var...yakında binalara ges yapılması zorunluluğu da olacak..tüm bunlar çok büyük bir pastayı işaret ediyor ve gesan bu pastada önemli bir oyuncu...

esco işleri ise ülkemizde ilk defa yapılacak görünüyor...gesan bu işlerden de uzun vadeli güzel gelirler elde edebilecek..bu yüzden de ileride güzel temettüler verebilecektir..tam bir emeklilik hissesi olmaya aday potansiyeli taşıyor...
    aynı düşüncedeyim. 2023 yılında belli metrekare üzerinde ki özel mükler dahil yüzde 5 elektriğini kndi üretmesi gerekecek.
    hissem yok ancak takipteyim.

3. Tahta yapımızın şöyle bir karakterzi var. Düşen bir kağıt oldu mu hemen peşine takılıyor. Tarihe not 😬😀😀

4. Yeni başlığımız hayırlı olsun. Ben de bu kontr sasa hekts ve gesan’ın birbirine eklemlenmesine anlam veremiyorum. Hadi sasa ve hekts yıllardır aynı hareketi yapıyor ancak bizi de zorla o gruba dahil etme istedi var gibi, tahtacımız da özellikle kontr’a ayak uydurarak buna çanak tutuyor. Bakalım ayrışabilecek miyiz..

Alıntı Originally Posted by DrWho Yazıyı Oku
    Tahta yapımızın şöyle bir karakterzi var. Düşen bir kağıt oldu mu hemen peşine takılıyor. Tarihe not ������
    tedavüle tam 2,5 milyon lot zerk edildi...bunun tutarı aşağı yukarı 650 milyon tl civarı oldu..bu çok büyük bir para...işte bu hisseleri bir çok düşüncedeki yatırımcılar aldılar..bu yatırımcılardan bazıları günlükçü ,bir kısmı haftalıkçı, bir kısmı da aylıkçı idi..yani çok kısa vadeli alanlar vardı...bunların çoğunluğu tecrübesiz olan yeni yatırımcılar idi...bunlar çok çabuk panik olabiliyorlar..resmen buluttan nem kapıyorlar...şu anda gerek sektörden gerekse de sektör dışındaki sasa gibi hisselerden bile düşüşlerde olumsuz etkileniyorlar...

son satışların çoğu bunlardan kaynaklı...o yüzden de son günlerde sürekli kaliteli ve güçlü temelcilerin bu serseri lotları toplaması gerekiyor...tahta bu lotları hazm etmeli diyordum...bu hazm işlemi de bir süre devam edebilir...bu kadar büyük meblağı öyle üç günde bu tahta hazm edemez...hazm işlemi bittikten ve serseri lotlar güzelce toplandıktan sonra yolumuza devam edeceğimizi düşünüyorum...son gelen teşviklerden sonra artık çok uzun vadeli kalma konusundaki fikirlerim pekişiyor...potansiyel çok çok yükseldi...sabır etmeli..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    sasadan kaçanlar gesana gelecek
    sektör gesandan yana
    sabretmek burda önemli olan
    son 1 haftada satan satmıştır
    kalanlar bizler gibi uzuncu olanlar
    zamanla ayrışacak kagıdı götüren beklentiler

en önemlisi %300 bedelsizi var

hergün panik yaptırıp kapanışta yukarı yapıyor

bugünde benzeri olur
    Acaip bir bilinçsiz yeni yatırımcı var serseri mayın gibi kuşlu sitede ordan oraya yönlendiriyolar...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7. adam her hafta 30-40 tane hisseyi degerlendirip ben demiştim diyor bakıyosun 60-70 bin takpicisi var ama adamın kendisi balon...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

85 lere varan forum takipçilerimiz vardı...şu anda rakam 33 lere inmiş...demek ki dökülenler çok olmuş...bence bu rakam yakında 20-25 civarlarına inecek...bu takipçi sayısı gesan için dip seviyelerdir...dökülmeler daha da olmalı..panikçiler uzaklaşmalı...

Sayfa 3/827 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •